PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=166290}

Synekdocha, Nowy Jork

Synecdoche, New York
7,5 14 973
oceny
7,5 10 1 14973
8,2 18
ocen krytyków
Synekdocha, Nowy Jork
powrót do forum filmu Synekdocha, Nowy Jork

Długi bogaty w treść do tego stopnia, że trudno go "przerobić" za jednym razem. Rola Hoffmana genialna, to jeden z moich ulubionych aktorów, zwykle gra drugie plany. Naprawdę warto ten film obejrzeć - mniej więcej od "przemowy" księdza do końca, ciarki dosłownie! Parę scen możnaby skrócić, ale wrażenie ogólne jednak bardzo dobre!

ocenił(a) film na 10
eu_geniusz1

'zwykle gra drugie plany.'
polecam:
capote
watpliwosc
hazardzista

ocenił(a) film na 8
kinoman0

Ok, dzięki za podpowiedź. Widziałem Hoffmana w kilkunastu filmach. Teraz przychodzi mi na myśl "Boat That Rocked", świetna rola!

ocenił(a) film na 10
eu_geniusz1

Zgadzam się, że film od przemowy księdza do samego końca sprawia, że ciarki chodzą po plecach.na mnie zrobił takie wrażenie, że zdobyłam scenariusz

ocenił(a) film na 8
alalipa

To nie jest łatwy film, ale pozostaje w pamięci. Fikcja miesza się z rzeczywistością, życie to film czy film to życie. Lubię takie niedopowiedzenia w lynchowskim stylu, czasami czułem jakbym czytał "Kongres Futurologiczny" Lema.

ocenił(a) film na 10
eu_geniusz1

to jest obecnie mój ulubiony film. Przyznaję, że nie czytałam "Kongresu...", przyszło mi do głowy porównanie z gorzką refleksją nad życiem zawartą w opowiadaniu Philipa Rotha "Everyman". Albo w powieściach Kundery., choć tu trochę mniej. Co robi wrażenie - aktorstwo Hoffmana i scenariusz. Rewelacyjny jest dystans z jakim Kauffman patrzy na życie człowieka

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones