film

Psy II: Ostatnia krew

1994
1 godz. 39 min.
7,3 96 037
ocen
7,3 10 1 96037
5,3 15
ocen krytyków
Franz Maurer po wyjściu z więzienia przystaje do grupy zajmującej się nielegalnym handlem bronią. więcej mniej
Psy II: Ostatnia krew zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Zwolniony z więzienia Franz Maurer (Bogusław Linda) spotyka Radosława Wolfa (Artur Żmijewski), handlarza bronią, który wrócił do Polski z wojny w byłej Jugosławii. Ten kontaktuje go z amerykańskim dyplomatą Williamem (Marek Barbasiewicz), który okazuje się szefem gangu przemytników broni. William proponuje Franzowi pracę zlecając muZwolniony z więzienia Franz Maurer (Bogusław Linda) spotyka Radosława Wolfa (Artur Żmijewski), handlarza bronią, który wrócił do Polski z wojny w byłej Jugosławii. Ten kontaktuje go z amerykańskim dyplomatą Williamem (Marek Barbasiewicz), który okazuje się szefem gangu przemytników broni. William proponuje Franzowi pracę zlecając mu odebranie długu od rosyjskiej mafii. Wolf, Mauer i Nowy ryzykując życie odzyskują pieniądze, za które William kupuje broń z nadzieją przemycenia jej do Sarajewa. Franz powiadamia policję o planach przemytu i staje do ostatecznej rozprawy z Williamem, który nie cofnie się przed niczym, by osiągnąć zamierzony cel.

studio
Agencja Produkcji Filmowej (finansowanie) / Studio Filmowe Zebra (koprodukcja) / Syrena Entertainment Group (koprodukcja) / więcej
tytuł oryg.
Psy II: Ostatnia krew
inne tytuły
Pigs II: The Last Blood Miedzynarodowe
więcej
Zdjęcia do filmu realizowano w Łodzi, Radomiu, Częstochowie, Warszawie, Spale, Tomaszowie Mazowieckim, Sulejowie i Widawie (Polska) oraz na Hawajach (USA).
Scena monologu granego przez Sławomira Suleja współwięźnia Franza Maurera na początku filmu inspirowana jest historią skazanego na śmierć i straconego w roku 1983 seryjnego mordercy, Tadeusza Wencla. Akcja filmu umiejscowiona jest ok. 10 lat później.
Cezary Pazura naprawdę kierował ruchem w jednej ze scen. Kierowcy, którzy przejeżdżają obok aktora na skrzyżowaniu ulic Marszałkowskiej i Alei Jerozolimskich, nie byli statystami, a ruch uliczny nie został wstrzymany na potrzeby filmu. Pazura, otoczony przez trąbiących warszawiaków, z nerwów zaimprowizował niektóre kwestie.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych