Nancy Travis 

Nancy Ann Travis

7,1
1 946 ocen gry aktorskiej
Nancy Travis
Studiowała dramat na nowojorskim Uniwersytecie. Pierwsze doświadczenie aktorskie zdobyła na nowojorskiej scenie Amerykańskiego Żydowkiego Teatru w przedstawieniu "Brighton Beach Memoirs". Swój najlepszy okres przeżywała na dużym ekranie w 1987 roku w komedii Leonarda Nimoya ''Trzech mężczyzn i dziecko'', zagrała także w jej kontynuacji ''Trzech mężczyzn i mała dama'' z 1990 roku. W produkcjach kinowych miała swoje większe chwile, np. u boku Mela Gibsona w filmie ''Air America '' [1990], w thrillerze ''Wydział wewnętrzny'' [1990] w roli żony Andy'ego Garcii, jako Lucille w komedii kryminalnej ''Włącz się do gry'' [1995] Jacka Barana czy w roli Lorraine Franklin w komedii ''Bogus'' [1996] z Whoopi Goldberg i Gérardem Depardieu.

Jednak występowała bez przerwy w telewizji, starając się zrównoważyć brak ciekawych ofert kinowych częstymi występami na scenie teatralnej. Teatr to jeszcze jej młodzieńcza pasja, swego czasu założyła nawet grupę teatralną o wdzięcznej nazwie Nagie Anioły w produkcji Franka Pugliese'a "Aven-U Boys" czy "King of Con necticut" z Francis McDormand.

Od 1994 roku szczęśliwa żona producenta filmowego Roberta N. Frieda, zrezygnowała już chyba z marzeń o powrocie do aktorskiej pierwszej ligii.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 21 września 1961

miejsce urodzenia: Nowy Jork, Nowy Jork, USA

wzrost: 163 cm

mąż Robert N. Fried (od 1994), 2 synów: Benjamin (ur. 1998) i Jeremy (ur. 2001)
Jest współzałożycielką (m.in. z Helen Slater i Fisher Stevens) trupy teatralnej Naked Angels.
Studiowała dramat na Nowojorskim Uniwersytecie.
W 1979 roku ukończyła Framingham North High School.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych