PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=102115}

Recepta na zabijanie

7, Hyden Park: la casa maledetta
6,1 29
ocen
6,1 10 1 29

Recepta na zabijanie
powrót do forum filmu Recepta na zabijanie

"Recepta Na Zabijanie", niesłusznie zapomniane, bardzo klimatyczne giallo.

Za reżyserią tego filmu stoi Alberto De Martino, który ma na koncie zarówno niezłego "Antychrysta" czy "Blazing Magnum" jak i paździerze typu "Człowieka - Pumy", przyznam się więc, że nie miałem pojęcia czego się spodziewać tym razem. Na szczęście seans z "Receptą Na Zabijanie" okazał się strzałem w dziesiątkę.

Historia rozpoczyna się od mocnego akcentu a właściwie to dwóch. Sceny te dobrze budują klimat filmu i określają z czym mniej więcej będziemy mieli do czynienia. Historia w dalszej części nie zwalnia zbytnio tempa. Akcja toczy się szybko i kilka razy dość udanie gubi tropy. Przynajmniej do czasu, gdyż dość niespodziewanie... (Nie będę spoilerował.)
Niemniej zabieg jest całkiem ciekawy bo o ile film jest przepełniony elementami i stylistką typową dla giallo to jednak w pewnym momencie dość mocno wychodzi poza ramy gatunkowe. A końcówka to właściwie romans ze slasherem.

W filmie nie brakuje odpowiedniego klimatu. Suspens budowany jest bardzo dobrze i nawet jeśli końcówka jest fabularnie naciągana do granic taśmy filmowej to nadal świetnie się to ogląda. Na plus wyróżnia się kilka elementów. Po pierwsze morderstwa, krwawe i świetnie wykonane. Efekty gore stoją na wysokim poziomie i potrafi zrobić się naprawdę nieprzyjemnie. Swoją cegiełkę do klimatu z pewnością dokłada też świetna praca kamery. Już początkowe kadry zdradzają, że będzie dobrze pod tym względem. Na plus też muzyka, klimatyczna i dobrze budująca odpowiedni nastrój. Pochwaliłbym również aktorów. Zarówno weteran włoskiego kina David Warbeck jak i partnerująca mu Christina Nagy wypadli bardzo przekonująco.

Muszę przyznać, że to jedno z moich największych pozytywnych zaskoczeń ostatnimi czasy. Dziwi mnie, że ten tytuł jest tak mało popularny, szczególnie, że był u nas wydany na VHS. Fani giallo, krwawych mordów, włoszczyzny i klimatycznych thrillerów zdecydowanie powinni sprawdzić. Polecam!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones