PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=191945}

Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street
7,5 212 448
ocen
7,5 10 1 212448
5,8 26
ocen krytyków
Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street

Ekranizacja przebojowego broadwayowskiego musicalu. Kiedy Sweeney Todd przybywa do Londynu z poczciwym młodym żeglarzem Anthony Hope'em, poznaje panią Nellie Lovett - właścicielkę cukierni. Kobieta rozpoznaje w Sweeneyu Benjamina Barkera, który został przed laty wygnany z miasta przez bezwzględnego Sędziego. Złoczyńca wraz ze swoim podwładnym uknuł podły plan - podczas nieobecności Barkera brutalnie zgwałcili jego żonę i porwali córkę, Johannę. Teraz już jako Sweeney poprzysięga im zemstę. Z pomocą pani Lovett zakłada krwawy interes: otwiera salon fryzjerski, w którym podcina gardła niewinnym klientom i w ten sposób zaopatrza wspólniczkę w... nadzienie do ciastek. Wyroby pani Lovett zdobywają ogromną popularność i uznanie Londyńczyków, podczas gdy Sweeney wciąż planuje odwet na zabójcach swojej żony...

Lady_Snape
opis użytkownika

Szóste wspólne dzieło duetu Depp i Burton. XIX-wieczny Londyn. Benjamin Barker (Depp) zostaje niesłusznie zamknięty w więzieniu przez sędziego Turpina (Alan Rickman), który to zapragnął posiąść żonę Barkera. Po wyjściu z więzienia Benjamin dowiaduje się, że jego żona została brutalnie zgwałcona przez sędziego i popełniła samobójstwo. Zszokowany bohater zmienia nazwisko na Sweeney Todd i poprzysięga zemstę, czego wyrazem jest podcinanie gardeł okolicznym mieszkańcom w jego nowo otwartym zakładzie fryzjerskim. Makabryczne, ale też pełne złowieszczego piękna kino powstało na bazie libretta Hugh Wheelera i broadwayowskiego musicalu.

puma
opis użytkownika

Benjamin Barker (Johnny Depp), młody, zdolny golibroda ma cudowną córkę i żonę, której zazdrości mu sędzia Turpin (Alan Rickman). Chcąc pozbyć się konkurenta, sędzia fabrykuje dowody, na podstawie których Barker zostaje skazany na deportację. Niewinnemu mężczyźnie udaje się zbiec po piętnastu latach i dostać z powrotem do Londynu. Pod zmienionym nazwiskiem, jako Sweeney Todd, planuje zemstę na swoich prześladowcach. Otwiera zakład fryzjerski i goli brody jegomościom, po których słuch potem ginie. W tuszowaniu morderstw pomaga golibrodzie pani Lovett (Helena Bonham Carter), która wykorzystuje ciała ofiar jak farsz do pasztecików. Jej cukiernia prosperuje coraz lepiej, ciastkami zajada się z upodobaniem cały Londyn, lecz Sweeney wciąż czeka, by wymierzyć sprawiedliwość sędziemu Turpinowi.

benjamina
opis użytkownika

Broadwayowski musical przeniesiony na ekran przez mistrza tragikomedii Tima Burtona. Akcja filmu toczy się w XIX-wiecznym Londynie. Opowiada historię Benjamina Barkera (Johnny Depp), zwykłego angielskiego fryzjera, który zostaje niesłusznie oskarżony i skazany przez bezwzględnego sędziego Turpina (Alan Rickman). Po kilkunastu latach wraca do Londynu jako Sweeney Todd. Jego celem jest zemsta na sędzim, który przed laty brutalnie zgwałcił jego żonę i porwał córkę. Golibroda z Fleet Street z pomocą pani Lovett (Helena Bonham Carter) otwiera salon fryzjerski, gdzie podcina gardła swoim klientom, którzy stają się składnikiem wypieków kobiety. Piekarnia przynosi dobre dochody, Tood jest na najlepszej drodze do wyrównania rachunków ze znienawidzonym mężczyzną. Pech sprawia, ze w życiu "krwawych wspólników" pojawia się chłopiec pozostawiony bez dachu nad głową po wizycie swojego chlebodawcy w salonie fryzjerskim, który przyczynia się do niespodziewanego zwrotu akcji i zaskakującego finału.

HekateV
opis użytkownika

Benjamin Barker (Johnny Depp) powraca do Londynu jako Sweeney Todd. Piętnaście lat wcześniej został wygnany z miasta, gdyż sędzia Turpin (Alan Rickman) zapragnął mieć jego żonę, postarał się więc, by przeszkodę usunięto mu z drogi. Golibroda Barker został pozbawiony rodziny - żony i córki. Teraz wraca do Londynu i postanawia się zemścić. Zawiązuje pakt z zakochaną w nim panią Lovett (Helena Bonham Carter). Okazuje się jednak, że kobieta nie jest z nim do końca szczera, a zemsta wcale nie jest tak łatwa. Na drodze Todda pojawia się wiele nieprzewidzianych przeszkód, które sprawią, że golibroda zostanie wciągnięty w nieprzerwany wir zbrodni, póki jego brzytwa nie zasmakuje krwi sędziego Turpina...

miss_anonymous
opis użytkownika

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones