PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1100}

Sens życia wg Monty Pythona

The Meaning of Life
7,9 130 135
ocen
7,9 10 1 130135
7,8 32
oceny krytyków
Sens życia wg Monty Pythona
powrót do forum filmu Sens życia wg Monty Pythona

7/10

ocenił(a) film na 7

Coś ostatnio mam szczęście do brytyjskich filmów :) Najpierw obejrzałem prześmieszny "Zgon na pogrzebie", później świetny "Trainspotting", a teraz mam do czynienia z produkcją Pythonów :P Wcześniej widziałem tylko "A teraz coś z zupełnie innej beczki" i absurdalność tej produkcji mnie rozwaliła :D W tym filmie, o ile jest to w ogóle możliwe, jest jeszcze większa. Mamy tutaj zbuntowanych dziadków, którzy na swym pseudo pirackim statku niszczą największe firmy w Ameryce, dzieci śpiewające "Every sperm is sacred, every sperm is good" =D , protestantów chwalących się, że w przeciwieństwie do katolików mogą zakładać gumki, poszukiwanie odgryzionej nogi przez tygrysa, kolację ze Śmiercią, no i oczywiście maszynę, która robi... PING! :P Film jest podzielony na kilka części, każda mówi o poszczególnym okresie życia. I nie, nie myślcie, że Pythoni próbują znaleźć tytułowy "sens życia", raczej ukazują satyrę codzienności oraz naszego świata. Najlepszą, a zarazem najbardziej absurdalną sceną jest moment, gdy pani transwestyta wita nas w "połowie filmu" i każe szukać... rybki. Włącza nam się obraz pokoju, gdzie kilkoro ludzi jej szuka. Wiem, że brzmi to tutaj słabo, ale gdy się ogląda film to jest to przekomiczne :D Jednak mimo wszystko spodziewałem się, że film mnie swym humorem zwali z nóg, tak jak "Przekręt" czy "Zgon na pogrzebie". Oczywiście, jest komicznie, ale nie aż tak, żebym umierał ze śmiechu, tak jak w w/w wymienionych filmach. Mimo to ocena 7/10 jak najbardziej zasłużona ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones