Rob Morrow I

Robert Alan Morrow

7,5
1 845 ocen gry aktorskiej
Rob Morrow I
Rob Morrow jest najbardziej znany dzięki roli nowojorskiego lekarza, zmuszonego do wyjazdu na Alaskę w serialu "Przystanek Alaska". Rola ta przyniosła mu nominację trzykrotnie do Złotego Globa i dwukrotnie do nagrody Emmy. W 1994 roku wystąpił w filmie "Quiz Show" u boku Ralpha Fiennesa, a w następnych latach pojawił się w filmach: "Matka" (1996),"Tylko miłość" (1998) i "Maze" (2000). W tym ostatnim Morrow oprócz zagrania głównej roli także go wyreżyserował, napisał scenariusz i wyprodukował. W ostatnich latach ten rodowity nowojorczyk zagrał w kilku serialach telewizyjnych, m.in. w "Życiu ulicy" (2002-2003), gdzie dostał rolę Kevina Huntera, zmagającego się ze swoją przestępczą przeszłością. Morrow wyreżyserował nawet kilka odcinków tego serialu. Ostatnio zagrał agenta FBI w serialu "Numb3rs".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 21 września 1962

miejsce urodzenia: New Rochelle, Nowy Jork, USA

wzrost: 178 cm

żona Debbon Ayer (od 21.09.1998), córka Tu Simone (ur. 25.04.2001)
Jest autorem albumu z fotografiami pt. "Northern Exposures"
Wystąpił w telewizyjnej reklamie bananów Chiquitta (1982) i Dentyne Gum (1989) oraz jako narrator w spocie reklamowym Toyoty (2005).
Początkowo miał zagrać rolę Montgomery'ego w filmie "Wyspa doktora Moreau". Kiedy jednak obsadzony w jednej z głównych ról Edwarda Douglasa Val Kilmer dostał papiery rozwodowe od swojej żony, aktorzy zamienili się rolami. Po kilku dniach na planie i zwolnieniu reżysera Richarda Stanleya, niezadowolony z produkcji i chcący wrócić do swojej rodziny w Los Angeles Morrow zadzwonił do szefa wytwórni New Line Cinema Boba Shaye'a, prosząc o zwolnienie go z kontraktu. Rolę Douglasa otrzymał David Thewlis.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones