Tom Sizemore I

Thomas Edward Sizemore Jr.

7,8
11 784 oceny gry aktorskiej
Tom Sizemore I
Ten charyzmatyczny aktor po ukończeniu koledżu i podyplomowych studiów aktorskich, trafił do świata lokalnych i poza-broadway'owskich teatrów. W końcu stał się znaną twarzą określonego gatunku hollywoodzkich filmów lat dziewięćdziesiątych. Rok 1989 oznaczał punkt zwrotny w jego karierze - Sizemore pojawił się w filmie telewizyjnym wyprodukowanym dla kanału ABC, oraz małych rólkach w czterech filmach, między innymi w "Osadzonym" i w "Urodzonym czwartego lipca".
Sizemore obdarza spontanicznością i humorem grane przez siebie gadatliwe, uczuciowe postacie (zwykle policjantów lub więźniów), które stają się dzięki temu czymś więcej niż tylko szablonowymi charakterami. Wyróżnił się pięcioma rolami filmowymi w roku 1993: jako sardoniczny partner policyjny Chrisa Penna w "Prawdziwym romansie"; jako anioł stróż Roberta Downey'a w "Sercu i duszach"; jako beznamiętny Bat Masterson w drużynie Kevina Costnera w obrazie "Wyatt Earp" i obsesyjny detektyw śledzący morderczą parę w "Urodzonych mordercach". Rok 1995 zastał go pogrążonego w pracy przy "W bagnie Los Angeles", gdzie wciągał Denzela Washingtona w kłopoty. "Dziwne dni" ukazały Sizemore'a jako paskudnego detektywa, zaś "Gorączka" jako jednego z kryminalnych wspólników Roberta De Niro.
Więcej

Dane personalne:

data urodzenia: 29 listopada 1961

data śmierci: 3 marca 2023

miejsce urodzenia: Detroit, Michigan, USA

wzrost: 183 cm

żona Maeve Quinlan (01.09.1996 - 19.11.1999, rozwód)
Ma dwóch braci: Paula i Aarona.
Sześć razy brał udział w przesłuchaniu do roli Pana Różowego w filmie "Wściekłe psy". Ostatecznie angaż otrzymał Steve Buscemi.
Do roli Johna Gottiego w filmie "Przeciwko mafii" przytył około 20 kilogramów.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych