Maria Bello 

Maria Elaina Bello

7,2
12 670 ocen gry aktorskiej
Maria Bello
Maria Bello urodziła się 18 kwietnia 1967 roku w Norristown (Pensylwania, USA), gdzie również się wychowała. Studiowała nauki polityczne na Villanova University. Chciała zostać prawnikiem. W czasie trwania ostatnich lat nauki, wzięła udział w zajęciach z aktorstwa. Wtedy odkryła, że jest w tym bardzo dobra i wkrótce dostała role w małych off-broadwayowskich sztukach, takich jak: "The Killer Inside Me", "Small Town Gals With Big Problems" oraz "Urban Planning". 

Później gościnnie wystąpiła w epizodach seriali: "The Commish", "Bez przeszłości", "Misery Loves Company" i "Na Południe". Dostała swoją wielką szansę, gdy producenci Kenny Lenhart i John J. Sakmar zaproponowali jej rolę w serialu szpiegowskim "Pan i pani Smith" jako Pani Smith. Serial został jednak zdjęty z anteny po 8 tygodniach. Wtedy pojawiła się rola w serialu "Ostry dyżur", w którym wcieliła się w doktor Annę Del Amino, którą Maria gościnnie zagrała w trzech ostatnich odcinkach trzeciego sezonu, zdobywając uznanie producentów, którzy zaprosili ją do regularnego występowania w serialu.

Pojawiła się między innymi w takich filmach jak: "Cooler" (nominacja do Złotego Globu), w thrillerze "Sekretne okno" z Johnnym Deppem w roli głównej, w "Pięknym chłopaku" grając matkę nastoletniego mordercy, "Carjacked", a także w "Porwaniu".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 18 kwietnia 1967

miejsce urodzenia: Norristown, Pensylwania, USA

wzrost: 165 cm

Złoty Satelita
Zdobyła Złoty Satelita, 4 inne nagrody oraz 9 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
Odrzuciła rolę Jean Grey w filmie "X-men", którą ostatecznie przyjęła Famke Janssen.
Ma syna Jacksona Blue (ur. 05.03.2001) ze związku z Danem McDermottem.
Ma troje rodzeństwa: siostrę Lisę oraz dwóch braci Christophera i Josepha.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych