film

Rozczarowana

Disenchanted
2022
1h 59m
5,2 4 831
ocen
5,2 10 1 4831
3,2 4
oceny krytyków
Dziesięć lat po odnalezieniu swojego księcia z bajki Giselle zaczyna kwestionować czar panującej wokół sielanki. Zobacz pełny opis
Rozczarowana zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Rozczarowana
Zwiastun nr 2
Rozczarowana
Zwiastun nr 1
nr 2 2022-11-02T09:33:16 https://fwcdn.pl/webv/30/97/63097/63097.4.jpg https://fwcdn.pl/video/f/85/562285/Disenchanted_trailer_oBl.vp9.1080p.webm

Od ślubu Giselle i Roberta minęło piętnaście lat i z czasem wielkie miasto straciło dla Giselle swój urok. W pogoni za bardziej baśniowym życiem powiększająca się rodzina postanawia więc zamieszkać w sennej podmiejskiej społeczności Monroeville. Niestety, nie jest to remedium, na które liczyła Giselle. Przedmieścia rządzą się własnymiOd ślubu Giselle i Roberta minęło piętnaście lat i z czasem wielkie miasto straciło dla Giselle swój urok. W pogoni za bardziej baśniowym życiem powiększająca się rodzina postanawia więc zamieszkać w sennej podmiejskiej społeczności Monroeville. Niestety, nie jest to remedium, na które liczyła Giselle. Przedmieścia rządzą się własnymi prawami i mają swoją królową, Malvinę Monroe, która sprawia, że Giselle bardziej niż kiedykolwiek wcześniej czuje się nie na swoim miejscu. Rozczarowana tym, że jej "długo i szczęśliwie" ponownie się oddala, pomocy szuka w andalazyjskiej magii i przypadkowo przekształca całe miasto w krainę rodem z baśni, stawiając pod znakiem zapytania przyszłość i szczęście swojej rodziny. Teraz Giselle podejmuje walkę z czasem, by odwrócić zaklęcie i odnaleźć odpowiedź na pytanie, czym naprawdę jest "długo i szczęśliwie" dla niej i dla jej bliskich.

na podstawie
Bill Kelly (postacie) / Richard LaGravenese (materiały do scenariusza, historia)
dystrybucja
Disney+
studio
Josephson Entertainment / Right Coast Productions / Walt Disney Pictures
tytuł oryg.
Disenchanted
inne tytuły
Enchanted 2 (tytuł roboczy) USA
więcej
Anne Fletcher początkowo miała wyreżyserować film.
Zdjęcia do filmu były kręcone w Enniskerry, Dublinie, Greystones (Irlandia), Nowym Jorku (Nowy Jork, USA) i Los Angeles (Kalifornia, USA).
Okres zdjęciowy trwał od 6 maja do sierpnia 2021 roku.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

"Rozczarowana"

ocenił(a) film na 6

Tak jak pierwsza część mnie "Zaczarowała" tak drugą niestety jestem "Rozczarowana" :)

Naprawdę pozytywne zaskoczenie. Począwszy od pięknych scenerii i strojów - widać było, że znaczna część była prawdziwa, nie ,,greenscreenowa", przez całkiem fajny pomysł i piosenki, aż po cudowny śpiew Idiny.
- Świetne fragmenty z klasyczną animacją,
- Patrick Dempsey z każdym rokiem coraz bardziej przystojny, nie...

więcej

Co sądzicie o moim pomyśle na tytuł "Rozczarowana"? :) Podejrzewam, że fabuła będzie kolejną parodią księżniczek Disneya ale tym razem będzie twist fabularny. Oczywiście wszystko się wyklaruje jak ruszy produkcja.

Naprawde nie wiem skąd aż tak słabe oceny bo jak na sequel po prawie 15 latach w tej konwencji można było schrzanić dużo bardziej.
Nie zmienił się nikt z oryginalnej obsady i widać że wszyscy aktorzy chcieli tam być i dobrze bawili się na planie.
Fabularnie szaleństwa nie ma ale nie oczekiwałabym niczego więcej po...

więcej

Dubbing Idiny Menzel

ocenił(a) film na 5

Mocno doceniam fakt obsadzenia w dubbingu postaci granej przez Idine Menzel jej głosów z Krainy Lodu, mianowicie Lidii Sadowej jako partii mówionych i Kasi Łaskiej jako partii śpiewanych. Świetny casting! Film zaś raczej średni.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones