Film

1985 2 godz. 13 min.
7,0 5 432
oceny
7,0 10 1 5432
1 485
chce zobaczyć
{"rate":7.0,"count":1}
{"id":"9544","linkUrl":"/film/Silverado-1985-9544","alt":"Silverado","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/95/44/9544/7820262.2.jpg"}
Kilku rewolwerowców zostaje złapanych w pułapkę przez bandę morderców, której dowódcą jest skorumpowany szeryf. Mężczyźni zamierzają uciec z więzienia i wyzwolić miasteczko Silverado spod kontroli zbirów.
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić

Emmett, który właśnie opuścił więzienie, rusza w drogę do Silverado. Zamierza odwiedzić siostrę Kate i jej rodzinę. Planuje również podróż do Kalifornii. Wybiera się tam z bratem Jakeem (Kevin Costner). Zanim to jednak nastąpi, wpada w pułapkę zastawioną przez rewolwerowców nasłanych przez McKendricka, syna bogatego farmera, za zabójstwo którego Emmett trafił za kratki.

boxoffice
$32 192 570 w USA
budżet
$26 000 000
studio
Columbia Pictures Corporation (przedstawia) / Delphi III Productions
inne tytuły
Podczas końcowej konfrontacji Emmett zostaje trafiony w prawą nogę, jednak później gdy widzimy jego nogę nie ma na niej śladów po trafieniu.
Podczas końcowej konfrontacji z początku widzimy z lewej strony cienie, które rzucają budynki, jednak chwilę później po cieniach nie ma już żadnego śladu.
Podczas końcowej konfrontacji gdy Jake wychodzi z salonu i zabija jednocześnie dwóch bandytów widać, że pistolet, który trzyma w prawej ręce jest wycelowany nie w bandytę, ale w ziemię.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Ciekaw jestem, jakie "dopalacze" zażywał Costner w trakcie kręcenia tego filmu :)

  feuerbach ocenił(a) film na 5

  Bo miał tu więcej energii, niż zdołał wykrzesać z siebie przez resztę kariery.

 • mam sentyment do tego filmu...

  opiniotworczy1

  dwie sceny utkwiły mi w pamięci..:pierwsza jake jak odzyskuje swoje rewolwery...i bawi się nimi..ta radość życia...poczucie odzyskania tego co najważniejsze....druga pojedynek dwóch przyjaciół na końcu....zegnaj pat....zegnaj cobb....świetne...

 • Bardzo mi się podobał

  OtoChuck

  Kevin Kline w roli Paden'a? Najlepsza postać w filmie!

 • Zrobiony w starej konwencji

  arzak ocenił(a) film na 8

  i w niej wypada bardzo dobrze. Pomyłką jest porównywanie go do brudnych westernów Leone, czy Dzikiej bandy, czy innych w konwencji na poły komediowej (np Sędzia Roy Bean, Ballada o Cable Hough'u). Oczywiście, że jest czarno-biało, lekko naiwnie i przerysowanie ale to taka lekko ... więcej

 • West

  Magic

  Western z doborową obsadą aktorską przyciaga widza , lecz nie zawsze udaje się zrobić coś dobrego nawet ze świetnymi aktorami !!! Uważam ten film za średniej klasy western !!!! Pozdrawiam !!!!

  1
  Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.