PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=829366}

Synowie Danii

Danmarks sønner
6,3 1 062
oceny
6,3 10 1 1062
6,2 4
oceny krytyków
Synowie Danii
powrót do forum filmu Synowie Danii

Film konstrukcyjnie nie powalił mnie na kolana, do 3/4 filmy myślałam że nic z tego nie wyjdzie, ale temat którego dotyczył bardzo mnie poruszył i wręcz zgorszył... bo to najprawdopodobniej będzie nasza przyszłość.. Czy tylko na tyle stać społeczeństwo? By eliminować siebie nawzajem i szerzyć nienawiść?

ocenił(a) film na 7
slodka_czekolada

Tak, chyba tylko na tyle nas stać. Czasami mam nawet wrażenie, że nam nie będą do tego potrzebni emigranci. Partie polityczne skutecznie nas dzielą, bo skłóconym społeczeństwem łatwiej rządzić i jest bardziej spolegliwym materiałem do manipulacji. Konflikt i walka o strefę wpływu oraz włądzę między partiami politycznymi doprowadza do tego, że dziś nie mamy jednej Polski, ale kraj podzielony na dwa społeczeństwa, które na wzór samych partii, wzajemnie się nienawidzą. Polityka właśnie temu ma służyć: zamiast łączyć- dzieli, zamiast znajdować podobieństwa, tożsamość narodową- uwidacznia różnice.
To było, jest i będzie. Od nas samych zależy, jak będziemy to traktować. Ryba zawsze psuje się od głowy...

ocenił(a) film na 4
Stefan_Zyskowski

Ryba się psuje od głowy, ot, powiedzenie, ale na głowę pozwala się...

Stefan_Zyskowski

Jak powiedział tow. Stalin “W miarę postępów w budowie socjalizmu walka klasowa zaostrza się” Ot i mamy winnego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones