PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1143}
7,3 96 750
ocen
7,3 10 1 96750
5,9 20
ocen krytyków
Psy II: Ostatnia krew
powrót do forum filmu Psy II: Ostatnia krew

Lepszy od 1

ocenił(a) film na 10

Psy i Psy 2 to najbardziej kultowe filmy akcji i tak pozostanie. A co do Pasikowskiego to nie pie*dolcie, że facet nie jest artystą, a kto z was oglądał Demony Wojny?? To samo kino akcji, zajebiste kino akcji. A co do filmu Psy 2 to uważam, że jest on lepszy od jedynki, fakt ma inny klimat ale to kino dla twardzieli a nie dla pie*dolonych introwertków. A ci co pie*dolą, że B.Linda jest kiepskim aktorem, nadają się na odstrzał.

ocenił(a) film na 9
DoktorLejdo

Demony Wojny to film NIEZŁY,jednak do najlepszych filmów Pasikowskiego zaliczam Psy 1 i 2.Szkoda,że nic nie nakręcił nowego ostatnio ;(

ocenił(a) film na 10
Dragit17

Jack Strong:)

użytkownik usunięty
sador1991

A teraz zajął się Pitbullem (podobno).

ocenił(a) film na 10

To prawda. Najnowszego Pitbulla nakręci tym razem Pasikowski.

ocenił(a) film na 8
DoktorLejdo

"oba" Psy i Demony to najlepsze filmy Pasikowskiego. gorzej z Reichem, Operacją samum czy zupełnie niepotrzebnym Pokłosiem

ocenił(a) film na 8
arek_krotoszyn

A co ma Pokłosie do wymienionych przez ciebie filmów ? Przecież to zupełenie inny gatunek.

ocenił(a) film na 8
chemas

No chyba tylko to, że Pokłosie to też film Pasikowskiego.

ocenił(a) film na 10
arek_krotoszyn

Przyznaje Operacja Samum jest cienka jak wg. mnie najsłabszy Pasikowskiego ale Reich jest jednym z lepszych w jego filmografii.

ocenił(a) film na 8
DoktorLejdo

Niestety w dwóch kwestiach nie mogę się zgodzić - pierwsze psy to film epokowy - przełamał pewne stereotypy, obnażył słabość pewnych tzw. świętości, ukazał okres przemian ustrojowych w Polsce - nikt przed Pasikowskim nie odważył się wcześniej na nakręcenie tak odważnej sceny jak "Janek Wiśniewski padł" - przed Psami cała polska kinematografia, zwłaszcza filmy Wajdy traktowały "ludzi ze styropianu" na klęczkach i z nabożnym więc szacunkiem i czołobitnością, Pasikowski pokazał odcienie szarości zarówno w życiu jak i polityce, po raz pierwszy też "uczłowieczył" ubeka. (o wpływie na język potoczny i wprowadzenie pewnych kultowych tekstów na stałe do codziennego języka wspominam tylko niejako z obowiązku, bo to "oczywista oczywistość"). Psy 2 to genialne kino akcji, również pełne kultowych tekstów, pozostaje jednak czystą gangsterką/bandytką, na pewno nie jest filmem epokowym. Pamiętam zresztą swój pierwszy seans w kinie - przegięte, ciągnące się w nieskończoność sceny z rannym Lindą wywoływały salwy śmiechu w kinie - nikt nie dałby rady pokonać takiego dystansu z raną postrzałową brzucha...
Nie zgodzę się również z oceną Reichu - to zdecydowanie najgorszy film Pasikowskiego - pamiętam jak w czasach premiery kinowej krytycy filmowi i dziennikarze, którym po seansie opadły szczęki pytali wprost reżysera, czy to w założeniu miała być parodia, ten zaś twierdził że to był film "na serio".

ocenił(a) film na 10
RogerVerbalKint

Psy 2 uzasadniłeś ale Reich dlaczego uważasz że jest najgorszy?

ocenił(a) film na 8
DoktorLejdo

Cóż po prostu wypadł (w moim odczuciu) karykaturalnie - Linda ze skrzydłami orła (czy tam innego ptaszyska) wytatuowanymi na plecach opowiadający jak broczył we krwi, wszędzie było pełno trupów a po wszystkim łaziły muchy, Baka w kurtce z frędzlami przy rękawach, czy też para płatnych zabójców - Cygan i jakiś drugi w klapkach, czy japonkach (już nie pomnę), oczywiście obowiązkowo w mercedesie, scena gdy ma Lindę na celowniku snajperki i nie decyduje się na strzał bo to przecież "ten słynny killer), sceny strzelanin w zwolnionym tempie z opóźnioną w czasie reakcją trafionych na doznane rany - nie no - mnie ten film po prostu śmieszył i zakrawał na siermiężną parodię kina sensacyjnego

ocenił(a) film na 10
RogerVerbalKint

Reich mnie się podobał ze względu na scenariusz bo jeżeli popatrzymy na polskie filmy sensacyjne to Reich bardzo się wyróżnia od wielu innych a przecież Ostra randka czy Skorumpowani są dużo gorsze bo w filmie Pasikowskiego jest świetna muzyka Tomasza Stańko świetne dialogi.Najgorszym minusem jest Julia Rzepecka która jest żałosna i ma wadę wymowy.

ocenił(a) film na 8
DoktorLejdo

Oki - mnie po prostu Pasikowski przyzwyczaił do dużo lepszego kina w swych poprzednich filmach. Potem zresztą powrócił w znakomitym stylu kręcąc błyskotliwy wręcz w moim odczuciu serial Glina. Niestety potem nakręcił znowu paszkwil pt. Pokłosie (którego nie trawię ze względów czysto ideologicznych, bo technicznie jest całkiem sprawnie nakręcony)

ocenił(a) film na 10
RogerVerbalKint

Słodko-Gorzki widziałeś Pasikowskiego???Mnie się bardzo podobał.

ocenił(a) film na 8
DoktorLejdo

Mnie też - jestem z tego pokolenia co (po Krollu) z musu chodziło do kina na każdy film Pasikowskiego - filmik świetny, choć młody (wówczas) Olbrychski strasznie zmanierowany

ocenił(a) film na 10
RogerVerbalKint

Ja oglądałem z Olbrychskim najpierw Kochaj i rób co chcesz potem Szczęśliwego Nowego Jorku a na koniec słodko-Gorzki i jestem bardzo zaskoczony że On tak potrafił wcielić się w taką postać kolesia który jest szkolnym playboyem i twardym mężczyzną.Słodko-Gorzki bardzo mnie zaskoczył bo oglądając go wróciłem do czasów kiedy chodziłem do technikum też miałem taką nauczycielkę jak ta którą gra Cieślak i kolesia który był jak Poniatowski czyli miał świetne oceny ale zachowanie naganne i były czasy bez komórek,internetu czy MP3 a ludzie więcej czasu spędzali ze sobą i rozmawiali sam na sam a nie przez Facebooka czy telefon komórkowy.

RogerVerbalKint

Akurat R. Olbrychski był w S-G bardzo dobry. Widać było, że się w tej roli doskonale czuł, reakcje publiki w kinie też to potwierdzały.

ocenił(a) film na 7
RogerVerbalKint

Pełna zgoda, Glina to chyba najlepsze co zrobił Pasikowski.

ocenił(a) film na 10
arek_krotoszyn

Ostatnio często powtarza tv Psy 2 i niektóre stacje dają nie z czerwonym znaczkiem a od 16.

arek_krotoszyn

W Jedwabnem mieszkasz? Tak tylko pytam ...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones