Margaret Grace Denig

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/225561/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":8513,"rate":7.309996475977916,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/225561/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":57,"rate":7.631578947368421,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":7,"name":"producer","above5p":false,"career":{"name":"producentka"},"ranking":{"name":"Produkcji","link":"/person/ajax/roles/225561/7","url":"/ranking/person/producer"},"rating":{"count":1,"rate":4,"desc":"ocena","profession":"pracy producenta"}}]
7,3
8 513 ocen gry aktorskiej
Maggie Grace
Amerykańska aktorka i modelka obdarzona zjawiskową urodą urodziła się 21 września 1983 roku w Worthington, w Ohio (USA). Jest niemieckiego i angielskiego pochodzenia.Wychowywała się wraz z młodszym rodzeństwem: bratem Ianem oraz siostrą Marisą w rodzinie Valinn i Ricka. Maggie z rodziną mieszkała w 200-letnim domu, pierwszym budynku wybudowanym w centrum Ohio.

Od przedszkola, do dziewiątej klasy uczęszczała do Worthington Christian School. Następnie przez krótki czasu uczyła się w Thomas Worthington High School, gdzie zaczęła występować w szkolnych przedstawieniach i sztukach teatralnych. Maggie pojawiła się w produkcji "The Crucible", w lokalnym centrum kultury żydowskiej.

Jej rodzice rozwiedli się, kiedy miała 16 lat. Maggie porzuciła uczelnie w jej rodzinnym mieście, aby wyjechać wraz z matką do Los Angeles, natomiast jej rodzeństwa zamieszkało z ojcem. Tydzień po przyjeździe do Los Angeles zatrudniła agenta i zapisała się na lekcje aktorstwa. Swoją karierę rozpoczęła w 2001 roku, kiedy wystąpiła w filmie "Rachel Room's". Następnie otrzymała rolę Hope Wilde w serialu "Septuplets", jednak produkcja została anulowana zanim został wyemitowany pierwszy odcinek. Jej pierwszą poważną rolą była postać Marthy Moxle w opartym na faktach filmie telewizyjnym - "Murder in Greenwich". Za ten występ otrzymała pochlebne opinie od krytyków oraz została nominowana do nagrody Young Artist Award. Wkrótce potem zagrała w: "Twelve Mile Road", "Creature Unknown", i "Oliver Beene".

W 2004 roku udała się na przesłuchanie do serialu "Zagubieni". Aktorka spodobała się twórcom, którzy powierzyli jej rolę Shannon Rutherford. Na okres kręcenia serialu Maggie przeprowadziła się do Honolulu na Hawajach. O aktorce zrobiło się głośno, gdy po sieci rozeszły się pogłoski o jej związku z Ianem Somerhalderem. Na temat tej plotki Maggie powiedziała: "Ian jest świetny. Uwielbiam go, jednak mam dopiero 22 lata, więc jestem za młoda, aby myśleć o poważnym związku". Za rolę w tym serialu Maggie otrzymała nominacje do nagrody Teen Choice Award, w kategorii telewizyjny przełomowy żeński występ aktorski. 

Wielokrotnie znajdowała się na okładkach czasopism. W 2005 roku zajęła 27 miejsce w konkursie magazynu "Maxim Hot". Następnie znalazła się na 44 miejscu w konkursie "najseksowniejsze kobiety świata" katalogu "FHM".

Na początku 2006 roku została zaangażowana do filmu "X-Men: Ostatni bastion". Maggie miała wcielić się w postać Kitty Pryde, jednak z powodu zmiany reżysera jej miejsce zajęła Ellen Page. Wkrótce potem zagrała w filmie "Dziewczyna z przedmieścia" u boku Sarah Michelle Gellar.

Następnie wystąpiła w ekranizacji powieści Karen Joy Fowler zatytułowanej "Rozważni i romantyczni - Klub miłośników Jane Austen", której jest fanką. Maggie otrzymała rolę homoseksualistki Allegry Avila. Kiedy film został nakręcony, Maggie wyjechała na Hawaje, gdzie na krótki czasu powróciła na plan "Zagubionych".

W 2008 roku otrzymała angaż do filmu akcji - "Uprowadzona". Maggie partnerowała tam takim sławą jak Liam Neeson i Famke Janssen. Aktorka wcieliła się w postać Kim, córkę głównego bohatera. Swoją rolę otrzymała dwa miesiące przed rozpoczęciem zdjęć.

Rok później zagrała główną rolę w filmie Simona Fellowsa -"Malice in Wonderland", nowoczesnej adaptacji powieści Lewisa Carrolla - "Alicja w Krainie Czarów". Wkrótce potem wystąpiła w dramacie "Flying Lessons" oraz komedii "Wybuchowa para".

Z powodu napiętego harmonogramu nie mogła powrócić do "Zagubionych" w pierwszym odcinku sezonu szóstego. Ostatecznie po raz ostatni wcieliła się w postać Shannon w finale szóstej serii, który był zakończeniem serialu.

We wrześniu 2010 roku ogłosiła, że została zaangażowana do filmu "Saga "Zmierzch": Przed świtem. Część 1". Maggie przypadła postać Iriny Denali, w którą wcieliła się także w ostatniej części sagi. W grudniu 2012 roku zadebiutowała na Broadwayu w sztuce "Picnic". Jej premiera odbyła się 14 grudnia w American Airlines Theatre.

Maggie występowała gościnnie w serialu "Californication". Wcieliła się w postać Faith, sympatii głównego bohatera. Twórcom przypadła do gustu wykreowana przez nią postać, dlatego postanowili nakręcić spin offie "Californication" z Maggie w roli głównej. Projekt został jednak porzucony. 

W 2012 roku wystąpiła w filmie "Lockout", a następnie po raz drugi wcieliła się w postać Kim w "Uprowadzona 2". W między czasie wystąpiła gościnnie w serialu "Following". W 2014 roku pojawiła się w "Decoding Annie Parker", "When Calls the Heart"oraz "About Alex". Ponadto została zaangażowana do trzeciej części "Uprowadzonej".
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 21 września 1983

miejsce urodzenia: Columbus, Ohio, USA

wzrost: 175 cm

Aktor
Zdobyła Aktor, 1 inna nagroda i 2 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
Aktor Najlepszy zespół aktorski w serialu dramatycznym za serial Zagubieni w roku 2006 wraz z: Terry O'Quinn, Josh Holloway, Naveen Andrews, Cynthia Watros, Yunjin Kim, Emilie de Ravin, Matthew Fox, Ian Somerhalder, Jorge Garcia, Harold Perrineau, Michelle Rodriguez, Evangeline Lilly, Daniel Dae Kim, Dominic Monaghan, Adewale Akinnuoye-Agbaje, Malcolm David Kelley
mąż Brent Bushnell (od 28.05.2017)
Była brana pod uwagę do roli Kitty Pryde w filmie "X-Men: Ostatni bastion". Ostatecznie angaż otrzymał Elliot Page.
Była brana pod uwagę do roli Mii Thermopolis w filmie "Pamiętnik księżniczki". Ostatecznie angaż otrzymała Anne Hathaway.
Ma dwójkę młodszego rodzeństwa - brata Iana Deniga i siostrę Marisę Palatas.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych