PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=296427}

Strasznie głośno, niesamowicie blisko

Extremely Loud & Incredibly Close
7,5 56 734
oceny
7,5 10 1 56734
5,3 11
ocen krytyków
Strasznie głośno, niesamowicie blisko
powrót do forum filmu Strasznie głośno, niesamowicie blisko

Wzruszająca baja

ocenił(a) film na 6

Wzruszająca opowieść o traumie ponadprzeciętnego dzieciaka po stracie ojca. Film jest nierówny są momenty które ogląda się z przyjemnością (jak podróż chłopca ze swoim dziadkiem) ale są też momenty które się dłużą i widz zwyczajnie się nudzi. Bliżej filmowi do bajki z happy endem niż do dramatu.

Główny mały bohater wg mnie zagrał świetnie, potrafi zirytować, wzruszyć, zaskoczyć wielu Polskich aktorów nie ma takiego warsztatu i nie potrafi grać tak naturalnie! Sandra Bullock w roli matki także wypada bdb. Aktorsko nikt nie daje klapy.

Zaskoczenie związane z kluczem jest zaskakujące nie da się ukryć , pogodzenie się chłopca ze strata ojca i „wykonanie misji” to już mnie nie zaskoczyło. Ogólnie film wart obejrzenie. Dobre kino z dramatem WTC w tle. Zero pompatyczności, wielkości ameryki itd. emocjonalne, momentami trochę zbyt słodkie rodzinne kino.

7/10

Cziken

Nie wiem czy wiesz co piszesz zbyt słodkie rodzinne kino ?Przecież to jest dramat z prawdziwego zdarzenia.W filmie niema absolutnie żadnego nudnego momentu pod każdym względem film ten kwalifikuje się do miana arcydzieła.

ocenił(a) film na 6
kondi143

Oj zdarzyło mi się ziewnąć kilkakrotnie. Wolę dramaty które kończą się bez happy endu, są brutalniejsze ( tak jak nasze życie) wtedy przekaz jest o wiele mocniejszy a tutaj no niestety wszyscy szczęśliwi, wszystkie problemy rozwiązane,wszyscy są dla siebie mili, żadnych niedomówień. Rozumiem że o to chodziło by pokazać traumę dziecka i w oryginalny ( choć delikatny) sposób przedstawić walkę z nią. Jednak dla mnie to wszystko jest przedstawione momentami za delikatnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones