PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=653233}

Pragnienie miłości

Después de Lucía
6,6 4 661
ocen
6,6 10 1 4661
5,8 5
ocen krytyków
Pragnienie miłości
powrót do forum filmu Pragnienie miłości

Ostatnia scena...

ocenił(a) film na 7

Mimo wszystko, mimo całego zła jakie jej wyrządzili, nie jestem przekonany by czyn ojca był adekwatny do skali zdarzenia. To znaczy na pewno nie był. Tym bardziej, że my wiemy co stało się z dziewczyną. Chociaż z drugiej strony Ojciec takiej wiedzy nie wie i może spokojnie przypuszczać, że córka popełniła samobójstwo. Nie wiadomo też czego dowiedział się od zastraszonego smarkacza? Pikantnych szczegółów? Gołe fakty?
Na pewno film daje sporo do myślenia. Porusza ale też trochę irytuje. Stawia nas na pozycji współczującego obserwatora bezbronnej, słabszej istoty, ale nie pozostawia też złudzeń co do jej tzw. świętości. Wszystko co się złego wydarzyło, było złe i nie ma na to usprawiedliwienia. Możemy tylko myśleć, że u nas tak się nie stanie...

ocenił(a) film na 7
srick.pl

Dowiedziało się na pewno tego co jej zrobili,i że się zabił, bo ten chłopak też na pewno tak myślał.Ja rozumiem ojca,strata zony,teraz strata córki,jestem wstanie zrozumieć,czy to słuszne czy nie to nie oceniam.Film moim zdaniem by zyskał jak by sekwencja przeżycia dziewczyny była pokazana na końcu i widz też tak jak ojciec by tego nie wiedział.Reżyser dał tu wszystko dosłownie,gwałt to gwałt bez żadnych przymiarek czy wcześniejszej sygnalizacji,,scena końcowa'' tak bezpośrednia i nie mająca niby nic do znaczenia jak w innych filmach otwieranie drzwi.

ocenił(a) film na 6
Szozu

Ostatnia scena skopiowana z M. Hanekego (Funny Games 1997).

ocenił(a) film na 7
mozgokop

No też mi się z Funny Games skojarzyła ta ostatnia scena...

mozgokop

Jest podobna ale nie skopiowana. W tych 2-óch scenach chodzi o coś zupełnie innego.

srick.pl

Nie był adekwatny. Ale ten człowiek był w depresji po stracie żony, widać, że nie miał checi do zycia do niczego. jednym co utrzymywało go przy zyciu była córka. A kiedy myslal, ze ja stracił przez to co jej zrobili nie wytrzymał. Przeciez on nie chciał zadnych szczegółów, o nic nie pytał. Postanowił, ze jego los skonczy sie tak jak córki. Tak naprawde to ten chłopak co filmik udostepnił był później najmniej winny. Żałował, sam nigdy nic jej nie zrobił. Nie tłumaczy go to ani tego ze nie stanał w obronie dziewczyny. Ale z całej tej bandy on był najbardziej ludzki. No ale skad ojciec miał o tym wiedziec? I skad miał wiedziec co sie stało z córka. Poza tym według mnie ona powinna była dac jakis sygnał ojcu. Wiedziała w jakim jest stanie..

paranormalsun

Znać, że żyje, nie gdzie jest, bo widocznie chciała zostac sama.

srick.pl

Nie rozumiem twoich rozważań. To, że dzieci, młodzież są często gorszymi bestiami od dorosłych, ten film perfekcyjne ilustruje. Dziwi mnie tylko totalna znieczulica z strony tzw. kolegów i koleżanek z klasy, zero współczucia.
Ponieważ nie mam litości dla takich gnojków, uważam zakończenie za wysoce satysfakcjonujące.

voleon

Popieram. Szczerze, to myślałam, że ojciec Ale potopi całą tę rozwydrzoną bandę.

ocenił(a) film na 8
voleon

Oglądałem w ten weekend na tvp kultura i moim zdaniem powinni puszczać taki film w szkołach aby pokazać dzieciakom, że po pierwsze nie są bezkarni jako nieletni a po drugie, że nawet jak prawnie nie da się ich ścigać bo szkoda nie pokazali co im grozi ze strony sądu bo wiadomo, że ktoś pęknie i się wygada. Ale pokazuje to także, że są ludzie dla których wymiar sprawiedliwości nie ma znaczenia są gotowi na wszystko taki ojciec ma już w nosie wszystko i ukarał chłopaka adekwatnie lub nie ale pokazał, że można trafić na takiego człowieka w życiu i lepiej uważać. Rodzice też powinni oglądać takie filmy, żeby zobaczyć jak wygląda presja i dręczenie psychiczne w szkołach. Ja mam 24 lata ale będąc w gimnazjum spotykałem może nie aż tak drastyczne ale inne wersje dręczenia innych i takie rzeczy naprawdę nawet u nas się dzieją.

voleon

Hej. Niestety w pewnej chwili musiałam wyjść z domu i teraz nie wiem co się działo między: wycieczką szkolną kiedy to grubas zwołuje kolegę do kibla a właśnie końcową sceną. Domyślam się, sama coś wyczytałam ale jakby ktoś mógł mi to szczegółowo opowiedzieć... niestety na necie filmu nie oglądnę. A że wzburzył mnie totalnie, oburzyła bezczynność dziewczyny to muszę wiedzieć co się konkretnie stało, że się tak zakończyło...

ocenił(a) film na 8
joka_2

Dziewczyna na wycieczce została zamknięta w toalecie i prawdopodobnie zgwałcona(nie pokazali tego, ale moim zdaniem było to raczej pewne) następnie robili jakąś imprezę na plaży i wlewali w nią alkohol i chłopaki oddali na nią urynę. Następnie ona poszła do morza to reszta też z nią poszła żeby nie wyszło że tylko ona się kąpała ale chyba nie wiedzieli, że tak dobrze pływa i sobie popłynęła i wyjechała i jakieś mieszkanie znalazła. Opiekunowie próbują jakoś wyjaśnić sprawę włącza się ojciec ale nawet policja nie jest w stanie mu pomóc bo dowiadują się o tym filmie, który wyciekł i wtedy dręczenie i molestowanie trudno udowodnić gdy ktoś ma złą reputacje i takie filmy w internecie i się całe koło zamyka. To ojciec myśląc prawdopodobnie, że jego córka nie żyje porywa chłopaka, który wrzucił film no i końcówka znana.

zienciu

O dziękuję Ci. Ciekawi mnie teraz czy córka po jakimś czasie dała znać ojcu o sobie. W ogóle serio jakoś nie chce mi się wierzyć, że dziewczyna która pozwoliła się tak stłamsić była w stanie ucieć i wynająć mieszkanie? Dziwna dziewczyna/...

joka_2

Ona wróciła do swojego starego mieszkania! Wchodziła przecież przez okno...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones