Odtwórz Zwiastun nr 2 2:20

Zobacz Szczęśliwa zrywa zwiastun

Film

Lucky Break

2001 1 godz. 47 min.
6,1 182
oceny
6,1 10 182
170
chce zobaczyć
{"id":"31377","linkUrl":"/film/Szcz%C4%99%C5%9Bliwa+zrywa-2001-31377","alt":"Szczęśliwa zrywa","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/13/77/31377/6918808.2.jpg"}
Osadzeni w zakładzie karnym mężczyźni postanawiają wystawić przedstawienie umożliwiające im ucieczkę z więzienia.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}
Szczęśliwa zrywa
Szczęśliwa zrywa (2001) Zwiastun nr 2 2:20
Szczęśliwa zrywa | Oficjalny zwiastun / trailer nr 2 | 2001 | Film Lucky Break to współczesna komedia rozgrywająca się w zakładzie karnym, gdzie skazani zgadzają się wziąźć udział w przedstawieniu po to, aby móc uciec z więzienia. James Nesbitt gra Jimmiego, który kiepsko napada na banki, fatalnie kradnie smochody i dobrze wie, co oznacza życie prawdziwego więźnia. Musi znaleźć sposób na dostanie się do Starej Kaplicy, części więzienia, która nie jest solidnie strzeżona i potem trzymając się planu przyjaciela - Rudiego, dostać się na otaczający więzienie mur, a stąd już krok do wolności. Spotkanie z Naczelnikiem więzienia - Mortimerem entuzjastą amatorskich sztuk teatralnych, daje Jimmiemu świetną okazję do zrealizowania palnu. Wkrótce planowane jest przedstawienie Horatio i Emma - sztuki, napisanej przez samego Naczelnika, która ma być wystawiona właśnie w Starej Kaplicy. Jimmiemu udaje się przekonać swojego współwięźnia Cliffa do zagrania w sztuce i przekupuje innych więźniów, aby poszli na casting.

Lucky Break to współczesna komedia rozgrywająca się w zakładzie karnym, gdzie skazani zgadzają się wziąźć udział w przedstawieniu po to, aby móc uciec z więzienia. James Nesbitt gra Jimmiego, który kiepsko napada na banki, fatalnie kradnie smochody i dobrze wie, co oznacza życie prawdziwego więźnia. Musi znaleźć sposób na dostanie się doLucky Break to współczesna komedia rozgrywająca się w zakładzie karnym, gdzie skazani zgadzają się wziąźć udział w przedstawieniu po to, aby móc uciec z więzienia. James Nesbitt gra Jimmiego, który kiepsko napada na banki, fatalnie kradnie smochody i dobrze wie, co oznacza życie prawdziwego więźnia. Musi znaleźć sposób na dostanie się do Starej Kaplicy, części więzienia, która nie jest solidnie strzeżona i potem trzymając się planu przyjaciela - Rudiego, dostać się na otaczający więzienie mur, a stąd już krok do wolności. Spotkanie z Naczelnikiem więzienia - Mortimerem entuzjastą amatorskich sztuk teatralnych, daje Jimmiemu świetną okazję do zrealizowania palnu. Wkrótce planowane jest przedstawienie Horatio i Emma - sztuki, napisanej przez samego Naczelnika, która ma być wystawiona właśnie w Starej Kaplicy. Jimmiemu udaje się przekonać swojego współwięźnia Cliffa do zagrania w sztuce i przekupuje innych więźniów, aby poszli na casting.

dystrybucja
TANTRA
studio
FilmFour / Fragile Films / Lucky Break Productions / Więcej...
data produkcji
2001
tytuł oryg.
Lucky Break
inne tytuły
Szczęśliwa zrywa Polska
Lucky Break - Rein oder raus Austria Niemcy
Our Lucky Break (tytuł roboczy) USA
Więcej...
Film kręcono w Devon, Londynie i Oksfordzie (Anglia, Wielka Brytania).
  • Fajna komedia

    janko32 ocenił(a) film na 6

    Miły seans, choć nie wywołuje takiego śmiechu jak poprzedni film Petera Cattaneo "Goło i wesoło". Mam też problem z niepasującym do całości zbyt depresyjnym wątkiem z Timothym Spallem.