Film

1994 1 godz. 39 min.
7,3 86 919
ocen społeczności
7,3 10 1 86919
8 163
chce zobaczyć
5,3 7
ocen krytyków
{"rate":5.285714,"count":7}
Franz Maurer po wyjściu z więzienia przystaje do grupy zajmującej się nielegalnym handlem bronią.

Zwolniony z więzienia Franz Maurer (Bogusław Linda) spotyka Radosława Wolfa (Artur Żmijewski), handlarza bronią, który wrócił do Polski z wojny w byłej Jugosławii. Ten kontaktuje go z amerykańskim dyplomatą Williamem (Marek Barbasiewicz), który okazuje się szefem gangu przemytników broni. William proponuje Franzowi pracę zlecając muZwolniony z więzienia Franz Maurer (Bogusław Linda) spotyka Radosława Wolfa (Artur Żmijewski), handlarza bronią, który wrócił do Polski z wojny w byłej Jugosławii. Ten kontaktuje go z amerykańskim dyplomatą Williamem (Marek Barbasiewicz), który okazuje się szefem gangu przemytników broni. William proponuje Franzowi pracę zlecając mu odebranie długu od rosyjskiej mafii. Wolf, Mauer i Nowy ryzykując życie odzyskują pieniądze, za które William kupuje broń z nadzieją przemycenia jej do Sarajewa. Franz powiadamia policję o planach przemytu i staje do ostatecznej rozprawy z Williamem, który nie cofnie się przed niczym, by osiągnąć zamierzony cel.

studio
Agencja Produkcji Filmowej (finansowanie) / Studio Filmowe Zebra (koprodukcja) / Syrena Entertainment Group (koprodukcja) / Więcej...
inne tytuły
Psy 2 (tytuł telewizyjny) Polska
Psy 2: Ostatnia krew (alternatywna pisownia) Polska
Więcej...
Film kręcony był w Łodzi, Radomiu, Częstochowie, Warszawie, Spale, Tomaszowie Mazowieckim (Polska) i na Hawajach (USA).
Scena monologu granego przez Sławomira Suleja współwięźnia Franza Maurera na początku filmu inspirowana jest historią skazanego na śmierć i straconego w roku 1983 seryjnego mordercy, Tadeusza Wencla. Akcja filmu umiejscowiona jest ok. 10 lat później.
Cezary Pazura naprawdę kierował ruchem w jednej ze scen. Kierowcy, którzy przejeżdżają obok aktora na skrzyżowaniu ulic Marszałkowskiej i Alei Jerozolimskich, nie byli statystami, a ruch uliczny nie został wstrzymany na potrzeby filmu. Pazura, otoczony przez trąbiących warszawiaków, z nerwów zaimprowizował niektóre kwestie.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych
Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.