Nancy Travis 

Nancy Ann Travis

7,1
2 071 ocen gry aktorskiej
Nancy Travis
Studiowała dramat na nowojorskim Uniwersytecie. Pierwsze doświadczenie aktorskie zdobyła na nowojorskiej scenie Amerykańskiego Żydowkiego Teatru w przedstawieniu "Brighton Beach Memoirs". Swój najlepszy okres przeżywała na dużym ekranie w 1987 roku w komedii Leonarda Nimoya ''Trzech mężczyzn i dziecko'', zagrała także w jej kontynuacji ''Trzech mężczyzn i mała dama'' z 1990 roku. W produkcjach kinowych miała swoje większe chwile, np. u boku Mela Gibsona w filmie ''Air America '' [1990], w thrillerze ''Wydział wewnętrzny'' [1990] w roli żony Andy'ego Garcii, jako Lucille w komedii kryminalnej ''Włącz się do gry'' [1995] Jacka Barana czy w roli Lorraine Franklin w komedii ''Bogus'' [1996] z Whoopi Goldberg i Gérardem Depardieu.

Jednak występowała bez przerwy w telewizji, starając się zrównoważyć brak ciekawych ofert kinowych częstymi występami na scenie teatralnej. Teatr to jeszcze jej młodzieńcza pasja, swego czasu założyła nawet grupę teatralną o wdzięcznej nazwie Nagie Anioły w produkcji Franka Pugliese'a "Aven-U Boys" czy "King of Con necticut" z Francis McDormand.

Od 1994 roku szczęśliwa żona producenta filmowego Roberta N. Frieda, zrezygnowała już chyba z marzeń o powrocie do aktorskiej pierwszej ligii.
Zobacz pełny opis

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 21 września 1961

miejsce urodzenia: Nowy Jork, Nowy Jork, USA

wzrost: 163 cm

mąż Robert N. Fried (od 1994), 2 synów: Benjamin (ur. 1998) i Jeremy (ur. 2001)
Jest współzałożycielką (m.in. z Helen Slater i Fisher Stevens) trupy teatralnej Naked Angels.
Studiowała dramat na Nowojorskim Uniwersytecie.
W 1979 roku ukończyła Framingham North High School.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Nancy Travis...jej rola w Czerwonej Róży jest nie do zniesienia,irytująca od pierwszych minut, im dalej w las tym bardziej działa na nerwy.

A do tego nieźle grała w komediach.
Dam 6/10

Zagrała w Desperate Houswives jako ginekolog Bree i matka Keitha , 7 odcinek 7 sezonu info: http://abc.go.com/shows/desperate-housewives/photo-details/a-humiliating-busines s/598661/606290

W tym filmie była bardzo piękna. Pamiętam, że kiedyś ten film bardzo mi się podobał. Widzę, że jest w całośći na you tubie - obejrzę po latach :)

j.w

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones