Maria Elaina Bello

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/5842/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":9960,"rate":7.261044176706827,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/5842/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":19,"rate":7.578947368421052,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":7,"name":"producer","above5p":false,"career":{"name":"producentka"},"ranking":{"name":"Produkcji","link":"/person/ajax/roles/5842/7","url":"/ranking/person/producer"},"rating":{"count":2,"rate":7,"desc":"oceny","profession":"pracy producenta"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"/person/ajax/roles/5842/21","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":2,"rate":6.5,"desc":"oceny","profession":"występów osoby"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktorka dubbingowa"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"/person/ajax/roles/5842/20","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":1,"rate":10,"desc":"ocena","profession":"gry aktorskiej"}}]
7,3
9 960 ocen gry aktorskiej
Maria Bello
Maria Bello urodziła się 18 kwietnia 1967 roku w Norristown (Pensylwania, USA), gdzie również się wychowała. Studiowała nauki polityczne na Villanova University. Chciała zostać prawnikiem. W czasie trwania ostatnich lat nauki, wzięła udział w zajęciach z aktorstwa. Wtedy odkryła, że jest w tym bardzo dobra i wkrótce dostała role w małych off-broadwayowskich sztukach, takich jak: "The Killer Inside Me", "Small Town Gals With Big Problems" oraz "Urban Planning". 

Później gościnnie wystąpiła w epizodach seriali: "The Commish", "Bez przeszłości", "Misery Loves Company" i "Na Południe". Dostała swoją wielką szansę, gdy producenci Kenny Lenhart i John J. Sakmar zaproponowali jej rolę w serialu szpiegowskim "Pan i pani Smith" jako Pani Smith. Serial został jednak zdjęty z anteny po 8 tygodniach. Wtedy pojawiła się rola w serialu "Ostry dyżur", w którym wcieliła się w doktor Annę Del Amino, którą Maria gościnnie zagrała w trzech ostatnich odcinkach trzeciego sezonu, zdobywając uznanie producentów, którzy zaprosili ją do regularnego występowania w serialu.

Pojawiła się między innymi w takich filmach jak: "Cooler" (nominacja do Złotego Globu), w thrillerze "Sekretne okno" z Johnnym Deppem w roli głównej, w "Pięknym chłopaku" grając matkę nastoletniego mordercy, "Carjacked", a także w "Porwaniu".
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 18 kwietnia 1967

miejsce urodzenia: Norristown, Pensylwania, USA

wzrost: 165 cm

Złoty Satelita
Zdobyła Złoty Satelita, 3 inne nagrody i 6 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
Złoty Satelita Najlepsza aktorka drugoplanowa w dramacie za film Cooler w roku 2004 Aktor Najlepszy zespół aktorski w serialu dramatycznym za serial Ostry dyżur w roku 1998 wraz z: Laura Innes, Gloria Reuben, Julianna Margulies, George Clooney, Alex Kingston, Eriq La Salle, Anthony Edwards, Noah Wyle
Odrzuciła rolę Jean Grey w filmie "X-men", którą ostatecznie przyjęła Famke Janssen.
Ma syna Jacksona Blue (ur. 05.03.2001) ze związku z Danem McDermottem.
Ma troje rodzeństwa: siostrę Lisę oraz dwóch braci Christophera i Josepha.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych