PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1321}

Psychoza

Psycho
8,1 145 564
oceny
8,1 10 1 145564
8,7 38
ocen krytyków
Psychoza
powrót do forum filmu Psychoza

7/10

ocenił(a) film na 7

Przestrzegam was, jeśli chcecie nie zepsuć sobie seansu to wyłączcie film jakieś 10 minut przed zakończeniem. Rozwiązanie zagadki na pewno nie wpłynęło pozytywnie na moją ocenę. Scena z prysznicem - PRZEREKLAMOWANA, już ciekawszym momentem było "spadanie" ze schodów detektywa :). Film na pewno zyskał dzięki grze Janet Leight, w momencie gdy zniknęła z ekranu poczułem niedosyt i niestety nikt inny nie wypełnił tej pustki. No i co się stało po połowie filmu ? Znikła ta psychodeliczna muzyczka a pojawiła się inna o wiele gorsza. Jakby nie patrzeć film dobry, ale mógłby być lepszy. PS. Nie pokusiłbym się obejrzeć w wersji kolorowej ;).

ocenił(a) film na 10
GTRcreative

To w ogóle powstała wersja kolorowa? o_O

Jeśli miałbym uznać cokolwiek za problem tego filmu, to nagłe urwanie się wątku policjanta śledzącego Marion. Był nią bardzo zainteresowany i śledził ją wręcz obsesyjnie, a potem nagle przestał i już do końca filmu się nie pojawił. Co nie zmienia faktu, że film wybitny.

ocenił(a) film na 9
Trojden

A może to było celowe? A ten policjant był jedynie wytworem jej wyobraźni? Odezwały się w niej resztki sumienia. To tylko interpretacja, która miałaby w gruncie rzeczy jakiś sens.

ocenił(a) film na 10
Ceglas

Też tak uważam.

ocenił(a) film na 7
GTRcreative

Też czułam niedosyt po śmierci aktorki, a;le gorsze było, że domyślałam się, że Norman był babką.

GTRcreative

Przereklamowana?
A to nie była przypadkiem jedna z pierwszych takich scen w kinematografii?

ocenił(a) film na 7
agipacz_fw

Nie wiem, ale nawet jeśli to i tak nie rozumiem zachwytu nad tą sceną.

ocenił(a) film na 9
GTRcreative

Tam co sekundę jest cięcie montażowe, tak jak cięcie nożem. Woda spływając wiruje tak jak kamera w następnym ujęciu. I dziesiątki innych przykładów. Pamiętaj, że to 1960 rok i wcześniej nie było takiego montażu.

ocenił(a) film na 7
Lemur78

Hm...Pamiętam, ale nie mogę wyprzeć z głowy Odysei Kosmicznej, zdaje się że "zaorała" wszystkie opinie o technicznym braku możliwości stworzenia dobrego montażu.

Ale popatrzmy raz jeszcze:
https://www.youtube.com/watch?v=qi1f2ADQYzA

Nie, dzisiaj też nie widzę niczego wybitnego w tej scenie :).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones