PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1462}

Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show
7,6 28 900
ocen
7,6 10 1 28900
7,8 22
oceny krytyków
Rocky Horror Picture Show
powrót do forum filmu Rocky Horror Picture Show

Nigdy nie udało mi się opbejrzeć tego filmu w całości. Na maturę ustną wybrałam temat: "kicz w sztuce i literaturze" i zastanawiam się, czy mogłabym podać RHPS jako przykład dzieła kiczowatego. Film jest na pewno dziwaczny, przez co nie trafia w gust każdego, a na pewno nie przeciętnego człowieka. Czy mimo to o kreślilibyście ten film jako kicz?

zgelka

Też mam podobny temat i wzięłam Rocky'ego, z tym że mnie się on podobał i wybrałam go jako przejaw zamierzonej kiczowatości z całym bagażem campu i glam rocka.

Ale gdyby ktoś mógł mi powiedzieć,bo w ciekawostkach znalazłam coś takiego:

Pierwowzorem słynnego tańca Umy Thurman i Johna Travolty w filmie "Pulp Fiction" była scena, w której śpiewano piosenkę "Sword of Demokles". Tamten taniec był bardzo podobny.

Gdzie jest to podobieństwo? Oglądam, oglądam... i nie widzę.

ocenił(a) film na 10
zgelka

oczywiście, to nie tylko kicz, ale klasyka kiczu, w ścisłym znaczeniu słowa "klasyka".

swoją drogą, ale ta matura dzisiaj jest durna.

Mudshark

Właśnie mam zamiar skupić się na kiczu zamierzonym. danke

użytkownik usunięty
zgelka

"Film jest na pewno dziwaczny, przez co nie trafia w gust każdego, a na pewno nie przeciętnego człowieka. Czy mimo to o kreślilibyście ten film jako kicz?"

Na pewno nie z tego powodu. I głęboko przestrzegam prze oparciem się na takim rozumowaniu.



właśnie dlatego napisałam "mimo to".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones