Emilia Clarke 

Emilia Isabelle Euphemia Rose Clarke

8,2
36 170 ocen gry aktorskiej
Emilia Clarke
Emilia Clarke urodziła się w Londynie, a dorastała w Berkshire (Anglia, Wielka Brytania). Ojciec Emilii jest inżynierem dźwięku w teatrze, a matka bizneswoman. Ma też brata, który jest politologiem Zaczęła grać w wieku trzech lat po obejrzeniu musicalu "Show Boat", przy którym pracował jej ojciec. 
Uczyła się w St Edward's School (2000-2005) i Rye St Antony School 
w Oxfordzie (Anglia, Wielka Brytania), a później studiowała w Drama Centre London (Anglia, Wielka Brytania), które ukończyła w 2009 r.
Pierwszą rolę otrzymała w jednym z odcinków "Lekarzy". Jej kolejnym angażem był film dla kanału SyFy "Atak dinozaurów". Przełom nastąpił jednak, kiedy została obsadzona w "Grze o Tron" kanału HBO jako Daenerys Targaryen. 
W 2011 r. otrzymała Ewwy Award dla najlepszej aktorki drugoplanowej w serialu dramatycznym "Gra o Tron". Dwa lata później zagrała na Broadwayu w adaptacji sztuki Trumana Capote "Śniadanie u Tiffany'ego". W 2015 zagrała w filmie ''Terminator: Genisys'' jako Sarah Connor. Rok później, w 2016 zagrała w melodramacie na podstawie książki Jojo Moyes ''Zanim się pojawiłeś''. W 2017 wystąpiła w filmie ''Głosy ze ściany''. W 2018 zagrała w ''Han Solo: Gwiezdne wojny - historie'' , a rok później w amerykańskim thrillerze  ''Poza podejrzeniem''.  W tym samym roku zagrała też w filmie ''Last Christmas''.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 23 października 1986

miejsce urodzenia: Londyn, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 157 cm

Saturn
Zdobyła Saturn, 26 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
W 2009 roku ukończyła z tytułem licencjata aktorstwo w Drama Centre London w Londynie (Anglia, Wielka Brytania).
Ma młodszego brata.
Była brana pod uwagę do roli Sharon Carter w filmie "Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz". Angaż otrzymała Emily VanCamp.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych