Amy Adams III

Amy Lou Adams

8,2
71 900 ocen gry aktorskiej
Amy Adams III
Amy urodziła się 20 sierpnia 1974 roku w bazie wojskowej USA w Aviano we Włoszech. Swoje pierwsze kroki w aktorstwie stawiała występując w sztukach granych w restauracjach, najpierw w Kolorado, a potem w Chanhassen Dinner Theater w Minnesocie. Przed kamerą zadebiutowała w 1999 roku w komedii "Zabójcza piękność" z Kirsten Dunst i Denise Richards. Później przeniosła się do Los Angeles i zagrała w sequelu "Szkoły Uwodzenia". Film okazał się niewypałem i trafił prosto na wideo. Jednak młodziutka Amy nie poddała się i przez następne dwa lata występowała w popularnych serialach dla młodzieży takich jak: "Buffy postrach wampirów", "Czarodziejki" czy "Różowe lata 70-te". Na duży ekran powróciła w 2002 roku w filmach "The Slaughter Rule" i "Kto pierwszy, ten lepszy". Jednak to film "Złap mnie, jeśli potrafisz" z Leonardo DiCaprio w roli głównej był filmem, dzięki któremu Amy zaczęła być rozpoznawalna.

W 2005 Amy zagrała rolę, którą krytycy i widzowie się zachwycili. W pokazywanym na festiwalu Sundance komediodramacie "Świetlik" wcieliła się w żonę brata głównego bohatera, która jest w zaawansowanej ciąży i  ma tendencje do wyjawiania wszystkim wszelkich informacji ze swojego życia. Za tę drugoplanową kreację dostała m.in. specjalną nagrodę jury w Sundance, nagrodę od National Society of Film Critics oraz nominację do Independent Spirit Award i od Gildii Aktorów Filmowych.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 20 sierpnia 1974

miejsce urodzenia: Vicenza, Włochy

wzrost: 163 cm

Złoty Glob
Zdobyła 2 nagrody Złoty Glob, 15 innych nagród oraz 87 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
mąż Darren Le Gallo (od 02.05. 2015), córka Aviana Olea (ur. 15.05.2010)
W 1992 roku ukończyła Douglas County High School w Castle Rock (Kolorado, USA).
Ma sześcioro rodzeństwa (czterech braci i dwie siostry), w tym brata  Eddie'ego Adamsa.
Ubiegała się o rolę Claudii w filmie "Nine - Dziewięć". Ostatecznie rolę otrzymała Nicole Kidman.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

I nie brak jej talentu, nie wiem jak to wytlumaczyc ale mato cos ...

Jest tam doskonała. Idealnie oddaje dramat swojej postaci. Amy po prostu stała się Camille. Wielka szkoda, że nie ma oscarów za role serialowe. Szacun.

Świetna rola. Spokojna, wyciszona, naturalna. Trudna do zagrania, bowiem mało ekspresyjna. Akademia jednak wolała po raz kolejny nagrodzić nominacją Streep za przeciętną rolę w przeciętnym filmie. Szkoda.

Talent aktorski w połączeniu z niebanalną urodą to doskonały przepis na świetną aktorkę, którą Amy jest bez wątpienia!

Jak Nicole Kidman

użytkownik usunięty

Czy tylko mnie w "Wielkie Oczy" wygląda jak Nicole Kidman w m.in. Czarownicy ?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones