PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9641}

Sok z żuka

Beetle Juice
7,2 178 859
ocen
7,2 10 1 178859
7,7 30
ocen krytyków
Sok z żuka
powrót do forum filmu Sok z żuka

Pytanie

ocenił(a) film na 10

Czemu ten film nosi tytuł "Beetlejuice" (Używam oryginalnego tytułu, bo polski brzmi trochę
głupio)? Przecież Beetlejuice pojawia się rzadko i jest bardziej drugoplanową postacią?

ocenił(a) film na 7
Kubasek

A jakbyś go nazwał/a?

ocenił(a) film na 10
magdziorkaa

Chodzi mi o to, że po tytule możnaby sądzić, że Beetlejuice jest głównym bohaterem filmu. Tymczasem, on sam pojawia się na ekranie rzadko. Według mnie film jest bardziej skoncentrowany na Maitlandach i ich relacji z Lydią. Więc nie rozumiem, skąd pomysł na taki tytuł.

ocenił(a) film na 7
Kubasek

Gdzieś czytałam, że właśnie tytułowy bohater pojawia się na ekranie niecałe 20 minut. Mimo to Keaton, sprawił że Beetlejuice jest postacią tak charakterystyczna i zapamiętywaną, że taki tytuł wcale mnie nie dziwi. Poza tym kanwa filmu jest oparta na tej postaci ( postać kluczowa, bez niego akcja byłaby nudna, nie sadzisz?)+ zaskoczenie - myślisz, że półtorej godziny Keaton skacze po ekranie, a tutaj trochę ponad kwadrans- przecież niespodzianki zawsze są najlepsze :)

ocenił(a) film na 10
magdziorkaa

W sumie racja, jest często wspominany. Widziałaś kreskówkę?

ocenił(a) film na 7
Kubasek

W sumie to nie, jakoś nigdy nie miałam okazji. Warto?

ocenił(a) film na 10
magdziorkaa

Jest całkiem fajna. ma świetne intro. Wpisz w wyszukiwarce youtube: "beetlejuice cartoon".

ocenił(a) film na 10
magdziorkaa

Czytałem gdzieś, że początkowo film miał być horrorem, Beetlejuice miał mieć wiekszą rolę, i był o wiele większym zboczeńcem. Podobno w pierwszej wersji scenariusza, znalazła się scena w której gwałci Lydię.

ocenił(a) film na 7
Kubasek

kamień z serca że to jednak komedia, bo uwielbiam ten film przede wszystkim za ten czarny humor. W sumie dla mnie strzałem w 10 jest taka formuła filmu i taki własnie Beetlejuice - sprośny czasem trochę wulgarny, ale (dziękować Bogu) Burton, nie pozwolił mu się za bardzo rozpędzić :)

ocenił(a) film na 10
magdziorkaa

Dla mnie mogłoby go być więcej, chociaż z drugiej strony, nie chciałbym oglądać gwałtu. W sumie jakby się tak zastanowić, jest najważniejszą postacią w filmie.

ocenił(a) film na 10
magdziorkaa

Ponoć Beetlejuice jest na ekranie tylko przez 15 minut.

ocenił(a) film na 7
Kubasek

Beet to twój ulubiony film? Sporo o nim wiesz

ocenił(a) film na 10
magdziorkaa

To mój ulubiony film Burtona, to na pewno :)

ocenił(a) film na 7
Kubasek

W czwartek o 23.00 na tvn7, szansa żeby zobaczyć po raz enty

ocenił(a) film na 10
magdziorkaa

O 20:00, chyba :)

ocenił(a) film na 7
Kubasek

czwartek 23.00, piątek 20.00 ;)

ocenił(a) film na 10
magdziorkaa

No tak, dopiero jak to napisałem to to zauważyłem :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones