PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=490479}

Rango

6,8 53 326
ocen
6,8 10 1 53326
6,4 16
ocen krytyków
Rango
powrót do forum filmu Rango

Jakaś ta animacja adresowana niekoniecznie do dzieci... A raczej zdecydowanie skierowana do nieco starszych adresatów, niż większość podobnych produkcji. Co się od razu rzuca w oczy? Animacja na niesamowitym poziomie. Momentami czułem, jakbym oglądał co najmniej motion capture najlepszej jakości. Animacje piasku i wody naprawdę zasługują na wielkie brawa. Scenariusz? Nietypowy. Również zupełnie inny, zwłaszcza na początku, potem kieruje się w bardziej utarte ścieżki, już takie bardziej przystępne dla młodszych odbiorców. Do tego nie jest pustą wydmuszką i niesie ze sobą przesłanie, taka rola bajek. Świetnie udźwiękowiony, z cudowną muzyką, dodatkowo bonusikiem w postaci Ducha Zachodu zagadkowo podobnego do Clinta Eastwooda... A może to tylko takie moje dziwne wrażenie. A mogło być jeszcze lepiej, ale są pojedyncze sceny wciśnięte jakby na siłę, bardzo słabe i zupełnie niepotrzebne, na szczęście do policzenia na placach jednej ręki. Film rzeczywiście nieco inny od takich typowych animacji, jednak o ile nie oglądałem wszystkich tegorocznych nominacji w tej kategorii, tak myślę, że akurat dałoby radę obronić nagrodę dla 'Rango'.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones