PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=95743}

Resident Evil 2: Apokalipsa

Resident Evil: Apocalypse
6,7 83 123
oceny
6,7 10 1 83123
4,5 10
ocen krytyków
Resident Evil 2: Apokalipsa
powrót do forum filmu Resident Evil 2: Apokalipsa

Mam małą prośbę do tych, którzy oglądali trzecią część Residenta. Czy moglibyście powiedzieć mi, czy warto poświęcać na ten film cenny czas? Jeśli nie, to napiszcie co zrobili z Alice (jak coś się do mnie przyczepi to już nie puszcza), albo jeśli uznacie, że ich pomysł tylko mi zepsuje humor, to napiszcie coś w stylu: "Uwierz, nie chcesz wiedzieć. Ja się dowiedziałem, a wolałbym nie. Zaufaj mi."
Teraz słowo ode mnie dla tych, którzy zauroczeni pierwszą częścią nie wiedzą, czy na pewno chcą sięgnąć po dwójkę: nie chcecie. Chyba, że fabułę macie gdzieś i po prostu lubicie na ekranie dużo krwi, półtrupów i trupów trupów.
A poniżej będzie trochę spojlerów:
Mam małą fantazję... Ocenię ten film z podziałem na zalety i wady. :P

Zalety:
-Fajne sceny walk. Szczególnie ta pod koniec, kiedy Mila wypuszcza splówy z rąk, rzuca się na ziemię! łapie je w locie! pociąga za spusty! i w ogóle...
-Ciekawy pomysł na "rodowód" wirusa T.
-Całkiem dobra gra aktorska.
-"Resident Evil" w tytule

Wady:
-Zacznę od tego, co mnie najbardziej boli: kanciastości akcji, fabuły. Powiem tak: to było beznadziejne. Myślę, że zrozumiecie, kiedy podam kila przykładów:
1.Alice ni stąd ni zowąd, bez specjalnego powodu, postanawia wjechać do jakiegoś kościółka na motorze, po czym rozwala trzy bestyjki. W pierwszej części taki potworek był niemal półbogiem.
2.Na cmentarzu wszystkie trupy zmówiły się, że wstaną w tym samym momencie. Sprytnie.
3.Wszyscy, którzy próbują strzelić do Alice dostają nagłego ataku zeza.
4.Naiwna akcyjka z zasłanianiem oczu snajperowi.
5.No i królujące: Wtedy, kiedy Alice pojawia się z kocem termoizolacyjnym (czy co to tam było) i papierosem. Nie wiem, nie mówili, że zrobili z niej jasnowidza.
-Jedynka miała klimat. Własny, nie Matrixa.

Ogólnie czuję niedosyt. Po obejrzeniu Apokalipsy nazwa "Resident Evil" już nie budzi we mnie samych przyjemnych skojarzeń.

użytkownik usunięty
Ecuez

mnie się najmniej podobała jedynka, a dwójka najbardziej, ale jak już zacząłeś to dokończ;] A to, co zrobili z Alice jest wytłumaczone w pełni rozumowo i nie martw się - nie jest potworem, jest tylko wyjątkowa,

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones