Monica Potter 

Monica Louise Brokaw

7,2
2 603 oceny gry aktorskiej
Monica Potter
Monica Potter, drobna blondynka z uśmiechem na twarzy, przez wiele lat nazywana przez swojego ojca Mocky, należała do grona najbardziej obiecujących młodych aktorek pracujących w Hollywood.

Druga z czterech córek wynalazcy (m.in. ognioodpornego wosku samochodowego) i sekretarki już od dziecka wiedziała, że chce zostać aktorką. Gdy miała 12 lat ojciec posłał jej zdjęcia do lokalnych agencji modelek. Wkrótce twarz Moniki zaczęła zdobić ogłoszenia w gazetach. Udało jej się także zagrać w kilku reklamówkach w lokalnej stacji telewizyjnej. Po ukończeniu katolickiej szkoły dla dziewcząt, Villa Angela Catholic School, swoich sił jako modelka próbowała w Chicago i Miami.

Wreszcie w 1993 r., przyjechała razem z mężem-budowniczym do Los Angeles. Pierwszy rok był bardzo trudny. Chciała zrezygnować, ale nie pozwolił jej na to ojciec. Co tydzień posyłał jej 100 dolarów oraz podtrzymywał na duchu. W końcu zaangażowano ją do reklamówki gumy do żucia reżyserowanej przez Luca Bessona ("Piąty element"). Tym krótkim występem udało się jej przyciągnąć uwagę agentów z Creative Artists Agency. Jej kariera nabrała tempa.

Po drobnym epizodzie w popularnej operze mydlanej "Żar młodości", wcieliła się w żonę Nicholasa Cage'a, w sensacyjnym "Con Air", w reżyserii Simona Westa. W 1998 r. zakochał się w niej Billy Crudup ("Kraina Hi-Lo") w filmie "Przed metą". W tym samym roku zdobyła rolę w brytyjskiej komedii "Marta i Wielbiciele", w której zagrała obok Josepha Fiennesa i Rufusa Sewella. W obrazie "Dylemat" była żoną Vince'a Vaughna ("Jurassic Park: Zaginiony Świat", "Swingers"). W "Patch Adams" partnerowała Robinowi Williamsowi jako młoda studentka medycyny, która stosuje alternatywne metody leczenia - uśmiechem. Nie zabrakło jej także w "Bez pamięci", gdzie występowała obok Freddie'go Prinze'a Jr.

Przełomowa w jej karierze może okazać się rola agentki tajnych służb Jezzie Flannigan w thrillerze psychologicznym "W sieci pająka" Lee Tamahori według jednej z powieści Jamesa Pattersona o detektywie Alexie Crossie. Razem z Morganem Freemanem prowadzi dochodzenie w sprawie pewnego porwania. W 2002 r. można ją było zobaczyć w tytułowej roli w filmie "Randka z Lucy".

Specjalnie dla niej zespół Counting Crows napisał piosenkę "Mrs Potter's Lullaby". Okazjonalnie sama występuje w teledyskach muzycznych, m.in. Alana Jacksona, muzyka country, w piosence "Tall, Tall Trees".

W życiu prywatnym jest matką dwóch synów - pierwszego urodziła, gdy miała 19 lat, drugiego - 22. Jej małżeństwo rozpadło się, aczkolwiek ze swoim mężem pozostaje w przyjaźni. Jest wegetarianką. Po 5 latach pobytu w Los Angeles powróciła razem z dziećmi w swoje rodzinne strony, które uważa za swój prawdziwy dom.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 30 czerwca 1971

miejsce urodzenia: Cleveland, Ohio, USA

wzrost: 170 cm

dwukrotnie zamężna: 1. Tom Potter (21.07.1990 - 1998, rozwód), 2 synów: Danny i Liam; 2. Daniel Christopher Allison (od 2005), córka Molly Brigid (ur. 03.08.2005)
W 1995 roku wystąpiła w teledysku Alana Jacksona "Tall, Tall Trees".
Ma jedną młodszą i dwie starsze siostry.
Była brana pod uwagę do roli Roxie Hart w filmie "Chicago". Angaż ostatecznie otrzymała Renee Zellweger.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych