PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=654406}
6,7 178 945
ocen
6,7 10 1 178945
5,8 39
ocen krytyków
Spectre
powrót do forum filmu Spectre

Na prośbę użytkownika mcklss zakładam nowy temat dotyczący filmu. Moje ogólne wrażenia po konferencji - REWELACJA. Aston Martin DB10 zrobił na mnie ogromne wrażenie, można się chyba spodziewać, że nowy pojazd również będzie wyposażony w gadżety. :) Obsada epicka, nie spodziewałem się tylko Bellucci jako dziewczyny Bonda, a to oznacza, że będzie to najstarsza dziewczyna Bonda. Ogólnie aktorstwo na jak najwyższym poziomie. Waltz, Bellucci, Fiennes, Scott - ten film nie może się nie udać. Niektórzy narzekają, że Daniel Craig wygląda już trochę za staro na Bonda, ale oglądając zdjęcia z konferencji naprawdę dobrze wygląda i spokojnie może jeszcze zagrać w 2-3 Bondach.

Zdjęcia rozpoczną się 8 grudnia, czyli w poniedziałek. Film będzie kręcony w studiu Pinewood, w Londynie, w Rzymie, w Maroku (Tanger i Arfud), w Meksyku oraz w Austrii (Sölden, Obertilliach i Altaussee).

Jeżeli ktoś będzie miał jakieś szczegółowe informacje dotyczące filmu to proszę napisać SPOILER by nikomu później nie popsuć seansu.

użytkownik usunięty
Heines

SPOILER
http://comicbook.com/2014/12/04/spectre-jesper-christensen-reprises-role-as-bond -villain-mr-whit/

Możliwe, że zostanie wyjaśniony związek pomiędzy organizacją Quantum i Widmo (lub też że to ta sama organizacja)

ocenił(a) film na 4

No właśnie nie zostało to zakończone, a pan White dalej żyje.

ocenił(a) film na 4

Albo White bedzie sprzymierzencem Bonda po tym jak Widmo przeprowadzi atak na Quantum zeby pozbyc sie konkurencji z rynku. Ciekawie by to wygladalo, i na pewno bylyby jakies nawiazania do Vesper.

ocenił(a) film na 5
Heines

Dziewczyną Bonda nie będzie Bellucci, a raczej Léa Seydoux.

ocenił(a) film na 7
stilt07

Obie chyba będą dziewczynami, tylko, że Léa będzie tą główną. Podczas zapowiedzi filmu, Sam Mendes przedstawia dziewczyny Bonda, pierwszą wymienia Bellucci, a drugą Seydoux.

Heines

Jest jakieś info na temat niegodziwości jednej z nich względem Bonda, czy też obie będą wzdychały do niego, a jedynym niecnym zamysłem z ich strony będzie chęć wypróbowania pewnego bondowskiego gadżetu? :)

ocenił(a) film na 7
ActionMan_filmaniak

Na ten temat nic nie wiadomo. Znamy tylko ich imiona i nic poza tym, chociaż po ataku na Sony kto wie czy nie ma jakiś spoilerów na ich temat, ale wole unikać tego typu rzeczy. Wszystkiego dowiemy się w swoim czasie. :)

Heines

Tak sobie pomyślałem, że w roli bondowskiej femme fatale znakomicie sprawdziłaby się Eva Green.

ocenił(a) film na 7
ActionMan_filmaniak

Nie przeczę, bo również sobie ją wyobrażam w takiej roli. :) Eva była już Vesper i zarazem jedną z najlepszych dziewczyn Bonda, więc nie widzę szans by powierzyli jej kolejną rolę w Bondzie. Pomarzyć zawsze można. :)

Heines

Nie ukrywam, że chętnie zobaczyłbym ją w roli damskiego odpowiednika Blofelda. Sam typ urody predestynuje ją do ról czarnych charakterów, oprócz tego świetnie sobie radzi w rolach zołzy :)

btw. Fakt, już grała w Bondzie i to moim ulubionym. :)

ActionMan_filmaniak

Czytałem, że postać Lei będzie dawną miłością Bonda z dzieciństwa, natomiast postać Monici ma być żoną jednego z przeciwników Bonda, którą wykorzysta do zdobycia informacji. Nie wiem czy to prawda oczywiście.

ocenił(a) film na 4
Heines

I bardzo dobrze, że zatrudnili Monicę, przecież trochę byłoby męczące oglądać Bonda kochającego się z nastolatkami, a mimo wieku Monica jest dalej bardzo seksy, a przy tym ma jakąś osobowość i można wyjść po za sztampę w kontaktach Bonda z kobietami, Tak szczerze gdybyście mieli wybierać z kim pójść do łóżka Belluci czy Seydoux to ....

ocenił(a) film na 7
hagen_filmweb

Ja nie narzekam, Monica pięknie wygląda jak na swój wiek i jest dobrą aktorką. Wiek nie ma znaczenia, ważne, że się dobrze prezentuję na ekranie.

ocenił(a) film na 7
Heines

To były tylko dla mnie jako fana Agenta 007(książki i filmy) odległe marzenia i wprost nie mogę uwierzyć że dostaniemy SPECTRE.
Producenci nie mogliby zrobić niczego większego od tego, tylko mam nadzieję że ta organizacja zagości na dwa ostatnie filmy z Craigiem i dopełni całośći. Najbardziej mnie śmieszy reakcja niektórych na tytuł(sory ale lepszy na pewno nie mógłby być).

Muszę się czymś podzielić- wy mnie zrozumiecie :D- Stałem w sali na uczelni czekając na seminarium dyplomowe i na smartfonie oglądałem konferncje i moment gdy pojawił się tytuł był fantastyczny. Mimowolnie wydał się ze mnie krzyk radości akurat na przyjście profesora.

ocenił(a) film na 7
Kruchy_serious

Mnie tytuł też zaskoczył, ale oczywiście pozytywnie. SPECTRE to powrót do korzeni, mieliśmy już z nią styczność już w poprzednich latach, ale teraz to hasło, a raczej organizacja wzbudza pewną tajemniczość. Mam tylko nadzieję, że tytuł będzie brzmiał ''Widmo'' bo tak przetłumaczono tą organizację. Nie wiem czemu, ale jakoś od tygodnia myślałem sobie, że pewnie tytuł będzie zaczynał się na literę ''D'', a tutaj jednak takie zaskoczenie. :) Ja również czekałem na tytuł, byłem na stronie filmwebu jakoś o 12 to nie było jeszcze tytułu, ponownie wchodzę po 10 minutach, a tutaj Spectre. Pierwsza myśl - powrót do korzeni. :)

ocenił(a) film na 7
Heines

Myślę, że to znacznie więcej niż sam powrót do korzeni. Jak dla mnie to jest sięgnięcie po najcięższy arsenał w historii Bonda. Craig wyglądał świetnie na konferencji wrócił do formy ze Skyfall :)

ocenił(a) film na 6
Heines

1: Obsada to absolutna rewelacja, tak dobrych nazwisk Bond jeszcze nie miał. Aktorsko będzie błyszczeć w dodatku mogą pojawić się nominacje do Oscarów. WALTZ... kto wie?
2. Powrót do organizacji Widmo to coś absolutnie genialnego, Mendes chce z całkowitą szczerością pozamykać Bondy z Craigiem, między innymi te z Quantum of Solace.
3. Operator Nolana + Thomas Newman genialnie, trochę martwi Lee Smith, który spierniczył montaż do 3 części Batmana.
4. Aston MARTIN miód i orzeszki.

Ten Bond zapowiada się jeszcze lepiej niż genialny Skyfall, ale największym plusem jest to, że BOND25 będzie ścisłą drugą częścią SPECTRE,a to oznacza, że film zakończy się w najbardziej nieoczekiwanym momencie. Mendes wyniósł Bonda na ołtarze.

ocenił(a) film na 7
Indy_6

Wreszcie ktoś mówi po Polsku!
Dobrze, że o tym wspomniałeś że mają być ściśle połączone bo kiedyś o tym czytałem ale nie byłem pewny- to na pewno będzie niesamowite zakończenie ery Craiga. Mendes nakręci tylko Spectre kolejnej już nie prawda?

ocenił(a) film na 7
Kruchy_serious

Tego nie wiadomo, Fajnie by było gdyby się jeszcze pokusił o 25 Bonda. :) Bond byłby już w tym roku, ale producenci chcieli własnie poczekać na Mendesa aż będzie wolny. Mendes i Craig przed zrobieniem Skyfall, przeczytali wszystkie książki Fleminga by Bond w końcu mógł być w pełni Bondem. Co tu mówić o 25 filmie, jak 24 przed nami. :) Myślę, że ten film będzie jeszcze lepszy od Skyfall ze względu na obsadę i na to, że Widmo powróci. Poza tym Mendes i Craig brali jakiś mały udział w pisaniu scenariusza, a to oznacza, że nie chodzi tylko o kasę, ale też o to by film był dobry. Jaram się strasznie tym filmem i to chyba będzie dla mnie najbardziej wyczekiwany film 2015 roku. :)

ocenił(a) film na 7
Heines

Mendes bardzo długo się bronił przed ponownym objęciem agenta 007 więc fantastycznie że producentom się udało go przekonać. Ciekawi mnie imię postaci Waltz'a- praktycznie z miejsca krzyczy jako przybrane dla Blofelda ;)

ocenił(a) film na 7
Kruchy_serious

Coś mi się wydaje, że Waltz będzie największą zagadką tego filmu. Będzie najlepiej strzeżoną osobą na planie by nie było żadnych przecieków związanych z jego postacią. Pamiętam jak to było z Naomi Harris, już przed zdjęciami było mówione, że to ona będzie Moneypenny, a ona zarzekała się, że to nieprawda i będzie grała agentkę o imieniu Eve. Wyszło jak wyszło. :) Nie mamy 100% pewności, że Waltz to Blofeld, ale mam nadzieję, że tak. Chociaż Franz Oberhauser też jakoś tak groźnie brzmi. :)

użytkownik usunięty
Heines

Po ostatnim Star Treku, nie uwierzę w żadnego Oberhausera, ani "Ja nie gram Blofelda" aż do napisów końcowych Spectre. Dla mnie, sytuacja z Waltzem i jego rolą wygląda identycznie jak z Benedictem i jego "Harrisonem".

ocenił(a) film na 8

Podobna sytuacja była również z Marion Cotillard, w Dark Knight Rises. Zarzekała się, że jej postać to nie Talia al'Ghul, w żadnym wypadku, a wyszło, jak wyszło.

ocenił(a) film na 6
Kruchy_serious

Kruchy_serious mam dla ciebie dobrą wiadomość, bo Mendes wyreżyseruje również Bonda 25. Niedawno w wywiadzie powiedział, że chce mieć swoją trylogię Bonda.

ocenił(a) film na 7
Indy_6

Na prawdę? :-D
A masz link do wywiadu?

ocenił(a) film na 6
Kruchy_serious

w jakiejś angielskiej telewizji był

ocenił(a) film na 6
Kruchy_serious

tutaj link z onetu http://m.onet.pl/rozrywka/film/wiadomosci,p0wlm

ocenił(a) film na 7
Indy_6

Jeszcze nie ma 100% pewności, czy Mendes wyreżyseruje kolejnego Bonda, ale ja osobiście chciałbym bardzo. To studio Sony naciska na Mendesa by zgodził się na trzeci film, by powstała trylogia. To wszystko zależy od tego, czy po ''Spectre'' będzie miał już jakieś plany związane z innymi filmami. Po premierze ''Spectre'' wszystko się wyjaśni, żadnych oficjalnych informacji nie ma.

