Michel Piccoli 

Jacques Daniel Michel Piccoli

7,8
1 674 oceny gry aktorskiej
Michel Piccoli
Jest jednym z najwybitniejszych aktorów europejskiego kina. Ulubiony aktor takich reżyserów, jak: Claude Sautet czy Louis Bunuel. Grywał u boku takich aktorek jak Catherine Deneuve, Romy Schneider, Jeanne Moreau.

Monsieur Piccoli naprawdę nazywał się Jacques Daniel Michel Piccoli i urodził się 27 grudnia 1925 roku we włoskiej rodzinie muzycznej. Jednak jego bardziej niż muzyka pociągało kino. Kiedy miał piętnaście lat sporadycznie zaczął grywać drugoplanowe role w teatrze i telewizji. Michel należy do osób, które nigdy nie były młode, ponieważ prawdziwą karierę zrobił już pod 40. Dostał wtedy główną rolę w filmie Jean - Luc Godarda - "Pogarda" u boku Brigitte Bardot.
Jednak zawsze Michel będzie nam się kojarzył z filmów Bunuela i Claude'a Sautet. Także zasłynął grając u boku Romy Schneider w takich filmach, jak "Les chooses de la vie" [1969, Claude Sautet], "Mado" [1976, Claude Sautet] czy "La passante du Sans - Souci" [1982, Jacques Rouffio].
Dziś przekroczył już 80, ale nie rezygnuje z pracy jako aktor i reżyser. Jeden z jego ostatnich filmów "Czarna plaża" [2001] kręcony był w Polsce.
Zobacz pełny opis

dane personalne:

data urodzenia: 27 grudnia 1925

data śmierci: 12 maja 2020

miejsce urodzenia: Paryż, Francja

wzrost: 184 cm

Złota Palma
Zdobył Złota Palma, 4 inne nagrody oraz 7 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
trzykrotnie żonaty: 1. Eléonore Hirt (od 1954, rozwód), córka Anne-Cordélia; 2. Juliette Gréco (1966 - 1977, rozwód); 3. Ludivine Clerc (od 1980 do jego śmierci)
Miał zagrać tytułową rolę w filmie "Szalony Piotruś" Jean-Luca Godarda, reżyser jednak ostatecznie zmienił zdanie i zdecydował się na współpracę z Jean-Paulem Belmondo.
Jego ojcem jest Henri Piccoli.
W 2007 roku był członkiem jury obradującego podczas 60. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes (Francja).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

wśród obecnych kinomaniaków

Europa miała wielu wyśmienitych aktorów (nieporównywalnie więcej gwiazd niż amerykański
hollywood), ale prawdziwie wybitnych i niepowtarzalnych było trzech: Piccoli, Mastroianni i
Delon. Zostało już tylko dwóch...

Dotychczas jedna z najstarszych żyjących legend kina europejskiego. Najbardziej go chyba zapamiętałem z "Pogardy" i "Piekności dnia". Ale długo pożył i tak...

proszę, drodzy filmwebowicze, polećcie filmy z Piccolim, których wstyd nie znać, jaki i takie, o których nie było głośno - a powinno

Wszystkiego najlepszego w dziewięćdziesiąte urodziny. Wspaniały aktor i wciąż aktywny. Sto lat.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones