PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=173}

Spona

6,2 5 772
oceny
6,2 10 1 5772
5,0 2
oceny krytyków
Spona
powrót do forum filmu Spona

Podobał mi się

ocenił(a) film na 7

Nie wiem czemu na forum "Spona" jest tak bardzo krytykowana, bo mi się ten film podobał. Taką młodzieżową ekranizację książki Niziurskiego z muzyką Sienkiewicza, Jopek, Nalepy, Wzgórza Ya-Pa3 i paru innych dobrych wykonawców ogląda się fajnie. Dobrzy są również aktorzy a w szczególności Kowalewski, Kowalski i Lewandowski.

ocenił(a) film na 6
entyn

film b.dobry, za każdym razem oglądam go z łezką w oku, bo 'Sponę' kręcono na terenie mojej podstawówki, która szalenie miło wspominam. Pamiętam jak ekipa filmowa kręciła się po szkole. Dziś budynek wygląda inaczej a podstawówkę zlikwidowano. Film miło się ogląda i można powspominac beztroskie czasy szkolne.

mo__2

Ech to były czasy:)Podstawówka i muzyka YaPa3 w tle...Zawsze miło powspominac ten okres w życiu.Tu mam coś na dokładkę http://pl.youtube.com/watch?v=SiheF1yckWE

aż się łezka w oku kręci...

ocenił(a) film na 6
RedKoona

pełen oldschool :) dziękuję za linka i pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7
entyn

Ja też należę do raczej entuzjastów "Spony". Wszak nikt nie mówił, że adaptacja musi być wierna do bólu, a film jest przyjemny po prostu :)
I też mam pewien sentyment - w mojej podstawówce przez niemal cały okres mojej edukacji ścianę jednego z korytarzy zdobił plakat z głównymi aktorami :)

użytkownik usunięty
entyn

Dokładnie. Całkiem dobry film. Nasi cudni selepryci nawet stanęli na wysokości zadania. Oczywiście książka jest o wiele lepsza, pewne wątki się nie zgadzają, ale ogólnie nie jest źle. Gdybym nie czytał książki, nie miałbym filmowi nic do zarzucenia. 7/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones