PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9882}
6,3 12 081
ocen
6,3 10 1 12081
6,2 4
oceny krytyków
Superman II
powrót do forum filmu Superman II

Zassałem film z neta, później wywaliłem go z twardego dysku, ostatnio kupiłem go na płycie,
obejrzałem i mam dziwne wrażenie, że brakuje jednej sceny. Na DVD Clark lazł na biegun na
piechotę, by odzyskać moc, znalazł zielony kryształ i było cięcie. Później pojawił się w Metropolis
już jako Superman. Mam niejasne wrażenie, że gdzieś pomiędzy powinna być scena, w której te
moce odzyskuje. Wszedł chyba znowu do tej komory i został napromieniowany jakimś zielonym
czymś. Mogło mi się pomieszać z tą drugą wersją, to prawda, ale w Donner's Cut odzyskał moce,
gdy Jor-El położył na nim swoje łapska i przekazał energię. Nie było żadnej komory (inna rzecz, że
wątek z tą komorą był do bani - Supek mógł w nieskończoność tracić i odzyskiwać moce. xD )
Film na DVD trwa 122 minuty, a dałbym sobie głowę uciąć, że plik AVI który pobrałem z internetu
trwał 125 minut, co potwierdza moje podejrzenia. Strasznie żałuję, że wywaliłem ten film z
twardziela, bo bym sobie porównał i upewnił się na 100%. A ściągać drugi raz mi się nie chce,
bo mam limit transferu. xD Jeśli ktoś pamięta tą scenę z odzyskiwaniem mocy, to niech napisze,
cobym wiedział, że nie padłem ofiarą wspomnień urojonych.

DarthDream

może to dlatego że istnieją dwie wersje tego filmu
http://www.filmweb.pl/film/Superman+II-2006-457962

ocenił(a) film na 8
matimat17

Wiem, oglądałem tą drugą i napisałem o tym. To jest właśnie ta "Donner's Cut". Ale Donner wywalił dużo scen nakręconych przez Lestera, jego wersja to zupełnie inny film (i lepszy, moim zdaniem). A ja kupiłem na DVD wersję kinową Lestera i o nią pytałem.

DarthDream

Ja nie pamiętam, ale różnice w czasie trwania filmu nie muszą wynikać z "wycięcia sceny". W jednej wersji możesz mieć po prostu więcej klatek na sekundę, w drugiej mniej. I wtedy filmy różnią się czasem trwania, choć w obu wersjach jest dokładnie to samo. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones