PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=395822}

Smakosz 3

Jeepers Creepers III
3,7 5 124
oceny
3,7 10 1 5124
3,5 2
oceny krytyków
Smakosz 3
powrót do forum filmu Smakosz 3

PORAŻKA OKRUTNA !

ocenił(a) film na 1

Ta część to GORZEJ NIŻ DNO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! O W MORDĘ! ale to było ŻAŁOSNE WIDOWISKO, jak V.Salva mógł to tak bezczelnie SPIEPRZYĆ!!!!!!!!!!!!! 1 & 2 część były fantastyczne a to gówno to TOTALNA PORAŻKA, – odradzam oglądanie tego czegoś! na 100% pożałujecie!!!

51CK_JOK3R

To tylko Twoja nic nie znaczaca opinia..mi sie podobal

cookiexkannibal

Popieram film nie jest dobry ale nie jest też kiepski, jest niezły, takie 6, w sumie dla mnie wypadłby nawet lepiej od dwójki gdyby nie trochę nijakie zakończenie.. Ogólnie najmocniejsza część pierwszej części to ta za dnia, gdy rodzeństwo spotyka antagonistę na drodze, później znów go spotyka i ma z nim nieprzyjemny moment i później odkrywają katakumby nieopodal kościółka przy którym wcześniej go widzieli - antagonista pozostaje tajemniczy i upiorny a jak napisał Lovecraft "najstarszym i najsilniejszym uczuciem znanym ludzkości jest starch, a najstarszym i najsilniejszym rodzajem strachu jest strach przed nieznanym" i gdyby nie druga połowa filmu, pierwsza część w zupełności zasługiwałaby na miano majstersztyku, niestety całe napięcie, tajemnica, niewiadoma, wszystko to zostaje rozwiane w pył od a raczej po "akcji u babci-kociary i jej ukatrupieniu... Z naprawdę dobrego horroru zostają nici i dostajemy slasher/monster movie a było tak blisko - mimo wszystko mocne 7/7+. Dwójka to już typowy hamerykański sequel na turbodoładowaniu, wszystkiego mamy więcej, mocniej i szybciej - niestety ale z drugiej, gorszej części poprzedniej części, czyli potworek zabija brutalniej, częściej i krwiściej a klimatu i grozy kompletnie brak - taka 6 i nic więcej. Trójka nie jest lepsza od pierwszej części ale i nie jest gorsza o wiele od drugiej, ja oglądając film bawiłem się dobrze, kibicowało się czarnoskóremu szeryfowi i jego druhowi chociaż podejrzewało że raczej żaden z nich nie przeżyje, w końcu akcja dzieje się pomiędzy I a 2. Film nie jest przepełniony tanimi jumpscare'ami, efekty nie rzucają się w oczy aż tak jakby wielu z was by tego chciało, od strony montażu, reżyserii i muzyki jest solidnie, Smakosz nadal jest Smakoszem, widać jednak że postarano się pójść w to co było mocną stroną pierwszej części, jest budowane napięcie choć grozy i zbyt wielkiej tajemnicy się nie uświadczy, niestety. Nadal przyjemnie się ogląda jak Smaczek poluje, zabija i z dozą czarnego humoru radzi sobie z ludzkim inwentarzem. Jedynymi słabościami filmu są przede wszystkim przedłużające, ciągnące się czasami nie potrzebnie momenty/sceny które tego nie wymagają i przede wszystkim.. zakończenie, brakuje tu czegoś co satysfakcjonuje, walka grupki szeryfa polującej na potworka zbyt krótka a szkoda, człowiek spodziewał się też że "mućka" poszatkuje naprawdę mocno bestyjkę, niestety i tu zawód, podsumowanie i mowa końcowa filmu.. też czegoś tu brakuje aczkolwiek motyw z busem bardzo fajny- oczko co do części drugiej. Film nie zasługuje na tak niską ocenę, aktorstwo nie jest złe, jest w miarę, tak na 6, tak samo reszta o której wspomniałem wcześniej, zawodem film może być dla tych którzy spodziewali się bezpośredniej kontynuacji części 2, mi to akurat nie przeszkadzało, w sumie oglądając drugą część zastanawiałem się co zrobił ze swoim Smak-mobilem :D. Jak dla mnie film zasługuje na -6, co najwyżej 6 z sentymentu. Nie ogląda się źle, w sam raz na wieczór co by się wyluzować i rozerwać i za bardzo nie wytężać mózgowia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones