Anne Heche 

Anne Celeste Heche

7,2
5 887 ocen gry aktorskiej
Anne Heche
Utalentowana aktorka amerykańska, znana w równym stopniu ze swych umiejętności artystycznych, co ze skandalicznego wizerunku wojującej homoseksualistki.

Dzieciństwo Anne naznaczone było drastycznymi wydarzeniami. Jej ojciec, Donald, dyrektor chóru przy kościele Baptystów odwiedzał wieczorami bary dla gejów. Heche dowiedziała się o podwójnym życiu ojca w wieku 12 lat, gdy umierał na AIDS. Wkrótce potem jej brat zginął w wypadku samochodowym.
W wieku piętnastu lat zagrała w "The Skin of Our Teeth", po czym otrzymała propozycję udziału w serialu telewizyjnym "As the World Turns". Odmówiła jednak, gdyż angaż wiązałby się z koniecznością opuszczenia rodzinnego Chicago i wyjazdu do Nowego Jorku. Nie odrzuciła natomiast kolejnej propozycji i po ukończeniu szkoły przyjęła podwójną rolę w serialu "Another World". Cztery lata występów w tym fabularnym cyklu przyniosły jej nagrodę Emmy. Potem przyszła kolej na epizody w filmach kinowych. 

Dopiero rola w "Rozmawiając, obmawiając..." oznaczała przełom w jej karierze aktorskiej, dzięki któremu dołączyła do grona hollywoodzkich gwiazd. Od tej pory występowała u boku takich znakomitości jak Harrison Ford, Robert De Niro, czy Tommy Lee Jones. W 1999 roku zagrała w "Trzecim cudzie" Agnieszki Holland, a rok póżniej napisała scenariusz do jednej z trzech nowel składających się na cykl "Gdyby ściany mogły mówić". Kolejnym autorskim przedsięwzięciem Heche był film "Stripping for Jesus", którego była reżyserką, scenarzystką i aktorką.
więcej

Dane personalne:

data urodzenia: 25 maja 1969

data śmierci: 12 sierpnia 2022

miejsce urodzenia: Aurora, Ohio, USA

wzrost: 165 cm

mąż Coleman "Coley" Laffoon (01.09.2001 - 04.03.2009, rozwód), syn Homer (ur. 02.03.2002)
Była brana pod uwagę do roli Daisy w filmie "Wielka Heca Bowfingera". Ostatecznie angaż otrzymała Heather Graham.
W 2001 roku została wydana jej autobiografia pt. "Call Me Crazy", którą napisała w przeciągu 6 tygodni.
Razem z Gwyneth Paltrow i Parker Posey  starała się o rolę Vickie Miner, w filmie "Orbitowanie bez cukru", którą ostatecznie dostała Janeane Garofalo.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Pieprzy się ostro.. aż dziw że wzięła tą rolę chyba nikt inny jej nie chciał..

fajna aktorka ale po jej ostatnich filmach i wywiadach widać ze się coś z nią dzieje..

jak na swój wiek ciałko ma ładne ;)

Tak mi jej szkoda… :( Uwielbiam jej rolę w Sześć dni, siedem nocy. Urocza, zadziorna, zabawna. Tak smutno, Anne :(

Jak to sie mòwi ? GIMBY NIE ZNAJO ! Każdy kto sie wychowywał na filmach z lat 90 doskonale wie kim była ta Pani.Po roku 2000 jej popularność systematycznie spadała,ale zapisała sie w histori kina kilkoma bardzo dobrymi filmami.Szkoda że jej demony w końcu ją dopadły.

a jej najlepsza rola to chyba jednak ta w 6 dni, 7 nocy

Anne Heche ostatnio nieco zapomniana aktorka,zmarła po tragicznym wypadku.Miała na koncie kilka wspaniałych ról,w takich filmach jak:Fakty i akty, sześć dni siedem nocy,Pod presją,Wulkan,Brudny glina.Będziesz zawsze w naszej kinomaniakowej pamięci.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones