film

Sto i jedna noc

Les cent et une nuits de Simon Cinéma
1994
1h 41m
7,4 450
ocen
7,4 10 1 450
Stuletni Monsieur Cinema żyje samotnie w wielkiej willi. Jego wspomnienia wygasają, więc zatrudnia młodą kobietę, aby opowiadała mu historie o wszystkich wyprodukowanych... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Sto i jedna noc zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Stuletni Monsieur Cinema żyje samotnie w wielkiej willi. Jego wspomnienia wygasają, więc zatrudnia młodą kobietę, aby opowiadała mu historie o wszystkich wyprodukowanych kiedykolwiek filmach. Odwiedza go cały szereg filmowych gwiazd, przywracających mu radość życia - lecz wśród nich są także młodzi studenci starający się tylko o jegoStuletni Monsieur Cinema żyje samotnie w wielkiej willi. Jego wspomnienia wygasają, więc zatrudnia młodą kobietę, aby opowiadała mu historie o wszystkich wyprodukowanych kiedykolwiek filmach. Odwiedza go cały szereg filmowych gwiazd, przywracających mu radość życia - lecz wśród nich są także młodzi studenci starający się tylko o jego pieniądze na realizacje ich własnych projektów filmowych. Te dwie historie - Monsieru Cinema'y i życie młodych ludzi - są opowiadane równolegle, by zejść się na końcu, kiedy to starszy pan gra rolę w filmie studentów.

studio
Ciné Tamaris / France 3 Cinéma / Recorded Picture Company (RPC)
tytuł oryg.
Les cent et une nuits de Simon Cinéma
inne tytuły
A Hundred and One Nights Miedzynarodowe
A Hundred and One Nights of Simon Cinema Miedzynarodowe
One Hundred and One Nights USA
więcej
Film kręcono w Los Angeles (Kalifornia, USA) i Francji.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

ale poza retrospekcjami i cytatami nie ma tam właściwie nic. W sumie rozważania Depardieu na temat śmierci i gilotyny należą do bardziej obszernych/ciekawszych epizodów... bo trudno powiedzieć coś konkretnego o mignięciu Eastwooda czy Deneuve. Test wiedzy filmowej dla studentów reżyserii.

Świetny film. Ukłon w stronę kinofilskich miłości NOWEJ FALI, z której nota bene Varda sie wywodziła. Dla znawców kina=przednia zabawa, dla pozostałych=niezła szkoła filmu.

Piękny film

ocenił(a) film na 9

Daje do myślenia. Poza tym znakomita obsada!

.

Sto lat kina

ocenił(a) film na 7

Z okazji stulecia kina, Agnes Varda przyszykowała swojej muzie wyjątkowy prezent. Omawiane dzieło nawiązuje do masy filmów i grają w nim najsławniejsi aktorzy. Wszystko po to by używając szczątkowej fabuły, zabrać nas w podróż po niezwykłym świecie sztuki. Tutaj praktycznie każde zdanie jest cytatem i w każdej...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones