Adam Shankman 

Adam Michael Shankman

6,2
422 oceny pracy reżysera
Adam Shankman
Można powiedzieć o nim: ?człowiek orkiestra?. Zajmuje się reżyserią, choreografią, grywa małe role aktorskie, jest producentem filmowym.
Urodził się w 1964 roku w Los Angeles. Od dzieciństwa interesował się teatrem. Po ukończeniu szkoły średniej przeniósł się do Nowego Jorku, gdzie ukończył dwuletni kurs taneczny w słynnej Julliard School. Przez kolejne pięć lat występował jako aktor i tancerz w nowojorskich teatrach. Po powrocie do rodzinnego miasta występował jako tancerz w teledyskach, m.in. Pauli Abdul i Janet Jackson. Tańczył też podczas oscarowej gali w 1989 roku. W wieku 24 lat nawiązał współpracę z cenionym realizatorem wideoklipów i reżyserem filmowym ? Julienem Temple. Pracował nad choreografią realizowanych przez niego teledysków, m.in. ?I?m Your Baby Tonight? Whitney Houston, oraz takich wykonawców jak: The B-52?s , Barry White, Aaron Neville, Chic oraz Stevie Wonder.
W 1998 roku Adam Shankman wyreżyserował dobrze przyjęty przez krytykę, choć mało znany ?Cosmo?s tale?. Kolejny film tego reżysera to romantyczna komedia ?Powiedz tak? (2001), w której główne role zagrali Jennifer Lopez i Matthew McConaughey. Obecnie jego nazwisko jest doskonale znane w świecie filmowym i kojarzy się z takimi przebojami filmowymi jak m.in. ?Szkoła uczuć?, ?Detektyw Monk?, ?Pacyfikator?.
Zobacz pełny opis

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 27 listopada 1964

miejsce urodzenia: Los Angeles, Kalifornia, USA

Początkowo miał być reżyserem filmu "This Is Where I Leave You", ale ostatecznie projekt przejął Shawn Levy.
Był brany pod uwagę jako reżyser filmu "Oz Wielki i Potężny". Ostatecznie angaż otrzymał Sam Raimi.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

1.Fałszywa dwunastka II 6/10
2.Opowieści na dobranoc 5/10
3.Szkoła uczuć 5/10
4.Wszystko się wali 5/10
5.Pacyfikator 5/10
6.Powiedz tak 4/10

Oscara mu za zrobienie filmu "Szkoła Uczuć". To jest naprawde świetny film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones