film

Silverado

1985
2 godz. 13 min.
7,0 7 326
ocen
7,0 10 1 7326
5,7 3
oceny krytyków
Kilku rewolwerowców zostaje złapanych w pułapkę przez bandę morderców, której dowódcą jest skorumpowany szeryf. Mężczyźni zamierzają uciec z więzienia i wyzwolić miasteczko Silverado spod kontroli zbirów. więcej mniej
Silverado zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Emmett, który właśnie opuścił więzienie, rusza w drogę do Silverado. Zamierza odwiedzić siostrę Kate i jej rodzinę. Planuje również podróż do Kalifornii. Wybiera się tam z bratem Jakeem (Kevin Costner). Zanim to jednak nastąpi, wpada w pułapkę zastawioną przez rewolwerowców nasłanych przez McKendricka, syna bogatego farmera, za zabójstwo którego Emmett trafił za kratki.

boxoffice
$32 192 570 w USA
budżet
$26 000 000
studio
Columbia Pictures Corporation (przedstawia) / Delphi III Productions
tytuł oryg.
Silverado
inne tytuły
Podczas końcowej konfrontacji Emmett zostaje trafiony w prawą nogę, jednak później gdy widzimy jego nogę nie ma na niej śladów po trafieniu.
Podczas końcowej konfrontacji z początku widzimy z lewej strony cienie, które rzucają budynki, jednak chwilę później po cieniach nie ma już żadnego śladu.
Podczas końcowej konfrontacji gdy Jake wychodzi z salonu i zabija jednocześnie dwóch bandytów widać, że pistolet, który trzyma w prawej ręce jest wycelowany nie w bandytę, ale w ziemię.
Gdybym obejrzał "Silverado", będąc dzieciakiem czy nawet nastolatkiem, to film ten z miejsca stałby się jednym z moich ulubionych. Bo to nie tylko udany (choć jednocześnie bardzo prosty) western, ale przede wszystkim naprawdę fajne awanturnicze kino przygodowe, gdzie wszystko jest na swoim miejscu.  więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych