PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10006332}
6,7 372
oceny
6,7 10 1 372
8,3 3
oceny krytyków
Poznaliśmy się w wirtualnej rzeczywistości
powrót do forum filmu Poznaliśmy się w wirtualnej rzeczywistości

W wirtualnym świecie, gdzie spotykają się ludzie zapewne o różnym wyglądzie, kolorze skóry, orientacji seksualnej, wieku ważniejsze są kim są w środku, a nie to jakie naprawdę noszą ciało. Taka technologiczna szansa na zobaczenie człowieka, a nie kierowanie się stereotypami. Ten świat wydaje się nacechowany większą dawką empatii i bardziej przyjazny. Kuszące.

Agatonik

Nie wiem o co konkretnie chodzi, ale może być też na odwrót: łatwiej kogoś stereotypizować zdalnie niż twarzą w twarz.

ocenił(a) film na 7
nazuul

Nie wiem, czy widziałeś film. Wydaje mi się jednak, że znikają te ugruntowane przez setki lat stereotypy. Oczywiście, zawsze mogą pojawić się nowe. Trochę ostudziłeś mój entuzjazm.

Agatonik

trudno stereotypizować w VR awatar hotdoga czy psa. o to w tym chodzi, że część osadów nie jest na wejściu możliwa i to jest super:)

ocenił(a) film na 5
Agatonik

Z doświadczenia wiem, że w internecie łatwiej być prześladowanym niż na żywo, bo odpada obawa, że ktoś może dać w twarz i bronić honoru fizycznie. Moim zdaniem właśnie na żywo twarzą w twarz tworzy się mniej stereotypów.

ocenił(a) film na 7
DonDominik

Z jednej strony masz oczywiście rację. Chodziło mi o takie sytuacje, że rozmawiasz z kimś, wymieniasz poglądy na temat np. książek, filmów i w ogóle nie interesuje cię, jaki ten ktoś ma kolor skóry, jakiej jest orientacji seksualnej, w jakim jest wieku. Liczy się to, jak Ci się gada. W realu możemy od razu odrzucać takie osoby ze względu na uprzedzenia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones