FOTO: Joseph Gordon Levitt to Edward Snowden

30 Ton / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/FOTO%3A+Joseph+Gordon+Levitt+to+Edward+Snowden-110101
W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia Josepha Gordona Levitta w roli Edwarda Snowdena. Biografię osławionego pracownika NSA szykuje Oliver Stone.A tu dla porównania prawdziwy Edward Snowden:


W maju 2013 roku Snowden spotkał się z dziennikarzem Glennem Greenwaldem, któremu opowiedział o dwuznacznych praktykach inwigilacyjnych stosowanych przez NSA oraz przekazał mu całą masę tajnych materiałów zdobytych tymi sposobami. W czerwcu Greenwald, za zgodą Snowdena, ujawnił światu jego tożsamość. Pięć dni później amerykańskie władze formalnie oskarżyły Snowdena o szpiegostwo. Ścigany Snowden początkowo ukrywał się w Hongkongu, a potem na lotnisku w Moskwie, zanim Władimir Putin przyznał mu prawo pobytu i ochronę. Wyjawione przez Snowdena informacje wywołały globalny skandal. Przez jednych nazywany jest bohaterem walki o podstawowe prawa człowieka. Inni nazywają go zdrajcą, który niszczy swoją ojczyznę.

W obsadzie znaleźli się również  Shailene Woodley, Nicolas Cage, Tom Wilkinson, Timothy Olyphant, Zachary Quinto i Melissa Leo.

Premiera na Gwiazdkę.