Kruchy_serious

Dokładnie to samo przyszło mi do głowy. Pierwsze spojrzenie i od razu skojarzenie Blofeld ;-)

ocenił(a) film na 7
Heines

Pierwsze szczegóły na temat filmu
W Austrii, a dokładnie w Altaussee obędzie się podobno filmowanie jakiejś sceny wioślarstwa, w której 007 ma wziąć udział. Filmowanie ma trwać od 6 do 7 stycznia. Wszystko ma zależeć od pogody. Chodzą pogłoski, że Bond ma przejść jakieś testy. Podobno związek z przejściem tych testów ma postać grana przez Waltz'a. Altaussee ma być dobrze strzeżone by nie było żadnych przecieków i prawdopodobnie w tym miejscu nie odbędą się żadne sceny akcji.

ocenił(a) film na 7
Heines

http://www.tvn24.pl/kultura-styl,8/tworcy-spectre-opowiadaja-o-nowym-bondzie,496 065.html - tutaj krótki wywiad Craiga i Waltza na temat filmu.

ocenił(a) film na 9
Heines

Zdjęcia do filmu przesunięte. Skradziono samochody potrzebne do produkcji filmu. Niezły start ;) http://www.tvn24.pl/kultura-styl,8/bondowi-skradziono-auta-zdjecia-do-nowego-fil mu-z-serii-zatytulowanego-spectre-opoznione,496740.html

ocenił(a) film na 7
xksior

http://www.flickeringmyth.com/wp-content/uploads/2014/12/007-Spectre.jpg - Padł pierwszy klaps na planie. :) Jak widać na załączonym obrazku, jedna z ulubionych rzeczy Bonda znajdująca się w gabinecie M powraca. :)
O dziwo zastanawia mnie ta kradzież, bo prawie nigdzie o tym nic nie piszą, a najwięcej na ten temat piszą polskie serwisy. O ile pamiętam to pojazd, który został skradziony ma być wykorzystany do scen w Austrii, a tam zdjęcia mają rozpocząć się w styczniu. Poza tym news pochodzi z dnia 4 grudnia, jeszcze zanim rozpoczęto zdjęcia, więc może do stycznia się wyrobią, albo do tego czasu odnajdą się skradzione pojazdy. Zobaczymy jak to będzie. :)

ocenił(a) film na 7
Heines

Samochody skradziono w październiku i nowe wozy już są przygotowane do zdjęć.
Ludzie piszący na polskich portalach nie znają angielskiego i przez to powstają takie artykuły. Jedynie chyba Forbes napisał o sprawie dobrze.

ocenił(a) film na 7
Kruchy_serious

Szczerze mówiąc to dopiero niedawno dowiedziałem się o tej kradzieży. Najważniejsze, że zdjęcia już trwają i jak na razie nie postanowiono ich przesuwać. :)

ocenił(a) film na 7
Heines

No ale dlaczego jak na razie :P
Przecież nowe samochody już im zostały dostarczone ;)

ocenił(a) film na 7
Kruchy_serious

Sorry, mój błąd. Chodziło mi o to, że najważniejsze, że zdjęcia trwają i nie będą przesunięte. :D

użytkownik usunięty
Heines

Cholera, dopiero teraz o tym pomyślałem: czemu nigdy wcześniej Monica Belucci nie była dziewczyną Bonda?!

ocenił(a) film na 7

Też mnie to zastanawia, czemu nie wybrali jej w latach 90-tych. Miała okazje przecież wystąpić w Jutro nie umiera nigdy, a tutaj zdecydowali się na Teri Hatcher, tym bardziej, że Teri chyba była w ciąży w czasie kręcenia zdjęć. Nie ma co narzekać, ważne, że w ogóle Monice udało się dostać rolę w Bondzie. :)

użytkownik usunięty
Heines

Jeśli Spectre będzie trwało dobre ponad 2 godziny, zaś akcja na miarę tej z finału trylogii Jasona Bourne'a - to będzie epicki film.
Bo nie wiem czy zdzierżę 1h30m z czego 10 ostatnich to napisy końcowe. Bond zasługuje na długi czas emisji. Coś czuję w kościach że film otrzyma parę nominacji do Oscara, lub jakieś statuetki. Byle do premiery panowie! ;)

ocenił(a) film na 7

Ponoć producenci wymogli by ograniczyc budżet który miał wyniesc bagatela 300 mln. Aktualnie zamyka się w 250mln co na taki film jest i tak ogromną kwotą. Damn it! Ciekawe co Mendes wymyślił :-D

ocenił(a) film na 7
Kruchy_serious

Też mnie to zastanawia, niestety trafiłem na jeden spoiler dotyczący postaci, którą będzie odgrywał Andrew Scott. Nie zamierzam nikomu psuć seansu i nie będę tutaj nic pisał na jego temat, bo nie wiadomo czy to prawda. Mam nadzieję, że tylko po tym jak zaatakowano Sony to nie będzie żadnych większych spoilerów na temat filmów. Również mnie to zastanawia, jeżeli byłoby 300 mln to byłby to jeden z najdroższych filmów Sony. Mendes na pewno zadbał o dobre lokalizacje i na pewno same sceny akcji będą widowiskowe. Jeżeli zauważycie gdziekolwiek jakiś artykuł dotyczący ataku na Sony to nie czytajcie go, bo niektóre serwisy nie potrafią napisać czegoś takiego jak ''spoiler'' :)

ocenił(a) film na 7
Heines

W wyobraźni widzę, że na forum pojawiło się wiele uśmiechniętych od ucha do ucha twarzy. Po obejrzeniu konferencji moja reakcja, czyli głośny krzyk "TAK!" i wielka radość. Co do spoilerów... są bardzo kuszące. Ale takie drobne informacje, którymi mogą nas karmić aż do premiery. Jednak rzeczywiście trzeba uważać. Kochany ONET i spółka.
Ten Bond będzie nieziemski. Powrót Widmo, obsada, budżet... czego chcieć więcej?

ocenił(a) film na 7
mcklss

Pragnę tylko zauważyć że ekranizacje komiksowe nastawione na efekty specjalne nie przekraczają 220 mln. Więc wow.... 250 mln robi ogromne wrażenie. No ale za to możemy podziękować sukcesowi finansowemu Skyfall ; )

ocenił(a) film na 7
mcklss

Ja od kilku dni czekałem na konferencje, myślałem, że będzie podoba do Skyfall, gdzie trwała prawie 30 minut, a tutaj skromnie zaprezentowali tytuł, obsadę i Astona. :) Chociaż biorąc pod uwagę obsadę, nowego Astona i WIDMO to chyba rozumiem skromność Mendesa. Czy tylko ja uważam, że Craig wygląda teraz lepiej niż w Skyfall?

ocenił(a) film na 7
Heines

Zależy co masz na myśli przez lepiej? Bo jeśli ci chodzi o to czy jest teraz bardziej atrakcyjnym mężczyzną to nie wiem?
Ale jeśli chodzi Ci o budowę Ciała to wygląda praktycznie tak samo jak w Skyfall(Tam było już perfekto odpowiednio muskularnie ale niesamowicie smukło). :)

ocenił(a) film na 7
Kruchy_serious

Chodziło mi o to, że w Skyfall wyglądał cały czas na zmęczonego do samego końca, a teraz oglądając konferencje wygląda na wypoczętego. :-)

ocenił(a) film na 7
Heines

Eeee tam :P
To był zamysł twórców- Przecież co chwile ktoś mu nie dał zapomnieć o wieku :)

ocenił(a) film na 7
Kruchy_serious

No może i tak, ale przesadą jest mówienie, że jest już za stary do tej roli. :-)

ocenił(a) film na 7
Heines

W takim stylu zrobiono Skyfall co mi się ogólnie bardzo podobało. Tylko tak śmiesznie że teraz pewnie zmów wróci jako Badass :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones