PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=657700}

Ratując pana Banksa

Saving Mr. Banks
7,2 44 292
oceny
7,2 10 1 44292
6,3 23
oceny krytyków
Ratując pana Banksa
powrót do forum filmu Ratując pana Banksa

Pisząc "nie znając", mam na myśli naprawdę nie znając. Nie widziałam ani filmu, ani nie czytałam w
dzieciństwie książek. Jak myślicie?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Smrodnik

no ale ty w ogóle widziałeś mary i banksa? czy tak po rpostu wystawiasz opinię? pytam osoby zorientowane

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Smrodnik

ok :) ale daj koniecznie, bo chcę zdążyć przed rozdaniem oscarów ;p

ocenił(a) film na 7
tolerancja91

Zdecydowanie można. To nie jest film o "Mary Poppins", tylko o autorce, jej życiu, wspomnieniach i tym co kształtowało jej wyobraźnie. Mi się podobał- ciepły, trochę nostalgiczny, dobrze zrobiony i nie nużący. Polecam serdecznie!

jk121

Tak się składa, że obejrzałam już oba i w mojej opinii znajomość filmu jest niezbędna. Zrozumieć pewnie się zrozumie, ale o wiele mniej i mając wiele znaków zapytania w trakcie seansu. Trudno zrozumieć obawy bohaterki przy projektach scenografii, kostiumów, czy sceny , gdzie kompozytorzy i scenarzysta odtwarzają Fidelity Fiduciary Bank, Let's go fly a kite czy A man has dreams (ktoś kto nie zna filmu, nawet nie będzie wiedział, że t piosenka o Mary Poppins śpiewana przez pana Banksa). Ważne detale w rodzaju dwóch pensów, wąsów, ciotki Ellie.

Moim zdaniem film trzeba znać.

ocenił(a) film na 7
tolerancja91

ja nie znałam i film mi się podobał. :)

tolerancja91

Nie trzeba.

tolerancja91

A ja się zgadzam. Tzn. nie jest to niezbędne do zrozumienia filmu i jeśli komuś nie chce się oglądać "Mary Poppins", to "Pana Banksa" śmiało może obejrzeć i bez tego, ale zdecydowanie najwięcej się z niego wyniesie, jeśli kojarzy się poszczególne sceny i właśnie niektóre szczegóły typu wujek Albert czy wspomniane dwa pensy - w filmie odegrały one swoją własną rolę, a nie wiedząc o tym człowiek w ogóle nie zwróci na to uwagi. Także jeśli ktoś ma dylemat czy "trzeba" obejrzeć - nie trzeba, ale lepiej to zrobić.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones