Maggie Grace I

Margaret Grace Denig

7,1
10 928 ocen gry aktorskiej
Maggie Grace I
Amerykańska aktorka i modelka obdarzona zjawiskową urodą urodziła się 21 września 1983 roku w Worthington, w Ohio (USA). Jest niemieckiego i angielskiego pochodzenia.Wychowywała się wraz z młodszym rodzeństwem: bratem Ianem oraz siostrą Marisą w rodzinie Valinn i Ricka. Maggie z rodziną mieszkała w 200-letnim domu, pierwszym budynku wybudowanym w centrum Ohio.

Od przedszkola, do dziewiątej klasy uczęszczała do Worthington Christian School. Następnie przez krótki czasu uczyła się w Thomas Worthington High School, gdzie zaczęła występować w szkolnych przedstawieniach i sztukach teatralnych. Maggie pojawiła się w produkcji "The Crucible", w lokalnym centrum kultury żydowskiej.

Jej rodzice rozwiedli się, kiedy miała 16 lat. Maggie porzuciła uczelnie w jej rodzinnym mieście, aby wyjechać wraz z matką do Los Angeles, natomiast jej rodzeństwa zamieszkało z ojcem. Tydzień po przyjeździe do Los Angeles zatrudniła agenta i zapisała się na lekcje aktorstwa. Swoją karierę rozpoczęła w 2001 roku, kiedy wystąpiła w filmie "Rachel Room's". Następnie otrzymała rolę Hope Wilde w serialu "Septuplets", jednak produkcja została anulowana zanim został wyemitowany pierwszy odcinek. Jej pierwszą poważną rolą była postać Marthy Moxle w opartym na faktach filmie telewizyjnym - "Murder in Greenwich". Za ten występ otrzymała pochlebne opinie od krytyków oraz została nominowana do nagrody Young Artist Award. Wkrótce potem zagrała w: "Twelve Mile Road", "Creature Unknown", i "Oliver Beene".

W 2004 roku udała się na przesłuchanie do serialu "Zagubieni". Aktorka spodobała się twórcom, którzy powierzyli jej rolę Shannon Rutherford. Na okres kręcenia serialu Maggie przeprowadziła się do Honolulu na Hawajach. O aktorce zrobiło się głośno, gdy po sieci rozeszły się pogłoski o jej związku z Ianem Somerhalderem. Na temat tej plotki Maggie powiedziała: "Ian jest świetny. Uwielbiam go, jednak mam dopiero 22 lata, więc jestem za młoda, aby myśleć o poważnym związku". Za rolę w tym serialu Maggie otrzymała nominacje do nagrody Teen Choice Award, w kategorii telewizyjny przełomowy żeński występ aktorski. 

Wielokrotnie znajdowała się na okładkach czasopism. W 2005 roku zajęła 27 miejsce w konkursie magazynu "Maxim Hot". Następnie znalazła się na 44 miejscu w konkursie "najseksowniejsze kobiety świata" katalogu "FHM".

Na początku 2006 roku została zaangażowana do filmu "X-Men: Ostatni bastion". Maggie miała wcielić się w postać Kitty Pryde, jednak z powodu zmiany reżysera jej miejsce zajęła Ellen Page. Wkrótce potem zagrała w filmie "Dziewczyna z przedmieścia" u boku Sarah Michelle Gellar.

Następnie wystąpiła w ekranizacji powieści Karen Joy Fowler zatytułowanej "Rozważni i romantyczni - Klub miłośników Jane Austen", której jest fanką. Maggie otrzymała rolę homoseksualistki Allegry Avila. Kiedy film został nakręcony, Maggie wyjechała na Hawaje, gdzie na krótki czasu powróciła na plan "Zagubionych".

W 2008 roku otrzymała angaż do filmu akcji - "Uprowadzona". Maggie partnerowała tam takim sławą jak Liam Neeson i Famke Janssen. Aktorka wcieliła się w postać Kim, córkę głównego bohatera. Swoją rolę otrzymała dwa miesiące przed rozpoczęciem zdjęć.

Rok później zagrała główną rolę w filmie Simona Fellowsa -"Malice in Wonderland", nowoczesnej adaptacji powieści Lewisa Carrolla - "Alicja w Krainie Czarów". Wkrótce potem wystąpiła w dramacie "Flying Lessons" oraz komedii "Wybuchowa para".

Z powodu napiętego harmonogramu nie mogła powrócić do "Zagubionych" w pierwszym odcinku sezonu szóstego. Ostatecznie po raz ostatni wcieliła się w postać Shannon w finale szóstej serii, który był zakończeniem serialu.

We wrześniu 2010 roku ogłosiła, że została zaangażowana do filmu "Saga "Zmierzch": Przed świtem. Część 1". Maggie przypadła postać Iriny Denali, w którą wcieliła się także w ostatniej części sagi. W grudniu 2012 roku zadebiutowała na Broadwayu w sztuce "Picnic". Jej premiera odbyła się 14 grudnia w American Airlines Theatre.

Maggie występowała gościnnie w serialu "Californication". Wcieliła się w postać Faith, sympatii głównego bohatera. Twórcom przypadła do gustu wykreowana przez nią postać, dlatego postanowili nakręcić spin offie "Californication" z Maggie w roli głównej. Projekt został jednak porzucony. 

W 2012 roku wystąpiła w filmie "Lockout", a następnie po raz drugi wcieliła się w postać Kim w "Uprowadzona 2". W między czasie wystąpiła gościnnie w serialu "Following". W 2014 roku pojawiła się w "Decoding Annie Parker", "When Calls the Heart"oraz "About Alex". Ponadto została zaangażowana do trzeciej części "Uprowadzonej".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 21 września 1983

miejsce urodzenia: Columbus, Ohio, USA

wzrost: 175 cm

Aktor
Zdobyła Aktor, 2 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
mąż Brent Bushnell (od 28.05.2017), syn (ur. 20.03.2020)
Była brana pod uwagę do roli Kitty Pryde w filmie "X-Men: Ostatni bastion". Ostatecznie angaż otrzymał Elliot Page.
Była brana pod uwagę do roli Mii Thermopolis w filmie "Pamiętnik księżniczki". Ostatecznie angaż otrzymała Anne Hathaway.
Ma dwójkę młodszego rodzeństwa - brata Iana Deniga i siostrę Marisę Palatas.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones