PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=694286}

Przebudzenie duszy

Algo pasó en el alma
3,5 12
ocen
3,5 10 1 12
Przebudzenie duszy
powrót do forum filmu Przebudzenie duszy

Film opowiada o dwóch klaunach, którzy poświecili życie kuglarstwu. Według nich to
prawdziwa sztuka, a bycie artystą jest sensem życia, są wrażliwymi indywidualistami. Film
poprzeplatany jest niekiedy ujęciami, przedstawiającymi boliwijskie tańce ludowe. Razić może
jedynie to, że bohaterowie często pokazują się nago. Obraz nie jest skomplikowany, ale nie
zainteresuje widzów przyzwyczajonych do tradycyjnego kina.

ocenił(a) film na 4
magduszkas

"[...] nie zainteresuje widzów przyzwyczajonych do tradycyjnego kina [...]"

Wczoraj na pokazie WFF wyszło chyba z 1/3 widowni przed zakończeniem filmu. Knock-out. Tych którzy przetrwali pewnie dobiła ostatnia scena z monologiem trzech nagich facetów. Trudno przebić się przez ten potoki słów.

ocenił(a) film na 7
bgamaliel

Może dlatego to nie jest film dla wszystkich

bgamaliel

Dodam tylko, że z późniejszych wypowiedzi reżyserki (po filmie) można było wywnioskować, że ich nagość była tylko kaprysem i eksperymentem, który miał przygotować do następnego filmu, czyli w tym filmie nagość była zupełnie niepotrzebna. Ponadto na większość pytań publiczności można było usłyszeć odpowiedź "To jest sztuka". Cóż, myślę, że to mówi samo za siebie...
Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 4
Tyraf

Nie jestem jakiś pruderyjny, ale wydaje mi się, że skoro nagość była niepotrzebna - to po co ona tam była? To ostatnio staje się modą, następny film, który oglądałem na WFF, również mógł się nią pochwalić. Chociaż w sumie to nie wiem czy to było konieczne dla historii opowiadanej w filmie.

bgamaliel

To w jaki sposób mówiła o swoim filmie reżyserka, brzmiało w moich uszach, jak zwykły kaprys i chęć spróbowania czegoś dla siebie nie zważając na to jak widownia może zareagować. Z resztą powiedziała też na tym spotkaniu "Pomysł jest ważniejszy od jego realizacji". Uważam, że po filmie widać, że gdy pomysł staje się ważniejszy, to niekoniecznie efekty są zadowalające :)
Zapomniałem wcześniej dodać. Mimo tych nagich ciał co i rusz, to naprawdę niektóre kadry były genialne! (zazwyczaj te, na których ludzi nie było) Mauricio Siso wykonał kawał dobrej roboty :)

ocenił(a) film na 3
magduszkas

Na seans rzeczonego filmu na WFF trafiłem zupełnie przypadkiem. Żałuję.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones