Film

Without Limits

1998 1 godz. 57 min.
7,6 1 243
oceny
7,6 10 1243
1 207
chce zobaczyć
{"rate":7.0,"count":1}
{"id":"11739","linkUrl":"/film/Przed+met%C4%85-1998-11739","alt":"Przed metą","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/17/39/11739/6922120.2.jpg"}
Opowieść o życiu amerykańskiego biegacza Steve'a Prefontaine'a (Billy Crudup), który zginął w wypadku samochodowym w wieku 24 lat, na trzy tygodnie przed Igrzyskami... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Przed metą zobacz gdzie obejrzeć online
NOWOŚĆ

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Złoty Satelita
Film dostał nagrodę Złoty Satelita oraz 1 nominację
Złoty Satelita Najlepszy aktor drugoplanowy w dramacie w roku 1999 dla Donald Sutherland
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Opowieść o życiu amerykańskiego biegacza Steve'a Prefontaine'a (Billy Crudup), który zginął w wypadku samochodowym w wieku 24 lat, na trzy tygodnie przed Igrzyskami Olimpijskimi w Montrealu w 1976. Film opisuje początek kariery tego biegacza, która zaczęła się na Oregon University, gdzie szkolił go znany trener Bill Bowerman (DonaldOpowieść o życiu amerykańskiego biegacza Steve'a Prefontaine'a (Billy Crudup), który zginął w wypadku samochodowym w wieku 24 lat, na trzy tygodnie przed Igrzyskami Olimpijskimi w Montrealu w 1976. Film opisuje początek kariery tego biegacza, która zaczęła się na Oregon University, gdzie szkolił go znany trener Bill Bowerman (Donald Sutherland). Obok wątku sportowego wpleciona została również historia miłości Steve'a Prefontaine'a i Mary Marx (Monica Potter).

dystrybucja
Warner Home Video
studio
Cruise/Wagner Productions
data produkcji
1998
tytuł oryg.
Without Limits
inne tytuły
Przed metą Polska
Więcej...
Reżyser filmu, Robert Towne, chciał, żeby Billa Bowermana zagrał Tommy Lee Jones, który jednak tę rolę odrzucił. Kandydatem do występu był także Harrison Ford.
Tom Cruise, producent filmu, rozważał możliwość zagrania roli Prefontaine'a, ale zdecydował się ją odrzucić, ponieważ stwierdził, że jest za stary.
Zdjęcia do filmu kręcono m.in. w Springfield, Eugene, Cottage Grove i Coos Bay w stanie Oregon (USA).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych