PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1462}

Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show
7,6 28 898
ocen
7,6 10 1 28898
7,8 22
oceny krytyków
Rocky Horror Picture Show
powrót do forum filmu Rocky Horror Picture Show

Uwielbiam ten film

użytkownik usunięty

Dopiero co go obejrzałem a już wpisał się w moją krótką listę 10-tek na Filmwebie i dołączył do nieco dłuższej listy ulubionych. Wg mnie film wart obejrzenia dla samego aktorstwa drogiego Tim Curr'ego, które jest dla mnie najlepszym aktorstwem jakie do tej pory dane mi było zobaczyć w filmach do tej pory przeze mnie obejrzanych. <3

ocenił(a) film na 10

Zgadzam się i nigdy nie zrozumiem, czemu ten film ma tak niską ocenę. On jest genialny i przełomowy. Odnoszę wrażenie, że ludzie nie potrafią postawić się w sytuacji osób, które ten film oglądały wtedy, kiedy powstawał... i tym samym nie dadzą ponieść się magii i nie potrafią zrozumieć, czemu musicale TRHPS wciąż gromadzą olbrzymią publiczność. W Trójmieście ten musical będzie niedługo wystawiany, już się na niego szykuję... :)

Ale już rzecz gustu, potrafię zrozumieć gust odmienny, chociaż wciąż uważam, że jest lepszy i gorszy. Ale żeby wstawiać temu filmowi jedynkę? Za samą muzykę należy się kilka gwiazdek, tu są najlepsze utwory muzyczne jakie do tej pory słyszałam w musicalach. :) Na drugim miejscu, pod względem muzyki u mnie ma "Sweeney Todd" Tima Burtona.

użytkownik usunięty
Monaco_filmweb

Nie wiem jak to jest z gustem, bo dla mnie ten film leży już poza oceną 'podoba się/nie podoba się' a raczej w kwestii 'jestem w stanie go docenić lub nie'. Wydaje mi się, że wielu ludzi po prostu nie rozumie tego filmu i nie jest w stanie docenić tego, że jest to klasyka i film kultowy. Na mnie ten film zrobił ogromne wrażenie, głównie za to, że wspaniałe aktorstwo i utwory stanowią 80% filmu a pozostałość to efekty specjalne (które swoją drogą wprowadzają człowieka w bardzo fajny klimat). Niestety w dzisiejszych czasach jest na odwrót - 80% to efekty specjalne i muzyka a reszta to liche aktorstwo - mówię tu o filmach dla mas (aczkolwiek czasami zdarzają się wyjątki).

I rzeczywiście są gusta lepsze i trochę mniej lepsze : ) jednak ciężko powiedzieć od czego to zależy. Ja osobiście wstawiam jedynki tylko tym filmom, które są wg mnie kompletnie beznadziejne, lub takim, które nie powinny w ogóle zostać nakręcone. Natomiast nie oceniam filmów, których nie rozumiem ; )

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones