Elisabeth Shue 

Elisabeth Judson Shue

7,3
8 543 oceny gry aktorskiej
Elisabeth Shue
Kariera Elisabeth Shue zaczęła się zupełnie przypadkowo. Poszukując dodatkowych źródeł dochodu Shue zgłosiła się do agencji reklamowej i dostała pracę jako aktorka w reklamówkach telewizyjnych. Wystąpiła w wielu produkcjach tego typu, zachwalała min. wyroby Burger Kinga i firmy Hellmann. Została dostrzeżona przez producentów filmowych i w 1984 r. zadebiutowała na dużym ekranie w przeboju "Karate Kid". Kolejne role w tak głośnych filmach jak "Koktajl", czy "Powrót do przyszłości" powinny z niej uczynić gwiazdę, niestety z bliżej nieznanych przyczyn tak się nie stało. Popularność Shue zaczęła malec i dziś może już nikt by o niej nie słyszał gdyby nie reżyser Mike Figgis. W 1995 r. zaangażował on ją do roli w swoim filmie "Zostawić Las Vegas". Kreacją, którą stworzyła Shue była tak dobra, że przyniosła jej nominację do Oscara. Od tamtej pory Elisabeth jest jedną z najpopularniejszych aktorek amerykańskich.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 6 października 1963

miejsce urodzenia: Wilmington, Delaware, USA

wzrost: 157 cm

Independent Spirit
Zdobyła Independent Spirit, 3 inne nagrody i 7 nominacji
awards.label.check_all
mąż Davis Guggenheim (od 1994), 3 dzieci: Miles William (ur. 11.11.1997), Stella Street (ur. 19.03.2001) i Agnes Charles (ur. 18.06.2006)
W 2000 roku ukończyła studia politologiczne na Uniwersytecie Harvarda w Cambridge (Massachussets, USA).
Ma trzech braci: Williama, Johna i Andrew.
Miała zagrać główną rolę kobiecą w filmie "Numer 23", ale na kilka miesięcy przed rozpoczęciem zdjęć musiała odrzucić propozycję z powodu ciąży. Zastąpiła ją Virginia Madsen.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych