PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32773}

Strażnik

The Guardian
5,3 1 654
oceny
5,3 10 1 1654
2,5 2
oceny krytyków
Strażnik
powrót do forum filmu Strażnik

6/10

ocenił(a) film na 6

"The Guardian" to po prostu solidny horror z ciekawą fabułą i sprawną realizacją. Tematyka nie jest z tych często wałkowanych, przez co film wydaje się nawet teraz dość świeży. "Kult drzewa" w wykonaniu tajemniczej bohaterki w tym filmie został zaprezentowany całkiem umiejętnie (najbardziej podobała mi się scena jej mrocznego "wyjścia na spacer" i pogoni bohatera za czcicielką). Podobała mi się też scena pierwszego "ataku" demonicznego drzewa, po tym, jak bohaterka uciekała z dzieckiem za bandą napaleńców. Efekty specjalne zaliczam jak najbardziej na plus. Grze również nie mógłbym niczego zarzucić. Film jest naprawdę solidny, ALE... mimo wszystko dzieje się według pewnego schematu, który (w przeciwieństwie do tematyki) wałkowany był już milion razy. Zakończenie - mimo, że solidne - to jednak też oczywiste, przez co film raczej nie zapada w pamięć. Są też mniej żwawe fragmenty, kiedy to film niepotrzebnie zwalnia. Naprawdę, można to było jakoś ciekawiej zakończyć. Nie ukrywam, że jednowątkowość, prostolinijność "The Guardian" też są moim zdaniem minusem. Moja ocena: 6/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones