Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)

Birds of Prey (And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020 1 godz. 49 min.
6,1 33 255
ocen
6,1 10 33255
14 918
chce zobaczyć
5,4 24
oceny krytyków
{"rate":5.41667,"count":24}
powrót do forum filmu Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)
  • Julian_Mach ocenił(a) ten film na: 2

Czy naprawdę aż tak zmienił się w ostatnich latach gust widzów, że w śmieciowym kinie dostrzegają wartościową rozrywkę? W filmiku o tzw. "żartobliwej narracji" - choć trupów i kalek nie da się zliczyć - znajdują moralne przesłania? Naprawdę widok eterycznej piosenkarki rozprawiającej się z bandytami (bzdurne i żałosne widowisko!) jest konieczny dla podbudowania ego żeńskiej części widowni? Co się stało z rozumem, jeżeli "girlspower" to rzeczywiście tylko girlspower nie podparty ani gramem głębszej myśli, nie wspominając o czymś, co kiedyś nazywało się uczuciem, bo przecież rojenia o "miłości" trudno z nim pomylić?
    Nie, ten tzw. "film" trudno analizować, bo samo zachwycanie się Margot jest co najmniej mało satysfakcjonujące. Na resztę ze szczególnym uwzględnieniem scenariusza (sic!) lepiej spuścić zasłonę milczenia. A najlepiej spuścić coś innego - może da się spłukać. Oby!

• Kalimdor ocenił(a) ten film na: 7

Julian_Mach Idziesz na film o grupie walczących kobiet przeciwko pewnemu oprawcy i potem wytykasz te elementy? Chyba cierpisz na rozdwojenie jaźni, bo nie wiem jak się da wytłumaczyć takie coś :)))

• Kalimdor Po co chodzic na taki film do kina o jakiejś zeświriwanej blondynce po pigułach, już w necie można to to obejrzeć, naprawdę nic juz w kinach nie grają tylko filmy o cukierkowych postaciach ?

• massalski8 ocenił(a) ten film na: 8

Bon009 Stary grają milion rzeczy a co się lubi to zależy już indywidualnie, a Julian który idzie na film który nie kryje się z tym że jest po prostu zabawą i rąbanką krytykuje go za to że jest zabawny i że jest nawalanką xD Może trzeba czytać po prostu opis albo zobaczyć zwiastun przed pójściem do kina ...

massalski8 Wiesz, jak to jest - człowiek zawsze ma nadzieję, że kolejny komiks będzie trochę lepszy od poprzedniego, a potem wielkie rozczarowanie. Pewnie dlatego pierwszą (no, prawie pierwszą:)) ekranizację Batmana z Nicholsonem uznaje za najlepszą.

• nirvana79 ocenił(a) ten film na: 5

Kalimdor O czym ty tpie pierniczysz. Czy ty czytasz całą fabułe zanim pójdziesz do kina? Ja nie. Nigdy tego nie robię, chcę zawsze jak najmniej wiedzieć o filmie. Poza tym jesli masz problem z tym, że ktoś wyraża swoją opinię to masz problem, bo tak ... to już faszyści podchodzili do tematu.

• nirvana79 Jeśli ktoś nie chce wiedzieć niczego o filmie, na który idzie do kina, to później może mieć pretensję tylko do siebie jeśli film mu nie podszedł.

• Kalimdor Kwestia proporcji. Sceny walki w tym filmie są nużące. I przede wszystkim: film będący czystą rozrywką nie musi być głupi i kiepskiej jakości.

• Gangsteppaz ocenił(a) ten film na: 3

Julian_Mach Nic dodać nic ująć, gniot straszny, feministki takimi filmami strzelają sobie tylko w stopę.

Gangsteppaz Dokładnie!

• Gangsteppaz Według ciebie feministki piszą scenariusze i tworzą filmy w hollywood? Bo ja myślałam,że stoi za tym wielomilionowa korporacja.

• Gangsteppaz ocenił(a) ten film na: 3

Githany No to wystarczy prześledzić filmy takie jak np żeńska wersja ghostbusters, oceans, etc, wszystkie są niewypałami

• Gangsteppaz Feministki? Nic bardziej durnego nie dało się napisać? :D

• karson_z ocenił(a) ten film na: 3

Julian_Mach dobrze powiedziane.

karson_z Dzięks.

• Julian_Mach Tylko czy każdy film musi być wartościowy i nieść za sobą jakieś przesłanie? Inna sprawa że takie filmy powinny być puszczane dla osób po 21 roku życia, kiedy już ma się jako tako ukształtowaną osobowość.

agga90 Nie, nie każdy film musi być wartościowy i nieść jakieś przesłanie, powiem więcej - nawet nie powinien! Jest jednak wymóg, któremu musi sprostać, aby nie został oceniony jako gniot, a mianowicie jakość. Omawiany obraz jest jej całkowicie pozbawiony, przez co ewentualna rozrywka jest łagodnie mówiąc zakłócona.
    Co do Twojej sugestii odnoszącej się do wieku widzów, to absolutna zgoda.

• krigeranethoth ocenił(a) ten film na: 6

Julian_Mach Czy ja wiem, ja osobiście bawiłem się nawet nieźle, ale od filmów tego typu oczekuję tylko prostej rozrywki.

• Julian_Mach Dodam jeszcze że, strasznie się to ogląda co świadczy o fatalnej wizji reżyserskiej. Film miałby potencjał ale nie w tej formie, nie z taką realizacją scen i ujęć rodem z tanich filmów klasy B. Szkoda

• Kwarc ocenił(a) ten film na: 3

Julian_Mach Nic dodać, nic ująć. Ten film to był feministyczny wyrzut przeciwko wyimaginowanemu wrogowi w postaci patriarchatu. Tak bardzo skupili się na lewicowej agendzie, że resztę filmu położyli.

• Meride ocenił(a) ten film na: 9

Kwarc Jak możesz oceniać wyimaginowane postacie wizją polityczną? Cały urok tego filmu jest w tym, że jest po prostu do bólu wymyślony, a przez to bardzo udany i bardzo trafiony dla fanów DC.

• Kwarc Jaki feministyczny wyrzut? Ty w ogóle masz chociaż cień pojęcia o tym, czym jest feminizm? o_O

chryssalid O której fali rozmawiamy? Bo jak o trzeciej to wszystko się jak najbardziej zgadza ;)

• Kwarc Niezależnie na ile fal to sobie podzielisz, podstawowe założenia feminizmu się nie zmieniły. Ludzie naoglądają się jakichś wysrywów w internetach i potem im się wydaje, że to jest feminizm. I nie jest to wyłącznie zarzut do przedmówcy, ale też i do twórców tego wiekopomnego dzieła, którym to zapewne też się wydawało, że jak się wrzuci do filmu same babki to będzie to miało z feminizmem cokolwiek wspólnego...

chryssalid To nie ja podzieliłem feminizm na fale. Jasne, możemy udawać, że feminizm to nadal szczytny ruch politycznych walczący o słuszną sprawę, ale prawda jest taka, że to się nam trochę zdezaktualizowało. Poczytaj sobie co nasza reprezentantka do Europarlamentu, Sylwia Spurek wygaduje. Przemoc ma płeć i tak dalej. Nawet zaczęła walczyć z seksizmem wobec krów :D

• Kwarc W tym problem. Pani Spurek reprezentuje Panią Spurek i co najwyżej swoich wyborców. Na grupach feministycznych nikt nie zajmuje się głupotami Pani Spurek. To nie jest jednolita struktura podobnie jak nie jest nią LGBT. Niemniej pisanie, po ujrzeniu na ekranie w głównych rolach paru kobiet, że to feminizm i walka z patriarchatem to jakieś urojenia ;-)

By the way każdemu normalnemu człowiekowi powinno zależeć na zniesieniu patriarchatu, który godzi również w mężczyzn.

chryssalid No oczywiście... Spurek reprezentuje Spurek a Środa Środę i dochodzimy do momentu kiedy okazuje się, że feministką może być tylko kobieta pozytywnie kojarząca się XD Gra, w którą nie możecie przegrać. Normalnie jak z socjalizmem :P
    https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_ul3Ci171BBH24hrCPK...

A co do patriarchatu to niby walka z nim to urojenia, ale każdemu normalnemu człowiekowi powinno zależeć na jego zniesieniu? Kek... Poza tym, mówienie o patriarchacie w 2020 jest po prostu śmieszne :P

• Kwarc No sorry, ale śmieszne to jest z reguły dla kogoś, kto nie jest płci żeńskiej. To że Tobie się wydaje, że nie jest jak w średniowieczu, nie oznacza, że jest już super i zajebiście ;-)

A co do feminizmu - to ruch, a nie jednolite środowisko, nie ma jednej organizacji i nie wrzucisz wszystkich do jednej szufladki. Dlatego tym bardziej nonsensowne jest wypowiadanie się w kontekście feminizmu przy filmie takim jak ten, za którego produkcję nawet nie odpowiadają jakieś wpływowe kobiety, a jeśli cokolwiek już tu założyć to jedynie to, że obraz podąża za pewnym rodzajem mody. Warto by jednak mieć cokolwiek na poparcie takiej tezy, bo z d**py to sobie tego typu teksty można rzucać. Nijak to się ma do feminizmu i do ogromu pracy, którą wkładają liczne kobiety (i mężczyźni) na co dzień, by ten świat był trochę lepszy.

• Openmind92 ocenił(a) ten film na: 9

Julian_Mach hui

Openmind92 Bardzo mi milo, a ja mam na imię Julian.

Julian_Mach wielcy krytycy. już od dawna chciałem, gdzies publicznie napisac, że wielkim pseudokrytykom w dupach sie poprzestawialo. o ile film bazuje na uczuciach, budowaniu napiecia poprzez zastosowanie konretnego zabiegu z wykorzystaniem swiatla, kadrowania, muzyki itp. to moglbym jakiemus wielkemu znawcy wybaczyc, ze czepia sie zbyt bladego swiatla na twarzy glownych bohaterow w jednej z kluczowej scen.

Openmind92 ale dzis (a wlasciwie od lat) grono pseudokrytykow sie poszerzyło o nowe pseudointelektualne jednostki. wyjmijcie wszyscy kija z dupy, bo Waszych opini nie da sie czytac, bez powstrzymywania od wymiotowania!!!

Openmind92 Nie pisz o innych, spróbuj wypowiedzieć się we własnym imieniu, na przykład wyjaśnij poprawnie budowlanymi zdaniami i bez błędów ortograficznych, co jest fascynującego w tym totalnym gniocie?