PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1321}

Psychoza

Psycho
8,1 145 564
oceny
8,1 10 1 145564
8,7 38
ocen krytyków
Psychoza
powrót do forum filmu Psychoza

50 lat temu musiał być uznawany za film wybitny. Jednak według mnie nie przetrwał próby czasu. Pierwsza połowa jest strasznie monotonna, żeby nie napisać nudna. W drugiej natomiast jest mnóstwo schematów, które powielono w wielu późniejszych filmach. Powoduje to, że film jest bardzo przewidywalny i nie trzyma widzów w napięciu tak jak powinien. Są jednak pewne smaczki, jak ten gdy Marion zostaje zatrzymana przez policjanta. Alfred Hitchcock panicznie bał się policji, do tego stopnia, że nie prowadził samochodów. Pewnie dlatego funkcjonariusz został tak udemonizowany :P

ocenił(a) film na 10
gagarin77

Ja dałem dla filmu 10/10, co już tyle razy uzasadniałem, że musisz przejrzeć liczne wpisy na tutejszych forach i odszukać moje wypowiedzi, bo nie chcę po raz setny tłumaczyć i pisać tego samego, wybacz. Podoba mi się Twoja interpretacja udemonizowania policjanta, być może masz dobre informacje o panicznym strachu Hitchcocka przed policją. Jest to o tyle możliwe, iż ja np. kiedyś czytałem w pewnych tekstach źródłowych, że Hitchcock nie miał najlepszych relacji ze swoją matką (!). Iż choć film został zrealizowany na podstawie książki którą być może ktoś kiedyś młodemu Alfredowi podrzucił, to czytałem, że jego matka była szalenie zaborcza i nadopiekuńcza, kolejna analogia?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones