Odtwórz Zwiastun nr 1 2:28

Zobacz Sahara zwiastun

Film

2005 2 godz. 4 min.
6,3 35 770
ocen
6,3 10 35770
3 589
chce zobaczyć
{"rate":4.0,"count":1}
{"id":"104547","linkUrl":"/film/Sahara-2005-104547","alt":"Sahara","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/45/47/104547/7528607.2.jpg"}
Dirk Pitt trafia na ślad legendarnego skarbu z czasów wojny secesyjnej ukrytego gdzieś wśród piasków pustyni Sahary. W poszukiwaniach pomagają mu przyjaciel Al oraz doktor Eva Rojas.
{"userId":"$editorialReview.user.id","thumbnail":"https://fwcdn.pl/fph/45/47/104547/216856.2.jpg","title":"Poszukiwacze zaginionej arki","link":"/reviews/recenzja-filmu-Sahara-1990","more":"Przeczytaj recenzję Filmwebu"}
Poszukiwacze zaginionej arki
Powieści Clive'a Cusslera, opowiadające o przygodach Dirka Pitta, zaliczają się do jednych z... ... czytaj więcej
Marcin Kamiński
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}
Sahara
Sahara (2005) Zwiastun nr 1 2:28
Sahara
Sahara (2005) Spot nr 1 0:32
Sahara | Oficjalny zwiastun / trailer nr 1 | 2005 | Film "Sahara" jest pierwszym z serii filmów opowiadających o przygodach Pitta, wydana po raz pierwszy w 1992 r. powieść uważana jest za jedną z najlepszych w serii. Bezkresne pustynie Egiptu. Eva Rojas, naukowiec z ramienia ONZ, prowadzi śledztwo w sprawie śmiercionośnej zarazy dziesiątkującej okoliczną ludność i morska faunę. Amerykański agent rządowy Dirk Pitt wraz ze swoim współpracownikiem, postanawiają wesprzeć Evę w poszukiwaniach źródła epidemii, która rozprzestrzenia się już na cały kontynent. Wkrótce okazuje się, że za przeciwników mają niebezpiecznego przemysłowca – miliardera i pozbawionego skrupułów afrykańskiego dyktatora, którzy nie wahają się dla zysku doprowadzić kontynent do zagłady.

"Sahara" jest pierwszym z serii filmów opowiadających o przygodach Pitta, wydana po raz pierwszy w 1992 r. powieść uważana jest za jedną z najlepszych w serii. Bezkresne pustynie Egiptu. Eva Rojas, naukowiec z ramienia ONZ, prowadzi śledztwo w sprawie śmiercionośnej zarazy dziesiątkującej okoliczną ludność i morska faunę. Amerykański"Sahara" jest pierwszym z serii filmów opowiadających o przygodach Pitta, wydana po raz pierwszy w 1992 r. powieść uważana jest za jedną z najlepszych w serii. Bezkresne pustynie Egiptu. Eva Rojas, naukowiec z ramienia ONZ, prowadzi śledztwo w sprawie śmiercionośnej zarazy dziesiątkującej okoliczną ludność i morska faunę. Amerykański agent rządowy Dirk Pitt wraz ze swoim współpracownikiem, postanawiają wesprzeć Evę w poszukiwaniach źródła epidemii, która rozprzestrzenia się już na cały kontynent. Wkrótce okazuje się, że za przeciwników mają niebezpiecznego przemysłowca – miliardera i pozbawionego skrupułów afrykańskiego dyktatora, którzy nie wahają się dla zysku doprowadzić kontynent do zagłady.

boxoffice
$119 269 486 na świecie
$68 671 925 w USA
$50 597 561 poza USA
budżet
$130 000 000
na podstawie
dystrybucja
studio
Bristol Bay Productions (przedstawia) / Paramount Pictures (przedstawia) / Babelsberg Film / Więcej...
data produkcji
2005
tytuł oryg.
Sahara
inne tytuły
Sahara Polska
Sahara Argentyna Hiszpania
Sahara - Abenteuer in der Wüste Niemcy
Sahara Miedzynarodowe
Więcej...
Rolę Dirka Pitta miał zagrać Hugh Jackman. Gdy okres zdjęciowy został przesunięty na skutek zamachu terrorystycznego z września 2001 roku, Jackman zrezygnował z udziału w produkcji na rzecz filmu "X-men 2". Kolejnym kandydatem do gry w "Saharze" był Tom Cruise.
Dayna Cussler została obsadzona w roli Kitty Mannock, ale sceny z jej udziałem zostały usunięte na etapie postprodukcji.
Film kręcono w miastach Tarragona (Hiszpania), Hampshire i Shepperto (Anglia, Wielka Brytania) oraz w Maroko.
Na "Saharę" Brecka Eisnera poszedłem z nadzieją, iż obejrzę sobie wartki, niezobowiązujący do myślenia film przygodowy. Obietnica ujrzenia następcy Indiany Jonesa ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 42%
Od czasu ostatniej części przygód Indiany Jonesa w Stanach nie wyprodukowano dobrego filmu przygodowego. Wszystkie pomysły były wtórne, w każdej następnej produkcji ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 40%
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Pseudoreżyserzy i pseudoscenarzyści

  verkin

  Komentarze na Filmweb trzeba traktować z przymrużeniem oka a najlepiej ich nie czytać.Tak jak każdy Polak zna się na piłce nożnej tak każdemu kto się tu zaloguje wydaje się,że jast fachowcem od oceniania filmów.Może 10% ludzi tutaj jest naprawdę obiektywna.

 • Fajny i lekki film

  sekal24 ocenił(a) film na 7

  Fajnie się ogląda, oczywiście nie czytałem książki więc nie mam porównania. Ale niezły przygodowy film.

  5
  • Dobry film

   roman_zabawa ocenił(a) film na 7

   Dobra przygodówka

   3
   • Dopiero zacząłem czytać cykl z Pittem

    Kubasek

    I do tego tomu jeszcze mam daleko. Ale większość książek z Dirkiem kręci się wokół morza, więc co się zmienia w tym tomie? Bez spoilerów proszę. ;)

    • Czy Dirk Pitt

     Kubasek

     zainspirował George'a Lucasa do stworzenia Indiany Jonesa? Pierwszy tom cyklu o Dirku wyszedł w 1976, "Poszukiwacze Zaginionej Arki" w 1981. A może to zwykły przypadek?