PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=491960}

Saga "Zmierzch": Księżyc w nowiu

The Twilight Saga: New Moon
5,5 175 252
oceny
5,5 10 1 175252
2,6 16
ocen krytyków
Saga "Zmierzch": Księżyc w nowiu
powrót do forum filmu Saga "Zmierzch": Księżyc w nowiu

Mam pytanie po oglądnięciu (przeczytaniu) Harrego Pottera i Zmierzchu zdecydujcie się co wam bardziej podobało?

Marysia8164

55:13______________________
___________________________

filmyitylkoto

oczywiście, ze Harry jest o niebo lepszy od tego. chociaż 5 część filmu nie za bardzo mi się spodobała, podobnie jak 6.. ale to zapewne przez reżysera. Książka 100 razy lepsza do filmów. w żadną jeszcze nigdy się nie wciągnęłam aż tak ;) do zmierzchu nic nie mam, chociaż przeczytałam tylko 1 cześć i chyba nie żałuje, ze na tym skończyłam.. :)

Black07Lady

_________
56 : 13
dla Harrego Pottera
_________

filmyitylkoto

http://www.youtube.com/watch?v=Rrpaq4PxQHc&feature=related

filmyitylkoto

Harry lepszy i to według mnie o 100%. Film jak i książka bardzo fajne, natomiast "Zmierzch"-książka nie była zła, nawet fajna, ale film dla mnie to masakra.

nikt95

___________
57:13
dla Pottera
___________

filmyitylkoto

Już 58:13
No jasne, że Potter. Zarówno książki, jak i filmy. Może nie jest to arcydzieło, ale zdecydowanie wygrywa z tym płytkim harlequinem.
Bez urazy dla fanek "Zmierzchu", oczywiście.

ocenił(a) film na 4
Vianne95

No więc tak.... Przeczytałam wszystkie 7 części Harry'ego i wszystkie 4 części sagi Zmierzch....i musze stwierdzić..., że Zmierzch....nawet do pięt nie sięga WIELKIEMU Harry'emu.... A więc 59:13.... Nie powiem...Lubiłam Zmierzch i to bardzo ale nawet nie śmiałam go porównywać do Pottera, ale przestałam szaleć na punkcie sagi o wampirach kiedy przeczytałam kilka innych książek z których pomysły brała Stephanie Meyer.....

A więc Harry wygrywa...;) Zmierzch nie ma ŻADNYCH szans...;)

...;)...

użytkownik usunięty
Jasperek123443

Meyer zdecydowanie bardzo się udał Intruz, wiem, że to o nie tym mowa, ale naprawdę wartościowe to było i zxebrało świetne recenzje

Bezkonkurencyjnie Harry Potter. 60:13
Zmierzch jest moim zadnie strasznie denną książką.

ocenił(a) film na 8
xbharbarre

HARRY POTTER.
zdecydowanie.
Saga 'Zmierzchu' to kiepski gniot dla nastolatek i w dodatku napisany
bardzo prostym językiem.

ocenił(a) film na 6
fioletowy_kapturek

No chyba mi nie powiesz ze Harry Potter jest napisany trudnym jezykiem? o.O Obie i Zmierzch i HP sa napisane prostym jezykiem.
Przeczytaj sobie 'Dopuki mamy twarze' albo trylogie 'Znamie lwa' to sa ksiazki napisane trudnym jezykiem.
Takie ksiazki przeznaczone dla nastolatkow sa pisane w miare prosto.

filmyitylkoto

61:13 dla Harrego;D
prosze o podliczanie po oddaniu głosu...:D

filmyitylkoto

To chyba oczywiste. Książka "Harry Potter" miażdży Zmierzch swoimi superlatywami(których chyba nie muszę wymieniać, bo zrobiło to za mnie sporo osób), filmy o potterze są o wiele, wiele słabsze od książki ale i tak lepsze od tej miernej sagi o wampirkach

Joker_WhySoSerious

62:13 dla Harry'ego ;) Jak miło :)


za krótki <br/>

wicia07

pora podliczyć tą [nie powiem że wyrównaną bo bym skłamała] wynikiem głosów
63 : 13 (doliczam swój) Harry Potter wygrywa pokonując Zmierzch 50
głosami...

ocenił(a) film na 6
filmyitylkoto

Kilka lat uwielbiałam Harry'ego, ale w pewnym momencie mi się po prostu znudził. Wtedy natrafiłam na zmierzch...ale mimo to, muszę przyznać że dla mnie zawsze Harry Potter będzie tylko The Best

ocenił(a) film na 6
filmyitylkoto

To nie jest dobry pomysl porownywac te ksiazki.

Harry Potter: jest legenda, sposob w jaki Rowling to wszystko wymyslila jest niesamowity a to jak to przedstawila jeszcze bardziej niesamowite, ale HP jest zupelnie inny, tam glownie chodzi o samego Harrego i jego przygody, o chlopcu, ktory musi wykonac swoje przeznaczenie. Inne sprawy ida na bok. Zreszta HP jest pisany tzrzeciej perspektywy, inaczej sie go czyta. Masz ten dreszczyk, tajemnica, intryga. Ekranizacja? Hym. wedlug mnie pierwsze trzy czesci byly swietne, jak oni byli jeszcze dziecmi, ale kolejne robily sie coraz gorsze, szczegolnie Zakon Feniksa, byl beznadziejny ;/

Zmierzch: Na pierwszy plan wysowa sie milosc. Pani Meyer opisala milosc doskonala, ktora nie istnieje, zrobila inna wersje basni o pieknej, madrej i dobrej ksiezniczce oraz niesmowitym, mega przystojnym ksieciu. Stephanie stworzyla obraz milosci, ktorej kazdy by chcial sprobowac, nawet jezeli wiadomo ze nic nie jest idealnie, fajnie sobie pomarzyc. Bella i Edward idealna para plus to ze Edward jest wampirem, ten dreszczyk emocji, rowna sie bestseller. Ekranizacja: co tu mowic, ktos wiedzial co trzeba pokazac, ale nie wiedzial jak to zrobic i najzwyczajniej w swiecie to spapral, mysle ze tu wine ponosi pani, ktora napisala scenariusz.

Ja uwazam ze sa to dwie rozne historie, ktore laczy tylko to ze sa to zekranizowane bestsellery o dwoch roznych swiatach, ktore nie istnieja. Nie powinny one byc porownywane do siebie.

ocenił(a) film na 6
Sequine

Jezeli mam dolozyc swoj glos to stawiam na ZMIERZCH
wiec jest 62:14

Sequine

Jest 64:13, emils też łosował na Pottera.

ocenił(a) film na 6
Alex_Molly

64:14

Sequine

HARRY POTTER HARRY POTTER HARRY POTTER HARRY POTTER HARRY POTTER HARRY POTTER HARRY POTTER HARRY POTTER HARRY POTTER HARRY POTTER HARRY POTTER HARRY POTTER HARRY POTTER HARRY POTTER HARRY POTTER HARRY POTTER HARRY POTTER HARRY POTTER HARRY POTTER HARRY POTTER HARRY POTTER HARRY POTTER
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zmierzch to porażka.

ObiWanKenobi444

A więc mamy 65:14. Potter rządzi i koniec kropka!

ocenił(a) film na 7
filmyitylkoto

Harry Potter jest spoko, no przynajmniej 2 pierwsze części, a reszta to po prostu żenada jakby nie miała co pisać, można to porównać z dzisiejszą muzyką PRZESADA
A zmierzch jest też spoko, ale nie jest z przesadą pisany i jest piękny ^^.... Więc ja na zmierzch.

Iubar

no to chyba wiadomo kto jest lepszy skoro nawet na forum "zmierzchu" potter wygrywa!

ja oczywiście również jestem za harrym co prawda moje przyjaciółki i qmpele ze szkoły ale ja definitywnie wole harrego..
on dosłownie uzależnia
to magiczny świat nie żaden plagiat i za każdym razem gdy zagłębiam się w lekture HP chciałabym się tam przenieść a cała seria HP po przeczytaniu jej przez 7 razy do tej pory mi się nie znudziła..poza tym w Harrym po każdej części pozostają pytania bez odpowiedzi i dlatego ciągnie się do następnej części póki nie zaspokoje swojej ciekawości np. akcja z przepowednią i nevill- nigdy bym nie pomyślała że wybrańcem mógł być on, książka jest oczywiiśccie lepsza od filmu choć i one są o klasę (jak nie więcej) wyższe od "zmierzchu"
co do książek pani meyer-plagiat
filmy..-są dwa momenty w 1części które mi się podobały- gra w baseball podczas burzy i ten moment kiedy edward takstrasznie szybko jechał samochodem.a tak wgl to zmierzch ma swoje 5 minut ale jego sława minie a harry zostanie zapamiętany.

podsumowując:
HP-save
zmierzch-KILL

66:15

ocenił(a) film na 7
Ryboczka

weź pod uwagę że większość zapamięta Pottera tylko dlatego że jest przesadny, a co do plagiatu to się nie zgodzę... Potter jest plagiatem jakiejś innej podobnej książki nie znanej i starsze tylko mało osób o tym wie.. jak se przypomnę nazwę to podam...

Iubar

Zostaję archeologiem i odkopuję post sprzed 2 lat, ale wręcz nie mogę się powstrzymać. Co oznacza słowo "przesadny" w tym kontekście? I plagiatem jakiej książki jest niby HP?

ocenił(a) film na 2
Peeves

Akademii Pana Kleksa.

Legion_

<ba dum tss>

ocenił(a) film na 2
Peeves

A teraz wracamy do Familiady.

filmyitylkoto

HP na 100%; D
Oczywiście, że Harry.! na "New Moon " spałam no okej może w ostatnich scenach "coś " się działo ... , ale tak to nuddaaa....Nie oszukujmy się fanki tego filmu to po uszy zabujane w Edwardzie dziewczyny...

filmyitylkoto

troche zrobiliście zamiesznia z tymi głosami jest
Harry Potter: 68
Zmierzch: 15

ocenił(a) film na 2
filmyitylkoto

Potter, Potter, Potter
Zmierzch to dno i tyle. Oczywiście chodzi mi o ekranizacje.

ocenił(a) film na 6
_Megan_

Zgadzam się! Ekranizacja jest fatalna - w porównaniu do książki. Ale z tym dnem to nie przesadzajmy! Film jest dobry no ale książka jest niesamowita więc nie ma porównania. A na temat Harrego to ciężko mi się wypowiadać ponieważ nie czytałam żadnej książki. Za to filmy obejrzałam wszystkie i baaaaardzo mi si,e podobały.

użytkownik usunięty
filmyitylkoto

Książka - Harry Potter. Na początku autorka miała trudności z pisaniem, ale w kolejnych częściach jej bardzo ładnie poszło. Niestety autorka Zmierzchu w ogóle się nie rozwijała pod względem pisania, a szkoda...

użytkownik usunięty
filmyitylkoto

HP o niebo lepszy, ale mam tu na myśli książki, bo film był już trochę drętwy. Za to Zmierzch to dno w całej rozciągłości (choć z książek przeczytałem tylko 1 część, żeby samemu sprawdzić, czy to ekranizacja jest tak ch...owa, czy może całość)...

ocenił(a) film na 10
filmyitylkoto

Jestem fanką i tego i tego. I saga Zmierzch i seria o Harrym Potterze są fajne zarówno w książkach jak i w filmach. I tu i tu grają moi ulubieni aktorzy.

ocenił(a) film na 2
Karolina_ zmierzch2

I ci i ci aktorzy są Twoimi ulubionymi właśnie dlatego, że pojawili się akurat w tych filmach.

Legion_

haha... genialne!
ale to prawda...;D

ocenił(a) film na 10
Legion_

No właśnie.

użytkownik usunięty
filmyitylkoto

Zdecydowanie Harry Potter.
Moim zdaniem stylu pisania Rowling, nie ma co porównywać ze stylem pisania Meyer. Rowling w swoich książkach lepiej ukazuje różne światy. W książkach Meyer nie jest to już tak świetnie ukazane, ale też nie jest beznadziejne.
Co do ekranizacji to Zmierzch jest po prostu porażką w stosunku do HP.

Nie jestem anyfanką Zmierzchu, zarówno film jak i książki mi się podobały, ale nie równają się z HP.


PS: Żeby nie było, przeczytałam i pooglądałam wszystkie wydane książki i filmy HP, jak i Zmierzchu.

filmyitylkoto

Harry Potter: 72
Zmierzch: 15

filmyitylkoto

oczywiście, że Harry.... co za pytanie.

ocenił(a) film na 2
filmyitylkoto

pff pewnie ze harry .. Wogole jak mozna HP porownywac do tej popcornowej papki? nie mowie ze hp to jakas literatura wybitna ale w porownaniu do zmierzchu w sumie tak go mozna okreslic:)

ocenił(a) film na 1
filmyitylkoto

OCZYWIŚCIE, ŻE HARRY PORTIER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!MÓJ IDOL &lt;3333 I JAKI PRZYSTOJNY... :)

;******************************************************************************* *****************************************************************

buziaczki

ocenił(a) film na 3
filmyitylkoto

zdecydowanie harry. książki bardzo lubię, przeczytałam wszystkie. za każdym razem odkrywa się coś nowego, wszystkie części czytałam więcej niż raz :) zmierzch, hym, zbyt naiwny jak dla mnie, ale nie ma co od razu przekreślać autorki całkowicie, intruz znacznie lepszy, i pod względem stylu pisania, i fabuły. chociaż zakończenie znowu zbyt słodkie :< co do ekranizacji, to uważam, że wersje filmowe obu serii gorsze od książek, ale pierwsze części pottera dużo lepsze niż zmierzch, na przykład.
to sum up: 76:15 dla harry'ego, oczywiście.

ocenił(a) film na 10
filmyitylkoto

wole zmierzch ten film mi sie spodobał a
harry potter jest dla dzieci

ocenił(a) film na 2
zanetastepka

Czyli w sam raz dla Ciebie.

ocenił(a) film na 4
filmyitylkoto

http://www.filmweb.pl/film/Zmierzch-2008-462441/discussion/g%C3%B3wno%2C+ale+i+t ak+lepsze+od+cHorego+Portiera+4%2C5+10%2C0,1412483

tu wypowiedziałem moją opinię na ten temat o!

ocenił(a) film na 9
filmyitylkoto

harry potter lepsza ksiazka ale film dno dla dzieci, za to, zmierzch mmm.. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones