PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1462}

Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show
7,6 28 900
ocen
7,6 10 1 28900
7,8 22
oceny krytyków
Rocky Horror Picture Show
powrót do forum filmu Rocky Horror Picture Show

Jest niesamowity już od pierwszych sekund, gdy słyszymy "Science Fiction/Double
Feature". Czy można sobie wymarzyć lepszą czołówkę dla takiego czegoś? Po prostu m-
a-g-i-a!
Co mnie zachwyciło w "Rocky Horror Picture Show"?
-genialna postać Riff Raffa
-niesamowita kreacja, mimika, głos Tima Curry'ego w roli Franka.
-wpadające w ucho utwory, idealnie wkomponowane w całość musicalu ( do moich
ulubionych należą: "Science Fiction/Double Feature", "Dammit Janet", "The Time Warp",
"Sweet Transvestite", "Hot Patootie - Bless My Soul", "Touch-A, Toch-A, Touch Me" oraz
"Eddie" - czyli prawie wszystkie :>).
-sceny zapadające w pamięć. No bo jak tu zapomnieć genialną scenę wejścia Franka i
jego "Sweet Transvestite"?? Albo scena wjazdu na motocyklu Eddiego? Albo jak Janet
chciała uwieść Rocky'ego?
-ogólna magiczna aura, którą wyczuwamy w całym filmie - jest w nim coś bez wątpienia
tajemniczego i przyciągającego.

Czyli ogółem, jak to wszystko wrzucić do jednego worka, "RHPS" jest, wg mnie, świetny! I
polecam obejrzeć, jeśli ktoś jeszcze nie widział. ;)

Enigmatic_Smile

polecam Hedwig and the Angry Inch, Velvet Goldmine, Phantom of the Paradise, Killing Bono....mogą Ci się spodobać

ocenił(a) film na 10
Rioriel

Velvet Goldmine widziałam - świetny :) Z resztą chętnie się zapoznam, dzięki za polecenie :)

ocenił(a) film na 10
Enigmatic_Smile

Zgadzam się z Tobą. Zwróciłam uwagę na dokładnie to samo i dokładnie te same sceny zapadły mi w pamięci. Muzyka do tego filmu jest po prostu rewelacyjna i rzadko który musical może się z nią tutaj rownać (do głowy przychodzi mi tutaj w sumie tylko Sweeney Todd i Notre- Dame de Paris - ale jednak oceniam je ten szczebelek niżej ;) ). W "Beksie" np. muzyka mi się kompletnie nie podobała, podobnie jak w musicalu "Wszyscy mówią: kocham Cię" - chyba nie mój klimat, niestety.
I bardzo chętnie poszukam filmów, które polecił Tobie Rioriel - nie widziałam żadnego z nich!

Monaco_filmweb

Zgadzam się całkowicie - film genialny. Moim zdaniem każdy powinien to zobaczyć, bo jest to po prostu klasyka! :)

ocenił(a) film na 9
Enigmatic_Smile

Szalony odjazd, genialna muzyka, niezapomniane przeżycie.
Choć jednak nie dla każdego. Ale co tam, ja bawiłem się świetnie.

No i ta Susan Sarandon... nie zdawałem sobie sprawy jakim ciachem była ;)

ocenił(a) film na 10
Enigmatic_Smile

również się zgadzam. R E W E L A C J A !!! :):)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones