PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8955}
5,3 197
ocen
5,3 10 1 197
Przygody Joanny
powrót do forum filmu Przygody Joanny

Oj slabiutki film - rozczarowuje pod kazdym wzgledem ...

ocenił(a) film na 6
Garniec_Pieprzu

Nie jest taki słabiutki, na pewno nie zasługuje na jedynkę. Ja dałbym temu filmowi szóstkę. Taką dobrą szóstke. Bo to w końcu nawet fajna bajka.

Garniec_Pieprzu

To jest Polski film z lat 90:) Czego oczekiwałeś??:)

TorcidaTiger

mi się ten film podoba, oglądałam go 2 razy i jest świetny. Uwielbiam filmy związane z dziećmi.

ocenił(a) film na 6
Garniec_Pieprzu

Gra aktorska dosyć słaba, film ma dłużyzny ale sam scenariusz, fabuła są niezłe. Najbardziej podobał mi się fragment w domu lalkarza z rewelacyjnym Michałowskim.

ocenił(a) film na 3
Garniec_Pieprzu

Zgadzam się. Obejrzałem w ciągu dwóch dni wszystkie filmy Anny Sokołowskiej i jestem zachwycony wszystkimi wcześniejszymi filmami, ale jej ostatnie dzieło jest bardzo słabe. Cóż, lata dziewięćdziesiąte, zły czas dla polskiego kina ogólnie.

ocenił(a) film na 7
Shyne

Chyba żartujesz.Lata 90-te to bardzo dobry czas dla polskiego kina.W tym okresie powstało wiele bardzo dobrych filmów czyli między innymi:Kramarz (1990) ,Kroll (1991) ,Skarga (1991) ,Psy (1992) ,Zwolnieni z życia (1992), Uprowadzenie Agaty (1993) ,Samowolka (1993) ,Skutki noszenia kapelusza w maju (1993) ,Tylko strach (1993) ,
Wynajmę pokój... (1993) ,Psy II: Ostatnia krew (1994) ,Trzy kolory: Biały (1994) ,Śmierć jak kromka chleba (1994) ,
Miasto prywatne (1994) ,Nic śmiesznego (1995) ,Tato (1995) ,Daleko od siebie (1995) ,Młode wilki (1995) ,Kiler (1997) ,
Szczęśliwego Nowego Jorku (1997) ,Sztos (1997) ,Sara (1997) ,Musisz żyć (1997) ,Demony wojny wg Goi (1998) ,
U Pana Boga za piecem (1998) ,Zabić Sekala (1998) ,Złoto dezerterów (1998) ,Sto minut wakacji (1998) ,
Kiler-ów 2-óch (1999) ,Ajlawju (1999) ,Fuks (1999) ,Tydzień z życia mężczyzny (1999) ,Egzekutor (1999) ,Dług (1999) ,
Córy szczęścia (1999) ,Prawo ojca (1999) ,Ostatnia misja (1999)

ocenił(a) film na 3
Znawca kina

Właśnie wymieniłeś dużo słabych tytułów według mnie, no ale każdy ma swój gust.

ocenił(a) film na 7
Shyne

Z tego co widzę bo luknąłem na twoje filmy i seriale to kino polskie jest ci raczej obce.

ocenił(a) film na 3
Znawca kina

Absolutnie nie, choć moim zdaniem polskie kino mocno przysiadło w latach dziewięćdziesiątych, tak samo jak polskie seriale. Kiedyś kręcono idealne, takie jak choćby Czterdziestolatka czy Karierę Nikodema Dyzmy. Do lat dziewięćdziesiątych nakręcono też kilka idealnych filmów, którym wystawiłem ocenę 10/10. Kilka współczesnych polskich filmów bardzo wysoko oceniam, choćby Salę Samobójców, Wszystko co kocham lub Wojnę Polsko-Ruską, ale z lat dziewięćdziesiątych wysoko cenię głównie Girl Guide, Nic Śmiesznego, obie części Kilera, czyli głównie komedie. W każdym razie filmy Anny Sokołowskiej z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych są świetne, szczególnie Beata.

ocenił(a) film na 7
Shyne

Czyli po prostu w ostatnim czasie mało oglądałeś polskich filmów bo tylko 50 twoich ostatnich filmów mogłem zobaczyć.Sala samobójców 6/10.Wszystko co kocham 7/10.
Wojna polsko-ruska 6/10.Girl Guide to tak niewyraźnie mówili,że nie byłem w stanie obejrzeć dłużej niż 10 minut.Nic śmiesznego i Kilery 10/10.Kariera Nikodema Dyzmy nie oglądałem,może kiedyś obejrzę ale nie spieszy mi się bo widziałem fragmenty i to raczej nie jest to co lubię najbardziej.Czterdziestolatka widziałem tak dawno temu,że nawet nie potrafię ocenić.Filmy Anny Sokołowskiej to widziałem Przygody Joanny i jeszcze kiedyś fragment ESD,ale nie przypadł mi specjalnie do gustu.Cóż nasze gusta się różnią.To co dla ciebie jest sufitem dla mnie jest podłogą.

ocenił(a) film na 3
Znawca kina

Dokładnie, każdy lubi to co lubi. :) Tak, ostatnio mało filmów polskich oglądam, skupiam się głównie na starszym kinie amerykańskim. Za najlepszy polski film uważam "Kochaj albo rzuć", czyli film z lat siedemdziesiątych.

ocenił(a) film na 7
Shyne

Ja cały czas polskie kino oglądam.Dla mnie najlepszy polski film to Chłopaki nie płaczą.Kochaj albo rzuć 9/10 najlepszy z tych trzech o Kargulu i Pawlaku.Jeśli chodzi o lata 70-te to najlepsze filmy według mnie to:Nie lubię poniedziałku (1971) ,Podróż za jeden uśmiech (1972) ,Profesor na drodze (1973) ,Przyjęcie na dziesięć osób plus trzy (1973) ,Nie ma mocnych (1974) ,Nie ma róży bez ognia (1974) ,Chleba naszego powszedniego (1974) ,Hazardziści (1975) ,Zaklęte rewiry (1975) ,Brunet wieczorową porą (1976),
Kochaj albo rzuć (1977) ,Wodzirej (1977) ,Akcja pod Arsenałem (1977) ,Nie zaznasz spokoju (1977) ,Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz (1978) ,Skradziona kolekcja (1979) ,Szansa (1979) ,Wściekły (1979)

ocenił(a) film na 7
Shyne

Nie żyje Anna Sokołowska
http://www.filmpolski.pl/fp/index.php?artykul=387

ocenił(a) film na 3
Znawca kina

Ech, szkoda. A największa szkoda, że dziś już prawie nikt o niej nie pamięta, nikt o nie nie słyszał. Tymczasem ja taki film jak "Beata" kupiłbym nawet na płycie blu-ray. W Polsce niestety nie będzie nigdy wydany nawet na dvd. Zainteresowanie zerowe. :(

ocenił(a) film na 7
Shyne

Film "Beata" to mam już dawno zaznaczony do obejrzenia ale na razie nigdzie na niego nie natrafiłem.Na TVP Kultura puszczają czasami takie perełki zapomniane więc może i ten film kiedyś puszczą.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones