PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31494}
7,0 7 015
ocen
7,0 10 1 7015
Quo Vadis
powrót do forum filmu Quo Vadis

Polacy sa slabi

ocenił(a) film na 10

Film ktory zostal nakrencony 50 lat wczesniej jest lepszy niz ten ktory w 2001

ocenił(a) film na 8
DoktorLejdo

Zauważ że 80% współczesnych polskich filmów to komedie romantyczne i filmy o II wojnie światowej

ocenił(a) film na 10
DoktorLejdo

To jest jednym slowem wstyd

ocenił(a) film na 8
DoktorLejdo

Bo my potrafimy kręcić tylko antypolskie filmy o żydach!!! Potwierdzam Quo Vadis z 1951 genialny film !

ocenił(a) film na 3
DoktorLejdo

Oj, chyba wprost przeciwnie....

ocenił(a) film na 10
Myszkin_filmweb

Kawalerowicza lepszy?

ocenił(a) film na 3
DoktorLejdo

Ja wiem, że wszyscy jadą po Quo vadis Kawalerowicza, ale moim zdaniem lepsza ekranizacja. Wszystko jest bardziej naturalne, Taki Rzym jak w tym amerykańskim filmie nie istniał....

ocenił(a) film na 10
Myszkin_filmweb

No to co jest w Quo vadis amerykańskim wymyślone jeżeli chodzi o Rzym???

Myszkin_filmweb

myszkin w Quo vadisie Kawalerowicza wszystko naturalne a podobał ci sie pozar w czudzy-słowiu Rzymu >? bo podpalili pare desek zrobili troche dymu i zrobili z tego pożar miasta, to było załosne
a w tym legendarnym z 1951 jak wszystko naturalnie wyglądało, całe miasto płoneło walące się na głowy budynki,,,itp./
idaąc dalej twoja naturalnością- jak sobie przypomne jak w polskim quo vadisie walke z bykiem a raczej z jego rogami bo zadnego byka nie było siłowanie sie ze sztucznymi rogami itp a jak wyglądała walka z bykiem ursusa z 1951 roku nienaturalnie ???
w ogóle nie ma co porównywać amerykańskiej superprodukcji z polskim quo vadisem mimo ze dzieli te filmy 50 lat
to widac przepaść z rzędu tysiąca lat

DoktorLejdo

Tych dwu produkcji nie ma sensu porównywać bo za tą wersją stały i pieniądze większe, i ekipa filmowa lepsza.

DoktorLejdo

A który film będący remakem jest lepszy od oryginału? Dawaj przykłady

ocenił(a) film na 10
maciekb80

Czerwony smok i Człowiek z blizną

DoktorLejdo

A gdzie masz inną wersję " czerwonego smoka"?
Ja bym dodał " znachor ". Ale to są wyjątki

maciekb80

Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę.

DoktorLejdo

O ile przy Człowieku z blizną można polemizować i to mocno subiektywna kwestia, który film lepszy (sam wyżej stawiam oryginał), o tyle nie wiem, jak można uważać remake Czerwonego smoka za lepszy od pierwszej wersji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones