D23 Expo: poznajcie szczegóły nadchodzących premier Disneya

Collider, Deadline, The Hollywood Reporter, Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/D23+Expo%3A+poznajcie+szczeg%C3%B3%C5%82y+nadchodz%C4%85cych+premier+Disneya-147699
D23 Expo: poznajcie szczegóły nadchodzących premier Disneya
Podczas trwających właśnie w Anaheim targów D23 Disney ujawnił szczegóły wielu nadchodzących produkcji. Zebraliśmy dla Was najciekawsze z nich. 

Prequel "Króla Lwa" i aktorska wersja "Królewny Śnieżki"


Film "Mufasa: Lion King" w reżyserii Barry'ego Jenkinsa ("Moonlight") trafi na ekrany w 2024 roku. Będzie to opowieść o młodym, osieroconym lwie, który musi odnaleźć swoje miejsce w kręgu życia, a ostatecznie zasiada na tronie. Wśród bohaterów znajdą się również młodsze wersje Timona i Pumby (którzy przemówią głosem Billy'ego Eichnera i Setha Rogena) oraz Rafikiego. Aaron Pierre ("Old") użyczy głosu tytułowemu bohaterowi, z kolei w roli Taki, znanego później jako Skaza, usłyszymy Kelvina Harrisona Jr. ("Elvis"). Premiera w 2024 roku.


Rachel Zegler, która wcieli się w tytułową rolę w "Snow White", wzruszyła się po prezentacji pokazującej ją i Gal Gadot, czyli Złą Królową, jako bohaterki klasycznej animacji. Śnieżka to dziewczyna, którą pamiętacie, ale zdecydowanie została przystosowana do współczesnych czasów – powiedziała gwiazda "West Side Story". Musi ona odnaleźć swój głos i określić swoje cele, dzięki czemu będzie mogła być sprawiedliwą władczynią.

GettyImages-1422358314.jpg Getty Images © Corey Nickols

Rachel Zegler i Gal Gadot, czyli gwiazdy aktorskiej wersji "Królewny Śnieżki", podczas targów D23

Gal Gadot rozkoszowała się możliwością zagrania czarnego charakteru. To, że mogłam się powygłupiać, szaleć i tańczyć, było zachwycające – powiedziała aktorka. 

Za sterami projektu stoi Marc Webb ("Niesamowity Spider-Man"). Efekty jego pracy zobaczymy w 2023 roku.

Nowe animacje Pixara. Wśród nich sequel "W głowie się nie mieści"


Peter Sohn ("Dobry dinozaur") wyreżyseruje swoją drugą pełnometrażową animację. Inspiracją dla scenariusza "Elemental" będzie dzieciństwo reżysera, który dorastał w Nowym Jorku. Będzie to historia miłości Ember, dziewczyny z ognia, i Wade'a, chłopaka z wody. Wspólnie podróżują przez miasto zamieszkałe przez istoty stworzone z ognia, wody, ziemi i powietrza. Film trafi na ekrany 16 czerwca 2023 roku.Wśród zapowiedzianych przez studio produkcji jest także "Elio", nowe dzieło twórców "Coco" – Mary Alice Drumm i Adriana Moliny. Będzie to historia spotkania 11-letniego chłopca z kosmitami. W tytułowej roli Yonas Kibreab ("Obi-Wan Kenobi"). America Ferrera ("Brzydula Betty") użyczy głosu jego mamie. Premiera zaplanowana jest na 2024 rok. 

Premiera sequela "W głowie się nie mieści" zaplanowana jest na lato 2024 roku. Amy Poehler, która powróci do roli Radości, ujawniła, że nastoletnia Riley będzie musiała zmierzyć się z nowymi emocjami. Na razie nie wiadomo, kim będą ani czyim głosem przemówią. Do swoich ról powrócą Smutek (Phyllis Smith), Strach (Bill Hader), Gniew (Lewis Black) i Odraza (Mindy Kaling). 

Pierwsza część, która trafiła na ekrany w 2015 roku, została nagrodzona Oscarem. Do tej pory przyniosła zysk 857,6 milinów dolarów. Przypominamy jej zwiastun: Pixar przygotowuje także serial "Win or Lose", który trafi na Disney+ w 2023 roku. Ma to być opowieść o miłości, rywalizacji i wyzwaniach. Will Forte ("The Last Man on Earth") użyczy głosu trenerowi Danowi, który na tydzień przed mistrzostwami musi przygotować szkolną drużynę softballu do gry. 

"Hokus Pokus 2", "Disenchanted", "Peter Pan & Wendy" – nowe produkcje Disney+


Już 30 września na Disney+ trafi "Hokus Pokus 2". Bette Midler, Sarah Jessica Parker i Kathy Najimy powrócą jako siostry Sanderson w sequelu, którego akcja toczy się 29 lat po wydarzeniach przedstawionych w oryginalnym filmie. Będzie to historia trzech młodych kobiet, które przypadkiem sprowadzają czarownice do współczesnego Salem. Muszą połączyć siły, aby ocalić przed nimi miasto. Zobaczcie teaser:24 listopada na Disney+ trafi komedia "Disenchanted", czyli sequel "Zaczarowanej" z 2007 roku. 10 lat po odnalezieniu swojego księcia z bajki Giselle (Amy Adams) jest szczęśliwą matką. Zaczyna jednak kwestionować czar panującej wokół sielanki. Maya Rudolph ("Druhny") wcieliła się w przeciwniczkę bohaterki. Nie jest łatwo być podłą dla Amy Adams – powiedziała aktorka. 

Disney zaprezentował także plakat filmu "Peter Pan & Wendy". Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana, wiadomo jednak, że trafi on na platformę w przyszłym roku. W roli Kapitana Haka Jude LawRemake "Nawiedzonego dworu" w drodze


Disney ujawnił szczegóły remake'u "Nawiedzonego dworu". Za sterami projektu stanie Justin Simien ("Bad Hair"). Bohaterką filmu będzie Gabbie (Rosario Dawson), samotna matka, która chcąc zacząć nowe życie, kupuje posiadłość w Nowym Orleanie. Kiedy odkrywa, że dom jest nawiedzony, zatrudnia ekipę składającą się z przewodnika wycieczek po nawiedzonych miejscach (LaKeith Stanfield), medium (Tiffany Haddish), księdza (Owen Wilson) i historyka (Danny DeVito). Mają oni przeprowadzić egzorcyzmy i uwolnić dom od złych duchów. 

GettyImages-1388300132.jpg Getty Images © Axelle/Bauer-Griffin
Rosario Dawson będzie jedną z gwiazd remake'u "Nawiedzonego domu"

W pozostałych rolach m.in. Winona Ryder, Jared Leto i Jamie Lee Curtis. Film trafi do kin 10 marca 2023 roku. 

"Wish" – co wiemy o nowej animacji z gwiazdą "West Side Story"?


Bohaterką "Wish" będzie 17-letnia Asha, która jako jedyna widzi w swoim królestwie mrok. Zdesperowana dziewczyna zwraca się o pomoc do gwiazd. W odpowiedzi jedna z nich spada, by towarzyszyć jej w czekającej ją podróży. 

GettyImages-1398901695.jpg Getty Images © Jamie McCarthy
Ariana DeBose użyczy głosu bohaterce animacji "Wish"

"Wish" będzie animacją utrzymaną w stylu akwareli połączoną z CGI. W roli głównej usłyszymy Arianę DeBose, czyli ubiegłoroczną laureatkę Oscara za drugoplanową rolę w "West Side Story". W obsadzie znalazł się też Alan Tudyk ("Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie"), którego głosem przemówi koziołek Valentino. Premiera "Wish" zaplanowana jest na 2023 rok. 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones