Odtwórz Zwiastun nr 1 2:17
Film

The Jane Austen Book Club

2007 1 godz. 46 min.
6,6 10 294
oceny
6,6 10 10294
4 245
chce zobaczyć
{"id":"384333","linkUrl":"/film/Rozwa%C5%BCni+i+romantyczni+-+Klub+mi%C5%82o%C5%9Bnik%C3%B3w+Jane+Austen-2007-384333","alt":"Rozważni i romantyczni - Klub miłośników Jane Austen","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/43/33/384333/7181093.2.jpg"}
Po rozwodzie Sylvii przyjaciółki zakładają klub, w którym omawiają powieści Jane Austen. Więcej Mniej
{"userId":"$editorialReview.user.id","thumbnail":"https://fwcdn.pl/fph/43/33/384333/98171.2.jpg","title":"Mało dumni i nieuprzedzeni","link":"/reviews/recenzja-filmu-Rozwa%C5%BCni+i+romantyczni+-+Klub+mi%C5%82o%C5%9Bnik%C3%B3w+Jane+Austen-5088","more":"Przeczytaj recenzję Filmwebu"}
Mało dumni i nieuprzedzeni
Jak wiadomo życie uczuciowe jest równie popaprane za czasów Jana Austen jak i Joanne Rowling. Na tle... ... czytaj więcej
$data.name
Michał Burszta
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}
Rozważni i romantyczni - Klub miłośników Jane Austen
Rozważni i romantyczni - Klub miłośników Jane Austen (2007) Zwiastun nr 1 2:17
Rozważni i romantyczni - Klub miłośników Jane Austen | Oficjalny zwiastun / trailer nr 1 | 2007 | Film Współczesna Kalifornia być może leży tysiące kilometrów od Anglii, być może jest też oddalona w czasie od epoki opisywanej w książkach Jane Austen, ale niektóre rzeczy nigdy się nie zmieniają. Ludzie stale są pochłonięci kwestami związanymi z małżeństwem, przyjaźnią, romantycznymi perypetiami, normami i pozycją społeczną, podobnie jak miało to miejsce na przełomie opisywanego przez brytyjską pisarkę XVIII i XIX wieku. Film "Rozważni i romantyczni: klub miłosników Jane Austen" opowiada o życiu grupy przyjaciół, przez właśnie pryzmat literackiej bohaterki. Sześcioro członków klubu czytelniczego, sześć książek Jane Austen, sześć splecionych ze sobą wątków rozgrywających się w ciągu sześciu miesięcy, a to wszystko w scenerii żyjącego w szalonym tempie miasta Sacramento. I o ile rozgrywające się współcześnie historie nigdy nie są dokładnym odzwierciedleniem wątków Austen, to jednak nasi bohaterowie mogą odnaleźć echa swoich problemów i perypetii właśnie w powieściach tej autorki, powieściach pełnych uniwersalnych celnych obserwacji i prawd o ludzkim życiu. Film zrealizowany na podstawie znanej książki "Klub miłośników Jane Austen".

Współczesna Kalifornia być może leży tysiące kilometrów od Anglii, być może jest też oddalona w czasie od epoki opisywanej w książkach Jane Austen, ale niektóre rzeczy nigdy się nie zmieniają. Ludzie stale są pochłonięci kwestami związanymi z małżeństwem, przyjaźnią, romantycznymi perypetiami, normami i pozycją społeczną, podobnie jakWspółczesna Kalifornia być może leży tysiące kilometrów od Anglii, być może jest też oddalona w czasie od epoki opisywanej w książkach Jane Austen, ale niektóre rzeczy nigdy się nie zmieniają. Ludzie stale są pochłonięci kwestami związanymi z małżeństwem, przyjaźnią, romantycznymi perypetiami, normami i pozycją społeczną, podobnie jak miało to miejsce na przełomie opisywanego przez brytyjską pisarkę XVIII i XIX wieku. Film "Rozważni i romantyczni: klub miłosników Jane Austen" opowiada o życiu grupy przyjaciół, przez właśnie pryzmat literackiej bohaterki. Sześcioro członków klubu czytelniczego, sześć książek Jane Austen, sześć splecionych ze sobą wątków rozgrywających się w ciągu sześciu miesięcy, a to wszystko w scenerii żyjącego w szalonym tempie miasta Sacramento. I o ile rozgrywające się współcześnie historie nigdy nie są dokładnym odzwierciedleniem wątków Austen, to jednak nasi bohaterowie mogą odnaleźć echa swoich problemów i perypetii właśnie w powieściach tej autorki, powieściach pełnych uniwersalnych celnych obserwacji i prawd o ludzkim życiu. Film zrealizowany na podstawie znanej książki "Klub miłośników Jane Austen".

boxoffice
$7 163 566 na świecie
$3 575 227 w USA
$3 588 339 poza USA
dystrybucja
United International Pictures Sp z o.o.
studio
John Calley Productions / Mockingbird Pictures (współudział)
data produkcji
2007
tytuł oryg.
The Jane Austen Book Club
inne tytuły
Rozważni i romantyczni - Klub miłośników Jane Austen Polska
Więcej...
Pierwotnie rolę Sky (Mamy Prudie) miała zagrać Kathy Baker. Ostatecznie rolę zagrała Lynn Redgrave.
Jocelyn mówi Griggowi, że szukała książki w księgarniach na State Street. Nie ma takiej ulicy w Sacramento i na jego przedmieściach.
Grigg mówi, że mieszka w Vista del Mar. Nie ma takiego miejsca niedaleko Sacramento.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • 9/10-pozytywny, ciepły obyczaj, zostawia w dobrym nastrój po obejrzeniu

  marianna_p ocenił(a) film na 10

  Ja daję 9/10-lubię spokojne, ale mądre obyczaje jak ten, to film do smakowania, do przebywania z nowo poznanymi bohaterami, podglądnięcia przez chwilę ich życia, sympatii, problemów, radości i smutków-grupa nowych przyjaciół:) Bardzo spodobało mi ... więcej

 • 8/10

  kobicina ocenił(a) film na 8

  Wszystko to co chciała bym powiedzieć o tym filmie,już napisano Miłośniczki Austen(jak ja) będą zachwycone, mądrze przeniesione do współczesności,ó wczesne zachowania.Pieknie pokazana przyjażń ( zazdroszczę) polecam bardzo:)

 • Klub...

  Dame_Simbai ocenił(a) film na 10

  Gdyby tak założyć własny klub... Niekoniecznie zaczynając od książek Jane Austen...

 • Gdybyż w świecie realnym

  Film_Polski ocenił(a) film na 7

  zwołanie grupy kilku osób na regularne sesje kulinarno-dyskusyjne (na określony temat)... gdybyż ono było równie łatwe jak w filmie. Ech pomarzyć.

  1
  • Miłe zaskoczenie

   cyborg_marcel

   Przypadkowe przełączenie kanałów. Planowany kilkunastominutowy wypełniacz czasu stał się filmem, który wciągnął. Ciepły i bezpretensjonalny. Do tego naprawdę miła dla ucha muzyka. Polecam!

   3